Ką reikia žinoti renkantis naujus baldus?

Daugeliui baldų salone gali apsisukti galva. Turbūt kartais pagalvojame, būdami labai turtingi – baldus keistume kasmet. Bet ar tikrai jums to reikia? Baldų ekspertai pastebi, kad lietuvaičiai rinkdamiesi baldus tampa vis racionalesni, tačiau vis dar yra labai nedrąsūs.

Prekybos centro „Baldų rojus“ projektų vadovė Rita Zaborskienė dalijasi savo patarimais, kaip išvengti dažniausiai daromų klaidų renkantis baldus.

Išbandykite baldą

Pirkėjai Lietuvoje – labai įvairūs. Vieni stengiasi kuo greičiau nusipirkti baldą net jo neišmėginę, kiti reikalauja neįgyvendinamų dalykų.

Rekomenduojame baldą išbandyti – atsigulkite ant lovos, atsisėskite ant kėdės. Baldų centre turite jaustis komfortiškai ir atsipalaidavę, jeigu turite mažų vaikų – palikite juos vaikų kambaryje. Jūsų neturi kamuoti pašalinės mintys ar perdėtas gėdos jausmas, kad per daug domitės preke.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip dekoruoti balkonus butuose?
10 didžiausių interjero klaidų

Rinkitės kartu

Vaikai patys turi išsirinkti, kokioje lovoje nori miegoti ir prie kokio stalo jiems patogu mokytis.

Venkite baldų su aštriais kampais – vaikai gali susižeisti. Visi žinome, ko tik vaikai neprisigalvoja žaisdami, todėl rinkdami baldus jiems atkreipkite dėmesį ne tik į baldų stilių, bet ir į tvirtumą. Tai leis sutaupyti lėšų ir nevaržys jūsų vaiko.

Būsimasis baldo šeimininkas turi nuspręsti, kokio baldo jam reikia. Labai dažnai vyrai moterims perka virtuvės baldų komplektus, o moterys bando už vyrus nuspręsti, koks turi būti fotelis. Tai tik sukels konfliktinę situaciją šeimoje ir tikrai nebus rastas naudingiausias sprendimas.

Spalvų harmonija

Jūsų virtuvės sienų balta spalva tikrai gali skirtis nuo norimo virtuvės komplekto baltos spalvos. Rekomenduotina prieš perkant baldą pasikonsultuoti su dizaineriu ar spalvų ekspertu.

Jeigu baldas prekybos centre Jums netinka dėl spalvos – nenusiminkite, kreipkitės tiesiai į baldų gamintoją, dažniausiai įmonės gali pasiūlyti įvairių atspalvių baldus.

Spalvų harmonija – labai svarbi jaukių namų detalė.

Matuokite

Klientai dažnai neįvertina realaus baldo dydžio. Daugelis matuoja baldo pagrindo ilgį, bet pamiršta, kad skirtingų dizainų baldai užima nevienodą būsto plotą. Būtina atkreipti dėmesį į lovų ir sofų atlošus – dažnai šios dalys būna atsikišusios ir užima papildomą kambario erdvę.

Nepamirškite palikti vietos praėjimui. Naujas fotelis gali atrodyti nedidukas baldų salone, tačiau neapsigaukite – didelės erdvės mažina objektus. Pamatuokite ne tik būsimos lovos ilgį, bet ir kiek vietos reikėtų praėjimui, kokią erdvę užims nauja spinta ir kaip visi šie baldai derės kambaryje.

Durų plotis

Perkantys baldus dažnai net nepagalvoja, kad nusipirkę baldą jie turės savo pirkinį parsigabenti į namus. Čia ir kyla problemos – išardomos durys, baldai nešami į 9 aukštą, nes į liftą jie tiesiog netelpa. Tačiau blogiausias dalykas, kuris yra daromas tokiais atvejais – baldas yra ardomas dalimis. Ne profesionalui kokybiškai surinkti išardytą baldą yra sunku. Nuo to labiausiai kenčia pirkėjas.

Nepatingėkite prieš keliaudami į baldų saloną išmatuoti savo durų plotį, lifto matmenis ir išvengsite nemalonių emocijų.

Klauskite drąsiai

Nebijokite klausti, nebijokite bendrauti su baldų pardavėju. Baldų prekybos centre dirbantys profesionalai yra tam, kad Jums padėtų išsirinkti geriausią ir kokybiškiausią baldą Jūsų namams.

Baldų salone dirbantys profesionalūs dizaineriai pakonsultuos visais klausimais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis