Laiko patikrintos gudrybės, kaip valyti skalbimo mašiną

Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį butą be skalbimo mašinos. Sudedame skalbinius, paspaudžiame mygtukus, o paskui išimame juos švarius ir netgi sausus. Kad ši pagalbininkė ilgai tarnautų, reikia tinkamai ją prižiūrėti.

Statistiškai, pagrindinės skalbimo mašinų gedimų priežastys – užsiteršęs filtras ir apnašos ant elektrinio kaitinimo elemento. Reguliariai valant nešvarumus ir apnašas, kalbimo mašina veiks kur kas ilgiau.


Kaip valyti skalbimo mašinos kaitinimo elementą


Skalbyklių kaitinimo elementai šildo vandenį skalbimo mašinos bake iki darbinės temperatūros. Jei priemaišų kiekis vandenyje viršija normą, didesnė rizika, kad kaitinimo elementas suges dėl nuosėdų sankaupų.


Valymas citrinos rūgštimi


Nuosėdos susidaro iš metalų druskų, joms išvalyti reikės rūgšties. Paprasčiausia naudoti citrinos rūgštį. Į kalbimo mašiną su 5 l talpos būgnu reikės 100–120 g. suberkite citrinos rūgštį į skyrelį milteliams ir įjunkite skalbimo programą 1 val. ar ilgiau su 60 laipsnių. Šiuo būdu išsivalys ir skalbimo mašinos būgnas.


Valymas actu


Įpilkite į miltelių skyrelį 200–250 ml 9 proc. acto. Actas greičiau nuvalo kaitinimo elementą, bet yra aštresnis, todėl gali pakenkti guminėms dalims. Jums spręsti, ar valyti skalbimo mašiną actu.


Dar vienas patarimas – skalbiant reguliariai berti į skalbimo miltelius sodos. Soda suminkštins vandenį, pašalins nemalonius kvapus, lėčiau kaupsis įvairios sankaupos.


Vandens išleidimo filtro valymas


Jei filtras stipriai užsiterš, vanduo gali pradėti kilti į viršų ir pratekėti į išorę. Kad taip nenutiktų, rekomenduojama reguliariai valyti filtrą. Tai padaryti nesudėtinga. Filtras yra žemai, korpuso paviršiuje.


Patieskite ant žemės šluostę (gali išsilieti iki litro vandens), atidarykite liuką. Tada sukdami prieš laikrodžio rodyklę atsukite dangtelį ir pašalinkite susikaupusius nešvarumus. Beliks patikrinti ertmę, užsukti dangtelį ir uždengti plokštele.


Skalbimo priemonių stalčiaus valymas


Laikui bėgant šiame stalčiuje kaupiasi nešvarumai, pelėsiai ir net grybelis. Skalbimo metu visa tai kontaktuoja su būgnu ir skalbiniais. Stalčius išsiima, tad nesunku jį išvalyti.


Jums reikės seno dantų šepetėlio, muilo ir unitazo valymo priemonės. Nešvarumus ir pelėsius išvalysite šepetėliu ir muilu. Apnašas nuvalys priemonė unitazui valyti. Įpilkite 20–30 ml į stalčiau skyrelį ir palikite 1–2 val. Šią procedūrą kartokite kas 5–6 skalbimus.


Kaip išvalyti nešvarumus iš po guminės juostos


Lygiomis dalimis sumaišykite valiklį su šiltu vandeniu, sudrėkinkite šluostę ir ištrinkite visą vidinį paviršių. Jei nešvarumų labai daug, palikite pusvalandžiui įdėtą drėgną šluostę. Paskui pavalykite dantų šepetėliu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis