Kur geriausia tiesti kiliminę dangą?

Besirenkant kiliminę dangą svarbu atsižvelgti į pluošto sudėtį, pagrindą ir į vietą, kurioje norėsite ją kloti. Juk kuo dažniau ji bus minama, tuo kokybiškesnė turi būti. Straipsnyje pateikiame svarbiausias kiliminės dangos savybes, kurias pravartu žinoti, norint paįvairinti namus šiuo elementu.

Kur tiesti kiliminę dangą, reikia apgalvoti pagal tai, kiek kambaryje yra praleidžiama laiko, kiek žmonių jame apsilanko. Pavyzdžiui, miegamajame kambaryje labiausiai tinkama ilgaplaukė danga.

Veltinis, kuris sugeria garsą ir sulaiko šilumą ypač tinkamas vaikų kambaryje, kuriame nuolatinis veiksmas. Vietose, kuriose praleidžiama daugiausiai laiko, pavyzdžiui, svetainėje ar koridoriuje patartina tiesti trumpesnio plauko dangas.

Tiesa, tiesti dangos nepatartina virtuvėse. O vonioje derėtų naudoti tik tam skirtus specialius kilimėlius, kuriems nekenkia drėgmė. 

Be to, svarbu apmąstyti, kaip ir ant kokio paviršiaus, ji gali būti klojama. Visų pirma, danga turi būti tiesiama ant sauso, lygaus ir švaraus paviršiaus. Tai gali būti gipso ar medžio plokštės, senos medinės grindys.

Patarimai klojant kiliminę dangą namuose

Svetainė 

Tai namų vieta, kurioje vyksta pagrindinės šventės, vakarėliai. Dėl to danga turi būti kuo neutralesnių spalvų, praktiška ir ilgaamžiška. Patartina naudoti mišrias, kilpelines ir kirptas dangas. Svarbu, kad ji būtų atspari dėvėjimuisi ir, žinoma, pritaikyta prie namų interjero stiliaus.

Miegamasis kambarys

Kadangi šiame kambaryje daugiausiai laiko praleidžiame tik naktį, dėl to prioritetą galima skirti ne atsparumo, o estetikos kriterijui. Tinkamos ilgesnio plauko dangos – kirptinės, vienspalvio veliūrio.

Vaikų kambarys

Vaikų kambaryje vyksta nuolatinis veiksmas, svarbu parinkti dangas atsparias intensyviai eksplotacijai ir dėmėms. Geriausia naudoti kilpinę ir kirptą dangą, juk vaikui malonu jausti jos purumą ir švelnumą.

Koridorius ir prieškambaris

Prieškambaryje ir koridoriuje kaupiasi daugiausiai nešvarumų, juk į jas dažniausiai ateinama iš lauko. Tad besirenkant dangas, svarbiausias kriterijus – medžiagos funkcionalumas. Šiose vietose geriausia tiesti kilpinę, veltą ar mišrias dangas. 

Virtuvė ir vonios kambarys

Šiose vietose nepatartina tiesti kiliminių dangų. Nuolatinė drėgmė, nešvarumai sukelia gan daug problemų. Tačiau išeitis gali būti PVC (pavyzdžiui, vinilinių dangų naudojimas).

Iris nuotr.

Kokybiškų dangų pluošto savybės

Pagal pluošto sudėtį kiliminė danga gali būti pagaminta iš polipropileno, poliamido, vilnos arba būti maišytos sudėties. 

Polipropilenas: natūraliai atsparus vandens pagrindo dėmėms ir blukimui, nes chemiškai yra inertiškas; galima valyti agresyviomis valymo priemonėmis (balikliais); natūraliai antistatiškas; netinkamas vietoms, kuriose renkasi daug žmonių, ant jo geriau nestatyti sunkių baldų, nes kėdžių ratukai ir pan. gali negrįžtamai paveikti dangos paviršių; nebrangus.

Poliamido savybės: ypač stiprus; atsparus dėvėjimuisi; elastingas – gali atsistatyti pirmine forma po sunkių daiktų stumdymo; itin geri priešgaisriniai rodikliai; neatsparus blukimui ir rūgštinių dažų dėmėms, kurių yra daugelyje maisto produktų; brangesnis palyginus su dangomis, pagamintomis iš polipropileno.

Dangų iš vilnos savybės: geriau nei sintetiniai pluoštai slepia dėmes; natūraliai atspari ugniai, nes savyje turi drėgmės ir proteinų; nesilydo; atspari dėvėjimuisi ir estetiškai maloni; gan lengvai tepasi ir blunka.

Iris nuotr.

Pagrindų ypatumai

Dangos pagrindas gali būti iš sintetinio džiuto, natūralaus džiuto, veltinio, putos, gumos, bitumo bei PVC.

Sintetinis džiutas: atsparus gniuždymui; labiausiai tinkamas šildomoms grindims.

Natūralus džiutas: pagamintas iš natūralių medžiagų (dažniausiai naudojamas vilnonių dangų gamyboje); nuo drėgmės praranda stangrumą, gali atsirasti pelėsis.

Veltinis (VP, FB, felt): padidina komfortą, garso ir šilumos izoliaciją; didesnė kiliminės dangos kaina.

Užsakymo nr.: PT_61503036

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis