Gudrybės, kaip valyti sidabrinius daiktus

Sidabrinių daiktų namų buityje turime įvairiausių - indai, įrankiai, žvakidės. O pajuodavęs sidabras - nuolatinė problema. Kaip su tuo kovoti, sužinosite šiame straipsnyje.

1. Sidabras juoduoja, jei naudojate druską, brokolius, žuvis, kiaušinio trynį. Jei tik naudojate šiuos produktus su sidabriniais įrankiais ar indais, tuojau juos išplaukite.

2. Jei norite, kad sidabriniai daiktai tarnautų kuo ilgiau, tik panaudojus, plaukite juos. Juos geriausia plauti atskirai nuo kitų indų. Nedarykite to su guminėmis pirštinėmis. O išplovus, nušluostykite su medvilniniu medžiagos gabalėliu.

3. Jeigu sidabras pajuodavo, palaikykite jį valandą druskos mišinyje (1 l vandens - 5-6 valgomieji šaukštai druskos).

4. Jokiu būdu nelaikykite indų iš sidabro cilofaniniuose maišeliuose, kitaip susidarys terpė drėgmei plisti ir sidabras pajuoduos.

5. Valyti sidabrui labai tinkama soda. Prieš valant su ja, reikėtų ištirpdyti. Tiesa, tai produktas, kuris gali ir pakenkti paviršiui. Taip pat tinkamos tokios priemonės, kaip druska, citrinos sultys.

6. Sidabriniams įrankiams valyti tinkamas ūkinio muilo tirpalas. 1 litre vandens reikia ištirpinti 50 g muilo.

7. Sidabrinius įrankius galima valyti ir pasitelkus dantų pastą. Paimkite šlapią kempinę ar medvilninį skudurėlį, užtepkite dantų pastos ir trinkite. Vėliau nuplaukite šiltu vandeniu ir nusausinkite. Be to, tinkama priemonė valyti sidabrinius indus yra dantų šepėtlis.

8. Nesugalvokite sidabrinių daiktų plauti indaplovėje, taip tik pažeisite jo paviršių.

9. Būdas, kuris visuomet veikia – iškloti dubenį suglamžyta aliuminio folija, įberti du-tris šaukštus druskos, užpilti šiltu vandeniu ir sudėti sidabrinius daiktus. Kiek laikyti, turite nuspręsti jūs, pagal tai, kiek užteršti yra įrankiai, indai ir kt. Dažniausiai tai trunka iki 30 min, vėliau įrankius būtina praplauti ir atidžiai nusausinti.

10. Itin nešvarius daiktus galima valyti keliais etapais. Pirmiausiai muiluotu vandeniu, tuomet nuvalyti minkšta šluoste, tuomet dar kartą valyti su šluoste, suvilgyta amoniaku ir kreidos mišiniu. Nepamirškite po to dar kartą jį perplauti ir nusausinti.

11. Valymui gali pasitarnauti ir amoniakas. Į pastą įlašinkite kelis jo lašelius ir valykite medžiagos gabalėliu, tuomet dar kartą nuvalykite švaria vilnone skiaute ir nepamirškite dezinfekuoti spiritu.

12. Balinimui tinkama ir druskos rūgštis. 1 minutę palaikykite 2-5 procentų rūgšties tirpale, kuris turėtų būti pašildytas.

13. Ne itin populiarus būdas – valymas cigarečių pelenais.

14. O tam, kad nereikėtų bandyti įvairiausių technikų, svarbu nepamiršti ir kasdienės priežiūros. Sidabrinius daiktus galite plauti karštame vandenyje su plovikliu. Kartą per savaitę nuvalykite dulkes. Blizginkite su vata arba dantų šepetėliu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis