Kaip namuose išvengti karščio keliamų nemalonumų

Ar pastebėjote, kad visą žiemą laukiame vasaros, o kai ji pagaliau ateina – imame niurzgėti bei ilgėtis vėjo ir lietai? Pateikiame keletą patarimų, kaip vasarą išvengti šio niurzgėjimo, lengviau išgyventi karščiausias dienas, apsaugant namus nuo nemaloniausių vasaros ypatumų.

1. Apsisaugokite nuo saulės


Visi žinome, kad šviesūs ir lygūs paviršiai atspindi šviesą ir šilumą. Patys vasarą rengiamės šviesesnėmis spalvomis, tačiau retai pasirūpiname savo namais. Saulėtą dieną langus užtraukus šviesiomis užuolaidomis namuose bus nebe taip tvanku. Daug efektyvesnės už užuolaidas yra žaliuzės, tačiau geriausia priemonė apsaugoti interjerą nuo tiesioginių saulės spindulių yra uždanga iš išorės – langinės, išorėje pakabintos bambukinės žaliuzės arba bet kas blokuojančio saulės spindulius.


Net jei langai užtraukti, kambaryje esantys tamsūs ir šilumai nepralaidūs daiktai – pavyzdžiui, baldų apmušalai – kurs tvankumo įspūdį. Nors kambario temperatūros tai nepakeis, daug gaiviau jame jausitės jei, pavyzdžiui, apdengsite baldus šviesiais apdangalais ir suvyniosite kilimą. Jei dėl karščio sunku užmigti vakarais, svarbu surasti, kas tą karštį spinduliuoja. Tikriausiai pastebėjote, kad nuo saulės asfaltas ir betonas labai įkaista – asfaltuotas kiemas per dieną gali sugerti didelius kiekius karščio, kurį išspinduliuoja naktį, kaitindamas šalia esančius pastatus.


Namus nuo įkaitimo puikiai saugo pietuose ir vakaruose pasodinti medžiai, o kraštutiniais atvejais specialistai pataria pasinaudoti vijokliniais augalais – jais apaugusios sienos užtikrintai saugos nuo saulės spindulių, dėl ko namas įkais iki 50 proc. mažiau.


2. Vėdinkite


Įkaitusius namus reikia kuo geriau išvėdinti. Šiuo atveju pirmas pagalbininkas yra skersvėjis – o tam, kad jį sukurti, reikia žinoti kelias paprastas taisykles. Oro cirkuliacija namuose smarkiai pagerės jei namo pusėje, atgręžtoje ten, iš kur pučia vėjas, atidarysite žemiau esantį langą, o kitoje pusėje – aukščiau esantį. Taip pat į vėją atgręžtoje pusėje langas turėtų būti pravertas kiek mažiau, nei priešingoje.


3. Išvenkite drėgmės


Karštis labiau juntamas, jei ore daugiau drėgmės. Su tuo tvarkytis padeda specialūs oro sausintuvai, tačiau galima tiesiog pasirūpinti, kad drėgmės atsirastų kuo mažiau. Jei namuose turite daug augalų – vasaros dienomis perneškite juos į kambarius, kuriuose rečiau lankotės, kadangi augalų lapai į orą išskiria vandenį. Vonios duris laikykite uždarytas, ypač po to, kai nusiprausėte po dušu: lai garai nepasklinda po kambarius, o lieka vonioje. Maistą gaminkite gerai vėdinamoje vietoje, naudokitės garų surinktuvu. Taip pat karštomis dienomis prioritetą geriau teikti mikrobangų krosnelei – priešingai nei viryklė, ji kaitina tik viduje esantį maistą, o ne orą aplink.


4. Nekaitinkite oro


Nustebtumėte sužinoję, kiek šilumos į orą išskiria elektros prietaisai. Todėl išjunkite, o dar geriau – ištraukite iš elektros lizdo viską, kuo nesinaudojate. Kam kaitinti orą patiems? Tai galioja ir ventiliatoriams – jei paliksite veikiantį ventiliatorių uždarame kambaryje, oro temperatūra jame ne nukris, o dar labiau pakils. Taip atsitinka todėl, kad ventiliatoriai iš tiesų nevėsina oro, o tik gerina jo cirkuliaciją. Tačiau jei prieš ventiliatorių padėsite šiek tiek ledo, situacija pasikeis – turėsite patį paprasčiausią ir stebėtinai efektyvų oro kondicionierių.


5. Saugokite sveikatą


Karštomis dienomis pavojus perkaisti – ne vienintelis. Dėl karščio daug greičiau genda maistas, tad pasirūpinkite laiku atsikratyti pagedusių produktų. Ką tik pagamintą maistą, kurio nesiruošiate iškart valgyti, į šaldytuvą dėkite iškart vos tik jis nustos garuoti. Taip pat patartina naudoti daugiau aštrių prieskonių – jie ne tiks sumažins tikimybę apsinuodyti, tačiau ir sustiprins prakaito išsiskyrimą, dėl ko jausitės vėsiau.


6. Naudokite plėvelę


Šiuo metu tai yra populiarėjantis būdas apsisaugoti nuo karščio. Visos plėvelės nuo saulės bei karščio, nepaisant jų tamsumo, sulaiko iki 99 proc. saulės skleidžiamų UV spindulių ir apsaugo nuo žalingo jų poveikio organizmui.

Metalizuotos plėvelės stiklams padeda apsisaugoti nuo saulės, kuri leidžia dar ir neprarasti vaizdo per langą. Kitaip nei standartinės ant lango tvirtinamamos priemonės, jos užkerta kelią karščiui nuo pat pirmo sąlyčio su stiklu. Plėvelių pagalba nuo 2 iki 4 kartų yra sumažinamas pro stiklą patenkančio karščio kiekis. Tokią plėvelę užklijuoti tetrunka 15 min (1 kv.m.). Kartu tai ekologiškas sprendimas, nes sumažinamos kondicionavimo išlaidos, o į patalpą patenka 4 kartus mažiau šilumos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis