6 keisčiausios vietos namuose, kur kaupiasi mikrobai

Tikriausiai manėte, kad nešvariausia vieta namuose yra klozeto dangtis? Visgi, tai netiesa. Pateikiame 6 vietas namuose, kurios tikrai nemanėte, jog yra pačios nešvariausios.

Pipirinė ir druskinė

Pasak „The Daily Mail“, didžiausias bakterijų užkratas yra ant jūsų stalo. Šį faktą pagrindė Virdžinijos universiteto mokslininkai. Jie tyrė 30 gripu susirgusių žmonių. Buvo bandoma išsiaiškinti, kokius paviršius jie lietė per praėjusią dieną. Beveik 50 proc. prisiminė, jog tai buvo būtent druskinė ir pipirinė, kurios dėl aktyvaus naudojimo, buvo padengtos aktyviomis bakterijomis. Pagalvokite, kada paskutinį kartą valėte ne tik stalą, bet ir ant jo paviršiaus laikomus daiktus.

Nuotolinio valdymo pultas

Nieko neturėtų stebinti, jog būtent šis daiktas sutraukia daugiausiai bakterijų. Vien dėl to, jog jis nuolat mėtomas. Be to, bežiūrint televizorių, ne vienas mėgsta pakramsnoti ir nešvariomis rankomis toliau junginėti mygtukus. Dėl to svarbu ne tik laikytis elementarios rankų higienos, bet išvalyti nuotolinio valdymo pultelį spiritu.

Kompiuterio klaviatūra

Bakterijos sklinda labai paprastai – prie kompiuterio praleidžiame daug laiko – čiaudime, kostime ir tęsiame darbus nenusiplovę rankų. Tarp mygtukų gali gyventi tiek E coli, tiek stafilokokai. Vėlgi – pirmiausiai laikykitės asmens higienos. Taip pat gali padėti ir kompiuterio priežiūra – klaviatūros valymas spiritu sudrėkinta skiaute.

Virtuvės kriauklė

Netikėta tiesa – virtuvės kriauklė yra gerokai labiau užteršta nei tualetas. Tikriausiai pamiršote, kad šioje vietoje nuolat kaupiasi maisto likučiai. Jie lieka ir ant kriauklės paviršiaus, ir nutekamųjų vamzdžių. Tad dienos pabaigoje, kai jau nebesinaudojate kriaukle, vakare užpilkite dezifenkcinio skysčio ir nuplaukite vandeniu.

Dantų šepetėlis

Panaudoję dantų šepetėlį esame įpratę jį laikyti atvirai, tiesiog įmerkę į stiklinę. Išsivalius dantis, net ir praskalavus dantų šepetėlį, ant jo lieka maisto dalelių. Kadangi juos laikome vonios kambaryje, kuriame nuolat drėgna, susikuria puiki terpė veistis įvairiausioms bakterijoms. Šepėtelį patartina laikyti ten, kur būtų sausa, o persirgus, nedelsiant įsigyti naują.

Virtuvinė kempinėlė

Anot „The Daily Mail“, bakterijos, randamos ant virtuvinių kempinėlių siejamos net ir su paralyžiumi. Jungtinės Karalystės mikrobiologas Hugh Penningtonas teigia, kad tai kelia kampilobakterija. Ši bakterija kaupiasi ant virtuvinių kempinėlių, o jos atkeliauja iš vištienos. Tokia problema kyla dėl to, kad kempinėlę naudojame ne tik nešvarumų valymui nuo vienos rūšies indų po karštu vandeniu. O su ta pačia kempinėle plauname indus, keptuves, pjaustymo lenteles, stalo įrankius ir kt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis