Kilimas svetainėje: 7 taisyklės, kurias galima laužyti

Kilimas svetainėje apibrėžia tam tikrą teritoriją ir nurodo baldams jų vietą. Būtų smagu žinoti vienintelę tiesą, kokio dydžio ir kurioje vietoje patiestas kilimas tobulai atliktų šias funkcijas, bet interjero dizaineriai prikūrę tiek daug taisyklių, o jos taip prieštarauja viena kitai. Naudokitės ta, kuri geriausiai atitinka kambario ir kilimo proporcijų santykį, bet atminkite, kad kartais nelieka nieko kita, kaip tik taisykles laužyti...

1 taisyklė. Tik priekinės baldų kojos stovi ant kilimo. Tai iš tiesų daugeliu atvejų sėkmės paslaptis: kilimas susieja baldus į visumą, drauge užimdamas saikingą, tinkamą „dozę“ vietos, kad kompozicija erdvėje atrodytų harmoningai.


2 taisyklė. Foteliai ant kilimo, sofa – iš dalies. Priklausomai nuo kambario dydžio ar formos toks išdėstymas pakoreguoja erdvės proporcijas.


3 taisyklė. Visi baldai ant kilimo – tai interjerui suteikia išskirtinio stabilumo ir apibrėžtumo.


4 taisyklė. Baldai nestatomi ant mažo kilimo. Ypač jei jis efektingo dizaino – tada turi būti vienas ir nepakeičiamas! Tai sėkminga dekoro strategija, kad kilimas taptų svarbiausiu akcentu arba kai svetainės erdvė labai kompaktiška.


5 taisyklė. Būtina palikti laisvo grindų ploto nuo kilimo kraštų iki sienų. Auksiniu standartu ilgą laiką buvo laikomas 45 cm atstumas. Tačiau ši proporcija galioja tik tradicinio planavimo kambariuose, o ne didelėje bendrojoje erdvėje, kur suprojektuota įvairių zonų.


6 taisyklė. Valgomojo kėdžių kojos turėtų tilpti ant kilimo net kėdes atitraukus nuo stalo. Vien dėl patogumo.


7 taisyklė. Kai baldų kompozicija ir kilimo proporcijos nedera, geriausias sprendimas yra patiesti kelis kilimus ir taip subalansuoti vizualų efektą. Keli visada geriau ir kai vienas yra per mažas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis