Kas yra belgiškas interjero stilius ir ko iš jo galima būtų pasimokyti?

Globalaus dekoro stiliaus tendencija yra ypatinga tuo, kad ji skatina plačiau atmerkti akis ir nebijoti įsileisti į savo namus mažiau pažįstamas kultūras per jų atributus (spalvas, raštus, tekstūras ir pan.). Belgiškas interjero stilius labiausiai patiks tiems, kurie ieško balanso tarp seno ir naujo.

Kas yra belgiškas interjero stilius?


Belgiškas interjero stilius – jaukus, natūralus ir tradicines vertybes aukštinantis stilius. Palyginus jį su skandinavišku stiliumi, jis savyje turi šiek tiek daugiau vyriškos energijos. Jame taip pat yra nemažai kaimiško stiliaus elementų. Šį interjero stilių geriausia atspindi keturios savybės: neutrali spalvų paletė; nepadirbta, natūrali mediena; daug skirtingų tekstūrų; vintažiniai baldai ir aksesuarai.


Kokių idėjų galima pasisemti iš belgiško interjero stiliaus?


Senų ir naujų interjero elementų derinimas. Belgiško interjero stiliaus elegancija slypi gebėjime derinti senus ir naujus interjero akcentus. Tokių skirtingų daiktų dermė interjere sukuria balanso jausmą. Todėl šie interjerai yra ir jaukūs, ir patogūs.


Shutterstock nuotr.


Baldai. Baldai šios stilistikos namuose neturėtų būti per daug dekoratyvus. Svarbiausia yra aiškios ir paprastos jų linijos bei kokybiškos medžiagos. Nepaisant stiprių linijų, renkantis minkštuosius baldus, derėtų atsižvelgti į jų jaukumą. Taip pat juos rekomenduojama papildomai puošti tekstilės aksesuarais (dekoratyviomis pagalvėmis bei pledais).


Shutterstock nuotr.


Aksesuarai. Aksesuarai čia turėtų byloti apie meilę gamtai. Belgiškame interjere galima rasti pintų krepšių, medinių indų, malkų sudėtų prie židinio, dekoratyvių samanų, šviežių gėlių vazose ir t.t. Visgi dekoruojant tokią erdvę, rekomenduojama nepersistengti, laikytis neutralios paletės ir neperkrauti erdvės nereikalingais interjero elementais.


Shutterstock nuotr.


Spalvos. Belgiškame interjere spalvos nėra skirtos dėmesio patraukimui, čia jos atlieka atmosferos kūrėjų vaidmenį. Dėl šios priežasties, šiame stiliuje vyrauja švelnūs bei neutralūs atspalviai. Jame galima rasti įvairių rudos bei pilkos spalvos variantų.


Shutterstock nuotr.


Tekstūros. Interjero gylis čia yra kuriamas ne spalvomis, o ryškiomis tekstūromis. Belgiškuose interjeruose itin populiarūs yra natūralūs pluoštai, pavyzdžiui, linas bei sizalas. Taip pat čia yra naudojama daug natūralios, išskirtine faktūra pasižyminčios medienos. O viskas vainikuojama – metalo dirbiniais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis