Netikėti kokoso aliejaus panaudojimo būdai namuose ir kieme

Daugelis mūsų yra girdėję apie kokoso aliejaus nuostabų drėkinamąjį poveikį žmogaus odai bei plaukams. Taip pat apie jame esančius svarbius vitaminus, kuriais tiesiog būtina praturtinti savo racioną. Tačiau mažai kas žino, kad kokoso aliejus gali pasitarnauti dar ir buityje bei kieme.

* Etikečių ir lipdukų pašalinamas nuo stiklo. Norint stiklainį ar kitą stiklinį indą panaudoti naujam tikslui, reikia pašalinti seną jo etiketę. Tačiau ją pašalinti nėra taip jau lengva. Siekiant be didesnio vargo atlikti šį darbą, galima pasitelkti kokoso aliejų. Unikali tokio aliejaus struktūra bei cheminė sudėtis veikia kaip puikus klijų pašalintojas. Jums tereikia nuplauti stiklinį indą, jį nušluostyti ir etiketę nutrinti su aliejumi.


* Nemalonaus durų vyrių skleidžiamo garso pašalinimas. Nesuteptų durų vyrių garsas yra itin aukštas ir nemalonus. Tokį garsą visai paprastai gali panaikinti kokoso aliejus. Tereikia užpilti šaukštelį arba du ant vyriu ir kelis kartus pavarstyti duris.


* Medinių baldų blizginimas. Kokoso aliejus mediniams baldams gali suteikti naujai atrodančio blizgesio. Norint, kad tokia priemonė ne tik blizgintų bet ir valytų, aliejų galima maišyti su actu arba citrinų sultimis.


* Bronzos poliravimas. Šis aliejus puikiai tinka bronzos valymui bei jos spalvos atnaujinimui.


* Rūdžių pašalinimas. Neskubėkite išmesti surūdijusių žirklių arba peilio. Pirma ant surūdijusio įrankio galite pabandyti užtepti kokoso aliejaus ir taip jį palikti valandai. Praėjus valandai, įrankį reikia nuplauti šiltu vandeniu. Rūdys tokiu būdu turėtų būti pašalintos.


* Vaikiškų piešinių nuo sienos pašalinimas. Kartais nutinka taip, kad mažieji savo kūrybiškumui leidžia pasireikšti ne tik ant popieriaus lapo. Jeigu sienos buvo padailintos spalvotomis kreidelėmis, jas gali išgelbėti kokoso aliejus.


* Dušo valymas. Tiems, kurie nemėgsta cheminių valiklių, patrauklus gali pasirodyti natūralus kokoso ir sodos valiklis, kuris per 10 minučių gali pašalinti vandens bei muilo nuosėdas. Iš šių dviejų sudedamųjų dalių reikia pasigaminti pastą, ja padengti dušą ir taip palikti viską 10 minučių. Tada telieka pastą nuplauti vandeniu.


* Medinės pjaustymo lentos apsaugojimas. Kadangi ant medinės pjaustymo lentelės yra ruošiamas maistas, svarbu ją tinkamai apsaugoti. Pirmiausia švarią pjaustymo lentą reikia dezinfekuoti su actu arba citrinos sultimis. Tada ją reikia padengti plonu kokoso aliejaus sluoksniu, kad mediena būtų drėkinama ir atgautų savo spalvą.


* Sodo įrankių apsaugojimas nuo rūdžių. Prieš naudojant švarius sodo įrankius, juos galima padengti plonu kokoso aliejaus sluoksniu. Prie tokių įrankių nekibs žemė, taip pat jie bus apsaugoti nuo rūdžių.


* Vejapjovės priežiūra. Į vejapjovės peiliukus galima įtrinti kokoso aliejaus, kad nupjauta žolė neliptų prie jų.

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis