Kaip išvalyti skalbyklę citrinos rūgštimi

Kalkių nuosėdos skalbyklėje susidaro net jei vandentiekio vanduo labai švarus. Be to, veikiant aukštai temperatūrai skalbimo metu ant kaitinimo elemento nusėda neištirpusios skalbimo miltelių dalelės, smulkūs audinių plaušeliai – visa tai taip pat skatina nuosėdų sluoksnio susidarymą. Tam, kad pašalintumėte prilipusias nuosėdas, nereikia brangių profesionalių priemonių, gali užtekti paprasčiausios citrinos rūgšties.

Jums prireiks:

  • maistinės citrinos rūgšties (3-5 pakeliai);
  • minkštos šluostės;
  • gilaus dubens.


Instrukcija


Citrinos rūgštis – populiari liaudiška priemonė nuo kalkių nuosėdų. Jos kaina nedidelė, ypač lyginant su specializuotomis priemonėmis nuo nuosėdų. Be to, kitaip ne kitos „naminės rūgštys“ (tokios kaip, pavyzdžiui, actas), ji neturi specifinio kvapo. Be to, valant skalbyklę citrinos rūgštimi, valymo priemonės likučiai visiškai išplaunami skalbyklei perėjus į skalavimo režimą (tai labai svarbu, jei namuose yra mažų vaikų ar alergiškų žmonių). Citrinos rūgštis veiksmingai reaguoja su karbonatinėmis nuosėdomis, susikaupusiomis ant kaitinimo elementų ir kitų skalbyklės detalių – ir sėkmingai jas ištirpdo.


1 žingsnis. Prieš skalbyklės valymą patikrinkite, ar po guminėmis skalbyklės tarpinėmis nėra smulkių daiktų – nosinių, kojinių, apatinių ir pan. Būgnas turi būti be skalbinių, nes valyti skalbyklę galima tik tuščią.


2 žingsnis. Į pagrindinį, skalbimo milteliams skirtą skyrelį arba tiesiai į būgno vidų įberkite 60-100 g citrinos rūgšties. Paprastai ji parduodama pakeliuose po 20 ar 25 gramus. Citrinos rūgšties kiekis priklauso nuo skalbyklės talpos – jei ji apskaičiuota 3-4 kg skalbinių, kokybiškam valymui užteks trijų pakelių rūgšties, o modeliams su didesniu būgnu dozę reikia padidinti iki 4-5 pakelių.


  • Nereikėtų viršyti nurodytos valymo priemonės koncentracijos: esant aukštai vandens temperatūrai reakcija su kalkių nuosėdomis ir taip vyks labai aktyviai. O pernelyg rūgšti terpė gali pakenkti metalinėms ir plastikinėms skalbyklės detalėms.


3 žingsnis. Nustatykite patį ilgiausią skalbimo režimą (paprastai jis būna skirtas labai purviniems medvilniniams drabužiams). Jei kalkių nuosėdos šalinamos reguliariai, nustatykite „profilaktinį“ režimą – galima rinktis 60 laipsnių temperatūrą, kurios užtenka, kai reikia pašalinti per kelis mėnesius susikaupusias nuosėdas.


Jei skalbyklė seniai nevalyta arba vandentiekio vanduo labai kietas – rinkitės maksimalią (90-95 laipsnių) temperatūrą. Gręžimo režimą galima išjungti, o jei skalbyklėje galima užprogramuoti papildomą skalavimo ciklą, būtinai jį įjunkite – taip skalbyklę perplausite po valymo. Įjunkite skalbyklę.


4 žingsnis. Stebėkite skalbyklę viso valymo metu. Juk jei ant kaitinimo elemento spėjo susikaupti storas nuosėdų sluoksnis, jis ne šiaip tirps, bet atlips gana dideliais gabalais. Neištirpę nuosėdų fragmentai skalavimo metu gali patekti į nutekėjimo vamzdį. Jei taip nutiktų, skalbyklei nupilant vandenį jūs išgirsite charakteringą gaudimą ar barškėjimą. Tokiu atveju skalbyklę trumpam sustabdykite arba apskritai išjunkite ir rankomis išvalykite nutekėjimo žarną.


Shutterstock nuotr.


5 žingsnis. Tam, kad galėtumėte išvalyti skalbyklės nutekėjimo filtrą, nuimkite plokštės, po kuria jis yra, dangtelį (apatinėje fasado dalyje) ir nupilkite vandenį iš nutekėjimo žarnos į gilų dubenį. Nepamirškite patiesti šluostės, kuri sugers vandens purslus. Ištraukite filtrą ir pašalinkite nuosėdų gabalus bei kitus susikaupusius nešvarumus. Po to grąžinkite filtrą į vietą, uždarykite plokštę, įjunkite skalbyklę ir leiskite jai užbaigti programą.


6 žingsnis. Sulaukite, kol skalbimo programa baigsis, atidarykite būgną ir atlenkite guminius elementus – po jais gali susikaupti smulkios nuosėdų dalelės. Gumines tarpines išvalykite minkšta šluoste. Taip pat išvalykite būgno paviršių – ant jo gali būti likusių nuosėdų fragmentų, primenančių purvą. Beje, ant būgno paprastai taip pat susikaupia kalkių nuosėdų – po valymo citrinos rūgštimi pamatysite, kad metalas vėl ėmė blizgėti.


7 žingsnis. Tada atidarykite vandens nutekėjimo sistemą ir pažiūrėkite, ar ten neliko nuosėdų fragmentų. Jei liko, išimkite ir išmeskite. Nedidelius fragmentus galite surinkti kempinėle, didelius gabalus – rankomis (geriau užsimauti gumines pirštines).


8 žingsnis. Jei norite, galite papildomai išplauti skalbyklę, kad pasišalintų po pirmojo valymo likusios smulkios nuosėdos, įjungę tuščią skalbyklę skalavimo arba trumpo skalbimo režimu. Šįkart nebereikia nustatyti aukštos temperatūros – užtenka 30-40 laipsnių.


9 žingsnis. Dar kartą sausu skudurėliu išvalykite būgną ir gumines tarpines. Palikite atidarytas skalbyklės dureles, kad ji išdžiūtų. Dabar ji vėl paruošta darbui.


Nuosėdų sluoksnis, susidarantis ant kaitinimo elemento, ne tik didina skalbyklės gedimo riziką, bet ir blogina skalbimo kokybę, skatina didesnį energijos suvartojimą. Tam, kad išvengtumėte šių nemalonumų, reguliariai, kartą per 3-4 mėnesius atlikite aprašytąjį skalbyklės valymą citrinos rūgštimi. Jei vanduo kietas, profilaktinį valymą galima atlikti dar dažniau – 5-6 kartus per metus.


Tam, kad nesusidarytų nuosėdų, naudokite skalbimo priemones su minkštinančiais priedais (paprastai informacija apie tai būna nurodyta ant skalbimo priemonių pakuotės) ir nepiktnaudžiaukite skalbimu aukštoje temperatūroje – kalkių nuosėdos pradeda formuotis nuo 75 laipsnių vandens temperatūroje. Kuo karštesnis vanduo, tuo intensyvesnis šis procesas. Jei skalbsite 50-60 laipsnių temperatūroje, kaitinimo elementai išliks švarūs, o ir drabužiai tarnaus daug ilgiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis