Svarbiausi kriterijai renkantis maišytuvą voniai

Nors vandens maišytuvas bet kokio dydžio vonioje yra pakankamai mažas įtaisas, tačiau nesuderintas su vonios interjeru, šis įtaisas vizualiai atkreips į save dėmesį. Vis dėlto, jį renkatės kaip funkcinį prietaisą, todėl derindami prie vonios interjero, nepamirškite svarbiausios maišytuvo funkcijos – leisti jums naudotis karštu ir šaltu vandeniu. Kokie svarbiausi kriterijai renkantis vonios maišytuvą? Į šiuos klausimus atsako kalbinti ekspertai.

Kokybė. Svarbu pasirinkti kokybišką maišytuvą. Jo kartridžas turėtų būti keramikinis, pats maišytuvas padengtas geros kokybės medžiagomis, kad padengimas nenusiluptų. Taip pat turėtų būti kuo mažiau judančių detalių. Niekada nesuklysite rinkdamiesi žinomo gamintojo produktus.

„Visi maišytuvai atlieka tą pačią funkciją – maišo vandenį, tačiau ilgainiui naudojantis ima ryškėti nekokybiškų maišytuvų trūkumai: išsiklibina svirtis, nelieka sandarumo, pradeda lašėti vanduo. Tvirčiausi maišytuvai, savaime suprantama, yra nerūdijančio plieno konstrukcijos. Be to, siekiant prailginti maišytuvo tarnavimo laiką, reikėtų prieš renkantis nepamiršti patikrinti vandens srovės stiprumo“, – pataria Namams24.lt atstovė Viktorija Voronova.

Korpusas. Korpusai būna metaliniai ir plastikiniai, padengti chromu, sendinto metalo ir įvairių spalvų. Pasirinkimas priklauso nuo pirkėjo poreikių, vonios interjero.

„Vonios kambaryje maišytuvas tampa dizaino detale, tad čia ypač svarbi išvaizda, tačiau verta atkreipti dėmesį ir į medžiagą, iš kurios maišytuvas pagamintas. Paprastai tai būna nerūdijantis plienas arba žalvaris. Nerūdijančio plieno maišytuvai yra itin kokybiški ir ilgaamžiai, tačiau brangūs, todėl dažniausiai pirkėjas renkasi žalvarį, paprastai chromuotą, kuris irgi yra tvirta ir gerai tarnaujanti medžiaga. Be to, dauguma modernaus dizaino maišytuvų gaminama būtent iš šios medžiagos“, – teigia Viktorija Voronova.

Tinkamas dydis ir aukštis. Jei maišytuvas bus per žemas, gali kilti problemų pakišant po juo tam tikrus daiktus, tarkime dubenis. Geriau yra palikti šiek tiek atsargai, nei reikiamu momentu suprasti, kad jei maišytuvas būtų šiek tiek aukštesnis, daiktas praustuvėje tilptų.

Dizainas. Kaip ir minėta, vienas iš esminių tokios šios detalės pasirinkimo kriterijų yra dizainas. „Maišytuvą kiekvienas klientas renkasi individualiai,derindamas prie bendro vonios interjero. Jeigu vonios kambarys yra retro stiliaus, maišytuvai renkami retro stiliaus, jeigu modernus – tai ir maišytuvai komplektuojami modernaus dizaino ir taip toliau. Voniai siūlomi vonios krašto maišytuvai arba maišytuvai tvirtinami prie sienos, praustuvams taip pat siūlomi maišytuvai, einantys iš praustuvo arba iš sienos, taip pat yra maišytuvų iš stalviršio“, – pasakoja „UAB Vilpra“ vonios kambario irangos specialistė Gailutė Paškevičienė.

Taupumas. Rinkdamiesi maišytuvą, nepamirškite ekologijos ir taupymo – nutarus sumokėti didesnę sumą už maišytuvą, mainais gausite ne vien kokybę ir vardą, bet galėsite sutaupyti iki 50% vandens sąnaudų.

Svirtys. Maišytuvai gali būti viensvirčiai ir dvisvirčiai. „Viensvirčiai maišytuvai yra patogesni ir taupesni, vandens sąnaudų atžvilgiu. Tačiau ne mažiau populiarūs yra ir dvisvirčiai – čia vėlgi lemia kliento pasirinkimas ir vonios kambario interjero ypatumai“, - teigia Gailutė Paškevičienė.

Viktorijos Voronovos nuomone, dvisvirčiai maišytuvai iš esmės turbūt labiau yra tradicijų ir įpročio reikalas: „Jie niekada neišeis iš mados. Vis dėlto, vienasvirčiai yra taupesni ir patogesni naudoti – lengviau paleisti/sustabdyti srovę, sureguliuoti vandens temperatūrą“.

Nenorintys gaišti su svirtimis, gali rinktis sensorinius maišytuvus – paskutiniu metu jie plačiai naudojami ne tik viešuose tualetuose, bet ir individualiuose vonios kambariuose.

Termostatiniai maišytuvai. Įsirengę termostatinius maišytuvus, galėsite reguliuoti nuolatinę vandens temperatūrą. Savireguliacinis mechanizmas leidžia tik paleidus vandenį praustis ar plauti rankas tokioje temperatūroje, kokią mėgstate. Temperatūra pasiekiama iškart, nereikia laukti ir nieko, išskyrus srovės stiprumą, mechaniškai reguliuoti nebereikia. Termostatinių maišytuvų korpusas turi papildomą izoliaciją, kuri leidžia jaustis saugiai – korpusas neįkaista, tad prisilietus prie jo nenusiplikysite. Tai ypač aktualu turintiems mažų vaikų.

Naujovės. Renkantis maišytuvą dušo kabinai, galima rinktis turintį įvairias vandens masažo funkcijas. Kai kurie rinkoje esantys dušo maišytuvai turi netgi įspėjamąsias lemputes, kurio leidžia ekologiškiau bei ekonomiškiau naudotis dušu – maudantis per ilgai, užsižiebia raudonos spalvos indikatorius. Taip galima sekti laiką, praleidžiamą duše bei taupyti vandenį ir pinigus.

Kaina. Paprastesni maišytuvai kainuoja mažiau, pigiausius galite įsigyti iki 100 Lt. Žymesnių gamintojų maišytuvai kainuoja kur kas daugiau – priklausomai nuo modelio kainos gali siekti 200-600 Lt, ypatingesniais atvejais perkopti ir 1000 Lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis