Stogų šiltinimas polistireniniu putplasčiu

Polistireniniu putplasčiu šiltinami plokštieji ir šlaitiniai stogai bei terasos. Stogo šilumos izoliacija gali būti daroma iš vieno arba kelių polistireninio putplasčio sluoksnių. Kai šilumos izoliacija daroma iš kelių sluoksnių, t. y. apatinio ir viršutinio, siūlės neturi sutapti. Atstumas tarp siūlių turi būti ≥ 200 mm. Svarbu, jog visais atvejais šiltinimo plokštės turi būti glaudžiai sujungtos su pagrindais, o tarpai turi būti teisingai užsandarinti.

Būtina atkreipti dėmesį, kad šiltinamų stogų šilumos izoliacija ir kitos jų dalys turi būti apsaugotos nuo garinės drėgmės, išeinančios iš pastato į išorę. Tam tikslui turi būti įrengiamas garus izoliuojantis sluoksnis. Rekomenduojama naudoti savalipius, garų laidumą reguliuojančius sluoksnius, prie kurių viršutinio paviršiaus priklijuojamos polistireninio putplasčio plokštės.

Plokščiųjų stogų šiltinimas

Statybų specialistai plokščiųjų stogų nuolydžius rekomenduojama formuoti būtent polistireniniu putplasčiu. Įprastai tokių plokščiųjų stogų nuolydis yra nuo 0.7 iki 7 laipsnių (1pav).

1 pavyzdys. Stogo, šiltinamo dviem polistireninio putplasčiosluoksniais, schema:

1 – gelžbetoninė plokštė;
2 – išlyginamasis sluoksnis;
3 – garus izoliuojantis sluoksnis;
4 – apatinis polistireninio putplasčio EPS 80 sluoksnis su suformuotu stogo nuolydžiu;
5 – viršutinis polistireninio putplasčio EPS 100 sluoksnis – paklotas;
6 – stogo hidroizoliacinė danga su apsauginiu sluoksniu.

Polistireninis putplastis prie plokščio stogo pagrindo tvirtinamas mechaniškai smeigėmis, arba gali būti klijuojamas. Kai stogas šiltinamas dviem sluoksniais, apatiniam sluoksniui naudotinas polistireninis putplastis EPS 80, viršutiniam – EPS 100. Kai stogas šiltinamas vienu sluoksniu, tada naudotinas tik EPS 100. Virš plokščiųjų stogų, taip pat gali būti dar daromos terasos – eksploatuojami stogai (2 pav.)

2 pavyzdys. Eksploatuojamo stogo - terasos šiltinimo schema:

1 – gelžbetoninė plokštė;
2 – išlyginamasis sluoksnis;
3 – garus izoliuojantis sluoksnis;
4 – polistireninio putplasčio EPS 80 sluoksniai su suformuotu
stogo nuolydžiu;
5 – viršutinis polistireninio putplasčio EPS 100 sluoksnis - paklotas;
6 – stogo hidroizoliacinė danga;
7 – hidroizoliacijos apsauginis sluoksnis (PE,
du geotekstilės sluoksniai ir kt.);
8 – drenuojantis pagrindas;
9 – terasos grindų danga.

Šlaitinių stogų šiltinimas

Polistireninio putplasčio šilumos izoliacija šlaitiniuose stoguose dažniausiai dedama tarp gegnių (3 pav.).

3 pavyzdys. Šlaitinis stogas su šilumos izoliacija tarp gegnių:

1 – stogo danga (keraminės, cementinės čerpės ar kt. danga);
2 – grebėstai;
3 – nuožulnūs tašai;
4 – vėdinimo tarpas 20-40 mm;
5 – vėjo izoliacija;
6 – gegnės;
7 – polistireninis putplastis EPS 50;
8 – tašai 40 mm X 40–80 mm;
9 – garus izoliuojantis sluoksnis;
10 – apdailos lentos arba kiti apdailos elementai.

Šlaitinių stogų šiltinimui naudotinas polistireninis putplastis EPS 50. Jis į stogą dedamas po to, kai iš apačios prie gegnių yra pritvirtinti horizontalūs 40x40–80 mm tašai. Polistireninio putplasčio plokščių, kaip ir jomis sandarinamų vietų paviršiai turi būti lygūs. Tai yra daroma siekiant, kad ant minimų paviršių nesilaikytų drėgmė.

Labai svarbu, kad šlaitinio stogo karnize turi būti įrengtos vėdinimo angos. Šlaitinio stogo kraigas taip pat turi būti vėdinamas, todėl jame turi būti įrengtos vėdinimo angos į abi puses. Jų plotas kiekvienoje kraigo pusėje turi būti ne mažesnis kaip 0,05 proc. vieno metro pločio juostos stogo šlaito paviršiaus ploto ir ne mažiau kaip 50 cm² kraigo metrui. Kad į stogą pro kraigą nepatektų lietaus vanduo, sniegas bei teršalai, į jį reikia dėti specialius įdėklus. Tuo tarpu šlaitinių stogų, apšiltintų polistireniniu putplasčiu dangoms gali būti naudojamos keraminės bei cementinės čerpės, skardos, lakštai su falcinėmis jungtimis, banguoto plaušocemenčio, lakštai, mediniai gontai ir kt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis