Dar negirdėti patarimai, kaip muilas padės išspręsti buities problemas

(1)

Siekiame gyventi tvariai, todėl namuose geriau naudoti ne skystą muilą, kuris paprastai būna išpilstytas į plastikines talpas, bet laiko patikrintą paprasčiausią kietą muilą. Gabaliniu muilu ne tik nusiplausime rankas – jis gali puikiai pasitarnauti ir buityje, pavyzdžiui, kai reikia išspręsti girgždančių durų problemą arba po remonto nuvalyti dažų likučius nuo stiklo ar veidrodžio.

Kvapiklis


Prieš imdamiesi kitų priemonių kvapui gerinti, visų pirma išbandykite kvapųjį muilą. Įvyniokite muilą į audinio atraižą ir padėkite į spintą ar automobilio saloną – ten, kur norite gaivesnio kvapo. Taip pat muilą galite įdėti į batus, jei jie ėmė skleisti nemalonų kvapą.


Girgždančios durys ir stalčiai 


Jei ėmė girgždėti virtuvės spintelių durelės, jų vyrius patrinkite muilo gabalėliu. Jei ėmė strigti stumdomosios durys ar stalčiai, pabandykite ištrinti bėgius muilu. Tarp kitko, jei ėmė strigti durų užraktas, patrinkite raktą muilu, kelis kartus įkiškite jį į spyną ir problema bus išspręsta.


Vinių paliktos skylės sienose


Pakabinote paveikslą viename kambario kampe, bet po kurio laiko užsimanėte pakeisti interjerą ir paveikslo vietą. Jei skylė nelabai didelė, ją bent jau laikinai galite užmaskuoti tokios pačios kaip siena spalvos muilu. 


Dažymo darbai


Namuose atliekant smulkius remonto darbus, pavyzdžiui, perdažant grindjuostes arba spinteles, stiklai ir spintelės paprastai apklijuojami specialia lipnia juosta, kad netyčia pakliuvę dažai nesugadintų stiklo. Greitesnis variantas yra ištrinti stiklą muilu – jei ant jo ir paklius koks lašas, jį lengvai nuvalysite, nes jis neprilips prie stiklo.


Shutterstock nuotr.


Pirštų apsauga


Dirbant darže, sode ar garaže, pavyzdžiui, ravint piktžoles arba remontuojant automobilį ar dviratį, rankos labai susitepa, jas sunku nuplauti. Kad taip nenutiktų, prieš imdamiesi darbų išsitrinkite rankas – ypač pirštų galus – muilu. Galite net perbraukti per muilą nagais, kad jo pakliūtų į panages – taip į jas nepateks nešvarumai, o baigę darbus rankas lengvai nusiplausite. 


Nematoma skylė


Jei kokioje žarnoje ar padangoje negalite rasti skylės, bet konstatavote apytikslę vietą, patrinkite ją muilu. Išeinantis oras išpūs toje vietoje muilo burbuliukus.


Užstrigęs užtrauktukas


Užstrigusį, sunkiai atsisegantį užtrauktuką dažniausiai patariama patrinti žvake, tačiau šią problemą puikiai išsprendžia ir muilas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis