Geriausi virtuvės tvarkymo patarimai

Pabodo grįžus namo matyti nešvarią virtuvę? Laikas šios baimės atsikratyti visiems laikams – štai geriausi patarimai, kurie neabejotinai padės su šia problema susidoroti kartą ir visiems laikams. Svarbu žinoti, kurie produktai šiems tvarkymosi darbams yra tinkamiausi, kai prireikia atsikratyti įkyrių dėmių ar sugrąžinti blizgesį kadaise švytėjusiems stalo įrankiams.

Virtuvės paviršių šveitimo patarimai

Virtuvėje esantys paviršiai – tobula vieta bakterijoms daugintis, todėl labai svarbu žinoti, kaip tinkamai valyti skirtingus paviršius, norint pasiekti maksimalių rezultatų.

Porcelianas ir keramika

Paviršiai iš porceliano ir keramikos gražūs, tačiau būtina laikytis tam tikrų taisyklių, jei norite, kad tokie jie išliktų ilgai. Apsaugokite šiuos paviršius nuo rūgščių ir šiurkščių medžiagų – plaukite juos šiltu ar karštu muilo ir vandens tirpalu. Nežymias dėmeles šalinkite šiltu vandeniu ar actu.

Shutterstock

Nerūdijantis plienas

Toks paviršius labai atsparus dėmėms, tačiau laikui bėgant jo būklė prastėja. Be to, daugeliui kuo puikiausiai žinoma riebaluotų pirštų paliktų žymių šalinimo problema. Rūdims šalinti tiks vyno akmens ir nedidelio citrinų sulčių kiekio mišinys. Tokios pastos derėtų užtepti ant rūdžių paliktų dėmių ir ją įtrinti. Jei rūdžių paviršiui padaryta žala nemenka, palikite priemonę kelioms valandoms.

Užbaikite procedūrą – švariai nuvalykite plotą, kuriame valėte dėmes. Nepageidaujamas žymes nuo paviršiaus pašalinsite soda ir pašluoste. Jei nerūdijančio plieno plautuvėje po naudojimo liks vandens, gali atsirasti nemalonių dėmių. Jų išvengsite, jei po kiekvieno naudojimo iš plautuvės kruopščiai pašalinsite drėgmę pašluoste. Jokiais būdais negalima naudoti šiurkščių šveitimui skirtų medžiagų, nes galite pažeisti nerūdijančio plieno paviršių.

Virtuvės plautuvių valymas

Jei kiekvieną dieną valysite plautuvę ir maišytuvus, išvengsite bet kokių nešvarumų ir dėmių atsiradimo. Naudokite valomąją priemonę ir šiltą vandenį, o nuvalytus paviršius skalaukite vandeniu. Šalia plautuvės visada turėkite švarių pašluosčių ar popierinių rankšluosčių, kad prireikus galėtumėte nuvalyti plautuvę po naudojimosi.

Laikykitės šių taisyklių ir jūsų plautuvės visada švytės švara:
– nešvarumus šalinkite pašluoste ar kempine ir muilo tirpalu. Būtina reguliariai kempines keisti, kad jose neapsigyventų bakterijos;
– paskleiskite šiek tiek plautuvėms skirto valiklio ant dugno ir sienelių, tada patrinkite nešiurkščia pašluoste ar kempine; labiausiai virtuvės plautuvėms tinkamos kreminės konsistencijos valymo priemonės, o tirštesnės priemonės kuo puikiausiai tiks tais atvejais, kai tenka šalinti didesnes – riebalų ar nešvarumų sankaupas;
– skirkite dėmesio plautuvės kamščiui, maišytuvams ir tvirtinimo elementams; nepamirškite nuvalyti maišytuvo pagrindo, rankenėlių ir visų kitų elementų, šiems darbams atlikti itin tinkamas nebenaudojamas dantų šepetukas; jei norite išvengti itin nemalonių dėmių atsiradimo ir kalkių nuosėdų sankaupų, laiku keiskite nebesandariais tapusius maišytuvus;
– kalkių ir mineralų sankaupoms pašalinti tiks apie maišytuvą apvynioti acte išmirkyti popieriniai rankšluosčiai, palikti valandai; toks kompresas suskaidys mineralų sankaupas, o nuvalyti paviršiai tiesiog švytės, jei juos papildomai nublizginsite sausu popieriniu rankšluosčiu.

Shutterstock

Orkaitės valymo procedūros

Pavargote nuo ilgai trunkančio orkaitės vidaus šveitimo? Štai keli nesudėtingi patarimai, padėsiantys šią nepamainomą virtuvės pagalbininkę išvalyti per itin trumpą laiką. Atidarykite orkaitę ir išpurkškite dureles, orkaitės apačią ir kepimo skardas sodos tirpalu. Naudodami vandens purkštuvą purkškite sodos tirpalo gausiai, po kelių valandų nuvalykite vidinius orkaitės paviršius drėgna kempine.

Shutterstock

Indaplovės priežiūra

Jei iš indaplovės tenka traukti ne itin švytinčius indus, laikas pasirūpinti šios virtuvės pagalbininkės švara. Į indaplovę suberkite stiklinę sodos ir įjunkite trumpą veikimo programą. Tokia procedūra taip pat padės pašalinti ir nemalonų iš indaplovės sklindantį kvapą. Jei nenorite kaupti nešvarumų, prieš sudėdami lėkštes ir dubenis į indaplovę juos kruopščiai nuskalaukite. Stenkitės indus iš indaplovės ištraukti vos tik plovimo programai pasibaigus.

Stalo įrankių ir indų priežiūra

Namuose vyko siautulingas vakarėlis? Grąžinkite stalo įrankiams švytėjimą pamerkdami juos į karštą vandenį. Į vandenį berkite arbatinį šaukštelį sodos, kuri neabejotinai padės atsikratyti įkyrių dėmių. Po 10 minučių įrankius nuskalaukite ir kruopščiai nublizginkite švariu virtuviniu rankšluosčiu. Norite, kad vyno taurės tiesiog švytėtų? Laikydami taurę virš virdulio leiskite garams pripildyti taurę, o tada ją nublizginkite švariu virtuviniu rankšluosčiu.

Shutterstock

Mikrobangų krosnelės priežiūra

Jei norite išvengti pridžiūvusių maisto dėmių ir bakterijų sankaupų, mikrobangų krosnelę valykite reguliariai. Greitas būdas mikrobangų krosnelei išvalyti – negilus indas, pripildytas citrinos griežinėlių. Prietaisą įjunkite ir palikite veikti 2 minutes. Garai suminkštins sudžiūvusius maisto likučius, o citrina padės atsikratyti ne itin malonaus iš mikrobangų krosnelės neretai sklindančio kvapo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis