Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara įsibėgėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.

1. Nenaudokite kvepalų ar gausiai prikvėpintų kūno priežiūros priemonių

Vabzdžius traukia gėlės, todėl nenuostabu, kad jie suskrenda ant kvepiančios odos, plaukų ar drabužių. Jei ruošiatės į pikniką ar pasivaikščioti, naudokitės bekvapėmis higienos priemonėmis, nesipurkškite kvepalais ar odekolonu. Jei nebijote skleisti ne paties maloniausio kvapo, užkrimskite svogūno ar česnako – šie kvapai atbaido uodus ir kitus vabzdžius.


2. Gamtoje dėvėkite ramesnių atspalvių drabužius

Deja, turime nuvilti ryškių drabužių ir blizgančių papuošalų mėgėjus: ryškios spalvos ir raštai bei blizgučiai traukia geliančius vabzdžius – širšes, bites, vapsvas ir uodus. Išsiruošę į iškylą gamtoje, renkitės pastelinių, prislopintų spalvų drabužiais, o ryškius papuošalus palikite namuose.


3. Saugokite stiklinaitę

Vabzdžiai mėgsta saldžius gėrimus, todėl pikniko metu ar ilsėdamiesi gamtoje saugokite savo stiklinaitę, kad netyčia į burną nepatektų vabzdys. Beje, stiklinaitę galite labai paprastai apsaugoti nuo neprašytų svečių: paimkite keksiuko formelę, pradurkite joje skylę šiaudeliui ir uždėkite ant stiklinės.


4. Įvertinkite vaikščiojimo basomis riziką

Atminkite, kad bitės dažnai skraido virš žemai augančių dobilų, o žemėje gali gyventi vapsvos, todėl vaikštinėdami pievelėse geriau apsiaukite.


5. Saugokitės avilių ir lizdų

Neretai vapsvų ir širšių lizdai būna praktiškai nepastebimi – vabzdžiai juos stato atokiose vietose, pavyzdžiui, po stogo kraštu, lietvamzdžiais ar medžių šakose. Todėl būkite itin atsargūs, kai tvarkote aplinką, dirbate sode ar pjaunate veją.


6. Išlikite ramūs

Kai aplink jus skraido kandantis ar geliantis gyvis ir jis jau spėjo ant jūsų nutūpti, stenkitės nedaryti staigių judesių. Judėkite lėtai ir lengvai ir pasistenkite pasišalinti į saugesnę vietą arba apsirenkite labiau kūną dengiančius drabužius – su gobtuvu ir ilgomis rankovėmis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis