Veiksmingi patarimai, kaip nuvalyti pridegusį lygintuvo padą

Lyginti drabužius reikia labai atsakingai ir atsargiai – nustatyti tinkamą temperatūrą ir garų funkciją, kad drabužiai ne tik išsilygintų, bet ir nepriliptų prie lygintuvo apačios. Tačiau jeigu lygintuvo padas vis dėlto pridegė, papasakosime, kaip jį nuvalyti.

Lygintuvas, kurio padas pridegęs, veiksmingai nebeatlieka savo funkcijų, lyginant drabužius jis prie jų limpa, todėl kyla noras jį tiesiog išmesti ir nusipirkti naują. Neskubėkite.


Pirmiausia pabandykite pridegusį padą nuvalyti druska. Lyginimo lentą aptieskite laikraščiu ar kokiu nereikalingu audiniu, ant viršaus užberkite didelį žiupsnį druskos, ir palyginkite druskos grūdelius maksimaliai įkaitintu lygintuvu. Lygintuvo plyšius ir ertmes išvalykite ausų krapštuku.


Dar viena naminė priemonė lygintuvo valymui – dviejų citrinų sultys ir 30 g sodos. Mišinį sumaišykite, sudrėkinkite juo skudurėlį ir šį uždėkite ant lygintuvo pado bent penkioms minutėms. Po to pado paviršių nušluostykite sausa šluoste. Šią procedūrą galite kartoti bent kartą per mėnesį. Jei namuose nėra citrinos, galite naudoti vien vandenį su soda. Tik atminkite, naudojant šias priemones lygintuvas turi būti išjungtas!


Shutterstock


Ar žinojote, kad dantų pasta galima ne tik valytis dantis, bet ir nušveisti pridegusio lygintuvo apačią? Išjungto lygintuvo padą ištepkite storu sluoksniu dantų pastos. Tik nepamirškite, kad dantų pastos neturi patekti į pado paviršiuje esančias skylutes. Palikite pasta išteptą lygintuvą kelioms minutėms, tada nušluostykite švaria šluoste.


Pridegusį lygintuvo padą galima valyti ir distiliuoto vandens ir acto mišiniu, kurio proporcijos: 125 ml acto ir 125 ml distiliuoto vandens. Gautą skystį supilkite į buteliuką, gerai išmaišykite, o tada juo sudrėkinkite skudurėlį. Sudrėkintu skudurėliu šluostykite vos šiltą lygintuvo paviršių. Šia priemone lygintuvą valykite bent du ar tris kartus per savaitę.

Ir paskutinė lygintuvo valymo priemonė yra labiausiai neįprasta. Pasirodo, lygintuvo padą galima valyti žvakių vašku.


Reikia įkaitinti lygintuvą, o tada jo paviršių ištrinti žvakės vašku. Palaukite porą minučių, o tada lygintuvo paviršių nuvalykite minkšta šluoste. Geriausia šiuo metodu lygintuvą valyti tada, kai jo paviršius šiek tiek šiltas, o ne karštas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis