Užuolaidos: kaip pasirinkti teisingai

Užuolaidos jau seniai nebėra tik nuo aplinkinių akių ar saulės sauganti medžiaga. Šios tinkamai parinktos langų dekoro detalės gali ne tik papildyti interjerą ir pagyvinti kambarį, bet ir sušvelninti erdvę, suteikdamos namams jaukumo.

Užuolaidos turi atrasti savo vietą interjere ir tapti neatsiejama bendro kambario vaizdo dalimi. Švariame skandinaviško interjero kambaryje tiktų nesudėtingos struktūros, natūralaus audinio, klasikiniame interjere – sunkios, sudėtingos sandaros užuolaidos.

Anot dizainerės Rasos Bučelytės, užuolaidų pasirinkimo tendencijose pamažu galima pastebėti ir augantį lietuvių unikalumą. Lietuvišką identitetą labiausiai atitinka iš natūralaus, žemės spalvų audinio pasiūtos užuolaidos.

„Vis dėlto tas švelnumas ir neatsiejamas ryšys su gamta – mūsų kraujyje“, – tikina dizainerė pabrėždama tai, kad renkantis užuolaidas svarbiausia ne asmeniniai norai ar vyraujančios mados tendencijos, o konkretus namų stilius.

Gyvenantiems mažose erdvėse ji patarė rinktis audinius, kuriuose nedominuotų ryškūs ir stambūs raštai, nes tai patalpą tik dar labiau sumažintų. Suteikti mažo ploto erdvei lengvumo ir švelnumo gali iš lengvos medžiagos pasiūtos, šviesios spalvos užuolaidos.

Norint tinkamai parinkti užuolaidas didelio ploto kambaryje svarbu nepersistengti. Pasirinktos nesaikingai išmargintos ar iš ypatingai sunkaus audinio pasiūtos užuolaidos gali tapti tik dar vienu baldu, nepelnytai užimančiu erdvę. Jei erdvė per didelė, tam tikrų, kiek sunkesnių ir minkštesnių audinių pagalba galima kambarį kiek sumažinti ir suminkštinti.

Puošiant miegamojo zoną dizainerė patarė nepabijoti pasirinkti užuolaidas su romantiškomis klostėmis ar ant žemės krentančiomis draperijomis. Svetainės zonoje svarbu, kad užuolaidos pabrėžtų erdvę, tačiau jos nesumažintų, tad gražiausiai atrodys lengvos, elegantiškos arba kaip tik labai modernios užuolaidos ar romanetės. Tokie langų papuošalai lengvai susilies su bendra erdve, suteikdami tik minkštumo ir jaukumo įspūdį, tačiau netaps stipriausiu kambario akcentu. Vaikų kambaryje užuolaida ne tik turi atlikti svarbiausią apsauginę funkciją, bet ir įnešti naujų spalvų, tad verta rinktis ryškias, spalvotas, tačiau lengvas medžiagas.

Įsigijus užuolaidas būtina nepamiršti, kad tinkama priežiūra padės joms išlikti gražioms ir tarsi naujoms ilgus metus. Atsakingai pasirinkus audinius bei modelius, užuolaidos gali tarnauti labai ilgai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis