Kaip atnaujinti kubilą?

Nesvarbu, koks metų laikas, tačiau niekada nepamirštame poilsio kubile. Maloniausia kubile maudytis žiemą, o pasirūpinti juo patogiausia vasarą. Jo priežiūrai reikia skirti dėmesio, nes pagrindinė sudedamoji dalis – mediena.

Vandens poveikis

Medinis kubilas yra nuolat veikiamas vandens: jis tai įpilamas, tai išpilamas, kubilas tai džiūva, tai sudrėksta. Džiūdamas kubilas traukiasi, o įpylus vandens – išsiplečia. Jei kubilas ilgą laiką stovi be vandens, perdžiūva, tarpai tarp lentelių padidėja, todėl gali atsirasti ir pratekėjimo problema. Vienas iš šios problemos sprendimo būdų gali būti nuolatinis vandens laikymas kubile, tačiau tai gali paskatinti bakterijų veisimąsi.

Visgi prižiūrėti kubilą yra verta, nes jo nauda sveikatai – nepaneigiama. Plūduriavimas karštame vandenyje padeda išgydyti tokius negalavimus kaip artritas ar smulkios sportinės traumos. Taip yra dėl to, jog karštame vandenyje, pakilus kūno temperatūrai, išsiplečia kraujagyslės, tačiau kraujo spaudimas tampa normalus. Dauguma, mėgstantys leisti laiką kubile, pastebi, jog kūnas tarsi tampa lengvesnis, sumažėja raumenų sunkumas, nebe taip juntami jautrūs sąnariai. Visa tai yra dėl to, jog vandens paviršiuje kūno masė sumažėja 90 procentų.

K. Cemnolonskio nuotr.

Iš kokios medienos rinktis kubilą ir kaip ją apsaugoti

Dažniausiai kubilai yra gaminami iš pušies, eglės ar maumedžio medienos. Paprastai Lietuvoje mėgstamas didesnis kubilas, kuriame telpa apie 8 žmones, o pasirenkama mediena – maumedis. Ji ypač tinkama kubilų gamybai dėl to, jog pasižymi sakingumu, kietumu ir atsparumu puvimui. Be to, ši mediena yra trečdaliu geresnė nei, pavyzdžiui, pušis.

Žinoma, tam reikia ir atitinkamų investicijų. Dėl to žmonės dažniau renkasi pigesnius kubilus iš eglių, kedrų ar pušies. Tačiau štai čia ir prasideda pagrindinės problemos. Kadangi eglių ar pušų mediena labai minkšta, jos atsparumas mažesnis, didesnė tikimybė, jog tokie kubilai greičiau pradės pūti ar bus kitaip pažeisti.

Tad jeigu planuojate įsigyti kubilą iš neatsparios medienos, prieš pradedant mėgautis kubilų teikiamais malonumais, sumanu jo išorę impregnuoti medienos antiseptiku, kuris apsaugo nuo puvimo, pelėsio ar grybelio. Papildoma dekoratyvinė apsauga – natūralus medžio aliejus, kuris neleidžia medienai pajuoduoti. Visgi maudantis tokiame kubile – labai svarbus natūralumas, todėl iš vidaus kubilo nepatartina tepti jokiais impregnantais.

Kaip pasirūpinti kubilu vasarą

Paprastai užtenka kubilo išorę ir aplink esančius medinius statinius, pvz., laiptelius, suolelius, nuplauti specialiu medienos plovikliu, kurio sudėtyje nėra chloro. Ši priemonė skirta nuplauti įvairius nešvarumus (purvą, suodžius, riebalus) ir apnašas (dulkes, žiedadulkes, dumblius). Nuplautas kubilas ir kiti mediniai statiniai atgauna savo natūralią išvaizdą, pailgėja jų tarnavimo laikas. 

Kitos gudrybės, padėsiančios prailginti kubilo patvarumą ir išsaugoti jo estetinę išvaizdą:

-pakelti kubilą bent 15 cm virš žemės, kai įrenginėsite polius;
-tam, kad mediena nesuskiltų, prieš naudojimą kubilą derėtų išbrinkinti;
-taip pat patartina šiltuoju metų laiku kubilą laikyti kupiną vandens;
-nepalikti kubilo visiškai tuščio, nes jam išdžiūvus, gali susidaryti tarpeliai, pro kuriuos sunksis vanduo;
-maudantis kubile galima naudoti jūros druską, ji ne tik paįvairina pliuškenimąsi, bet ir atlieka natūralaus impregnanto funkciją.

Užsakymo nr.: PT_61918863

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis