8 patarimai, kurie padės dažyti sienas kaip profesionalui

Sienų dažymas yra vienas iš keleto interjero apdailos darbų, kuriems daugeliu atvejų yra nebūtina profesionalo pagalba. Tačiau visada yra vienas kitas triukas, kurį galima iš jų pasiskolinti. Parinkome keletą patarimų, kad atlikti dažymo darbai atrodytų profesionaliau.

1. Pradėkite nuo plano. Profesionalas nuo pradedančiojo skiriasi tuo, kad jis nebijo naujovių ir nestandartinių sprendimų. Nors visų keturių sienų dažymas ta pačia spalva yra saugiausias ir paprasčiausias sprendimas, kodėl nenudažius vienos iš sienų kita spalva? Tokia siena taps netikėtu kambario akcentu, kuris erdvei suteiks papildomo charakterio. Taip pat, jeigu nusprendėte dažyti sienas, pažvelkite sau virš galvos ir pagalvokite, gal tuo pačiu kartu būtų gerai nudažyti ir lubas.


2. Pasirinkite geriausią dažų spalvą. Dažų spalvos pasirinkimas dažnai yra sudėtingas ir kantrybės reikalaujantis darbas. Juk vien mėlynos spalvos yra daugybė atspalvių, o ką dar sakyti, kad parinktas atspalvis vienaip atrodo natūralioje dienos šviesoje ir visiškai kitaip – dirbtinėje.


Shutterstock nuotr.


Taigi pirmiausia reikia pradėti nuo apsisprendimo – šilto ar šalto spalvos atspalvio norėsite. Žinant tai, bus lengviau išsirinkti keletą atspalvių, kurių pavyzdžius galėsite parsinešti namo. Prieš apsisprendžiant, kuris iš jų yra jums tinkamiausiais, svarbu spalvos pavyzdžius įvertinti skirtingu paros metu. Beje, dauguma dažų gamintojų šiandien siūlo mobilias programėles, kurių pagalba galima pamatyti, kaip kambarys atrodys nudažytas atitinkama spalva.


3. Įsigykite tinkamą dažų kiekį. Dažai nėra itin brangi interjero apdailos medžiaga, tačiau esant nemažam sienų plotui, bendra išlaidų suma gali susidaryti nemaža. Skaičiuojant kiek dažų prireiks, reikia gerai žinoti sienų, langų, durų plotą. Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad dažų reikės dviem sluoksniams. Verta žinoti, kad dažant nelygų paviršių, prireiks maždaug 10 % daugiau dažų nei dažant to paties ploto lygų paviršių.


Shutterstock nuotr.


4. Parenkite kambarį dažymui. Jau daug esame rašę, kaip tinkamai paruošti erdvę dažymui, tad šio punkto neišplėsime. Visgi venas profesionalų patarimas yra vertas dėmesio – baldų ir grindų dengimui jie rekomenduoja naudoti ne plastikinę plėvelę, bet dengimo audeklą. Audeklas už plėvelę yra geresnis, nes jis dažus sugeria, todėl jo paviršius nepasidaro slidus. Taip pat jis lengvai ir tolygiai pasikloja ant paviršių, o juo naudotis galima daug kartų.


5. Naudokite tinkamus dažymo įrankius. Prieš imantis sienų dažymo, įsitikinkite, kad turite visus reikalingus įrankius. Atsisakykite dažymo pasilipus ant kopėtėlių, toks dažymas yra varginantis ir ne itin saugus. Vietoje to, naudokite volelius su prailginama rankena. Šiandieninėje rinkoje galima rasti įvairiausio ilgio rankenų, tad net aukštesnei erdvei dažnai kopėčios yra nereikalingos.


Shutterstock nuotr.


6. Maišykite dažus medine dažų maišymo lazdele. Nepamirškite dažų kartas nuo karto pamaišyti. Profesionalai dažų maišymui paprastai rekomenduoja naudoti medinę dažų maišymo lazdelę.


Shutterstock nuotr.


7. Išbandykite „W“ formos potėpius. Tam, kad nesimatytų aiškių volelio potėpių, dažus tepkite susiliejančia „W“ forma.


Shutterstock nuotr.


8. Tinkamai parenkite įrankius kitos dienos dažymui. Jeigu baigėte dažyti šiandien, tačiau dar dažysite rytoj, nebūtina teptukų plauti ar juos pakeisti naujais. Panaudotus teptukus specialistai rekomenduoja labai gerai įvynioti į plastikinę plėvelę. Kitą dieną teptukai bus drėgni ir jais galėsi tęsti darbus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis