Kaip paprastai nuplėšti senus ir nusibodusius tapetus?

Dauguma žmonių nuolatos mąsto apie savo namų interjero atnaujinimą, tačiau remonto darbus dėl laiko ar pinigų stokos vis atideda vėlesniam laikui. Tačiau yra daugybė darbų, kuriuos galite pasidaryti patys ir atlikti tai greitai, ir pigiai, pavyzdžiui, atnaujinti savo namų sienas.

Jūsų namų sienas puošia seni ir nemadingi tapetai, kuriuos jau senai norite pasikeisti? Tai galima atlikti gan paprastai. Tačiau jei Jūsų tikslas pasikeisti tapetus – galite drąsiai pradėti darbus. Tik svarbu atkreipti dėmesį, jog vietoj senų tapetų norėsite ne naujų, o perdažyti sienas, tuomet pagalbos jau reikės kreiptis į profesionalus dėl tokių darbų kaip sienų lyginimas.

Visų pirma uždenkite baldus. Rekomenduojame išnešti baldus arba uždengti plėvele kambaryje esančius daiktus ir grindis. Nors šis darbas ir nesukuria namuose chaoso, tačiau tokia apsauga leis išvengti mėgstamų baldų sugadinimo, o pabaigus darbus, greičiau mėgautis atnaujintu kambariu.

Taip pat išjunkite elektrą ir apsaugokite elektros taškus. Prieš imantis darbo kambaryje, reikia išjungti elektrą bei nuimti visus elektros taškų ir jungiklių skydelius. Jei remontą darote vakare, kai lauke jau tamsu, tai turėtumėte pasirūpinti papildomu šviesos šaltiniu iš kito kambario (naudokite prailgintoją). Elektros taškus užklijuokite dažymo juosta, kad į juos nepatektų vandens.

Kokios yra Jūsų namų sienos? Jei lengvai beldžiant girdisi tuštuma, tai jūsų sienos yra iš gipsokartono, visais kitais atvejais iš betono, blokelių ar plytų. Jei sienos yra iš gipsokartono patariame gausiai jų nedrėkinti, nes tai gali pažeisti sienos struktūrą.

Nuiminant tapetus svarbu viską atlikti kruopščiai ir atsargiai, stengiantis nepažeisti sienos tinko – pažeidę tinką, tik susikurtume sau papildomo darbo. Žinoma, jei buvusio tinko kokybė labai prasta, neišvengiamai dalis jo gali nubyrėti.

Dvisluoksnių tapetų nuėmimas. Jeigu lupant tapetų kampą su peilių nusiima tik viršutinis sluoksnis, tai yra dvigubo sluoksnio tapetai, kurių viršutinis sluoksnis padengtas vinilu. Visų pirma nuimkite viršutinį sluoksnį, o likusį sluoksnį sudrėkinkite kempine su šiltu vandeniu ir tapetams įmirkus pašalinkite šį sluoksnį rankomis arba su lygia mentele. Klijų ir popieriaus likučius pašalinkite kempine ir šiltu vandeniu.

Lengvam nuėmimui paruoštų tapetų nuėmimas. Jeigu tapetų kampas lengvai atsilupa su peiliu, tai yra lengvam nuėmimui paruošti tapetai ir juos nuimti nebus sunku. Tiesiog nuimkite juos juosta po juostos. Klijų ir popieriaus likučius pašalinkite kempine ir šiltu vandeniu.

Stipriai priklijuotų tapetų nuėmimas. Jeigu lupant tapetų kampą jie plyšta ir nusiima tik mažais gabaliukais, tai tapetai buvo klijuoti su netinkamais ar per daug stipriais klijais, tačiau ir šiuo atveju juos galite pašalinti.

Stengdamiesi nesugadinti sienos subraižykite šių tapetų viršutinį sluoksnį su dantyta mentele. Karštą vandenį sumaišykite su šlakeliu acto arba su specialiai tam skirtu tapetų nuėmimo skysčiu ir padenkite juo visą sieną pasinaudodami kempine arba voleliu. Leiskite skysčiui įsigerti ir pašalinkite tapetus rankomis arba su lygia mentele. Klijų ir popieriaus likučius pašalinkite kempine ir šiltu vandeniu.

Viskas – galite klijuoti naujus tapetus.

Parengta pagal tapetų įmonės UAB „Laivira“ informaciją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis