10 būdų, kaip padidinti mažą butą

Ko reikia imtis, kad nedidelis butas taptų erdvesnis? Tai nuolat kylantis klausimas, į kurį šiandien bandysime atsakyti.

Dviguba nauda. Išties naudingi baldai, kurie turi kelias paskirtis kaip, pavyzdžiui, pufai, ant kurių ne tik galima prisėsti, bet ir laikyti jų viduje įvairius daiktus. Taip pat suoliukas, ant kurio galima pastatyti televizorių, o po juo padėti pintinę.

Atsikratykite nereikalingais daiktais. Labai svarbu bent jau du kartus per metus peržiūrėti savo namų erdvę ir palikti joje tik tuos daiktus, kuriuos mėgstate, arba tuos, kurie jums iš tiesų naudingi. Parduokite savo nereikalingus daiktus arba tiesiog padovanokite nepasiturintiems – išneškite nereikalingą šlamštą iš namų, kad turėtumėte daugiau erdvės maloniam gyvenimui.

Rekonstruokite spintą. Draugė neseniai persikėlė į mažą studiją ir turi per daug baldų, tad šie netelpa kambaryje? Geriau pagalvojus, tikriausiai ji neturi tiek daug rūbų, tad knygų lentyna (galop ir jos staliukas) gali pasitarnauti kaip spintos dalis ir kambarys neatrodys toks perkrautas.

Daiktus dėliokite vertikaliai. Visos juosmens aukščio lentynėlės, kurias turite savo namuose yra išties puikios, tačiau jei jūs tikrai norite maksimaliai neapkrauti savo namų, tuomet jums reikia aukštų, vertikalių lentynėlių. Jeigu juose palaikysite tvarką ir turėsite tik vieną sieną, tinkamą kabinti tokioms lentynoms, neabejotinai drąsiai tą darykite.

Skaitmeninė laikmena. Visą informaciją, įrašytą kompaktinėse plokštelėse, perkelkite į kietąjį diską. Aplinkoje iškart sumažės nereikalingo šlamšto.

Turėkite patalpą viskam laikyti. Jeigu neturite erdvaus namo, tuomet jūs tikriausiai esate apsuptas įvairiausių daiktų. Vis dėlto, galite nuo to apsisaugoti, pasitelkdami mažoms erdvėms skirtas lentynėlių idėjas, tačiau labiausiai vertėtų įsitikinti, ar turite užtektinai kambarių ir vietos savo bute daiktams laikyti.

Nepamirškite saiko. Tai labai naudinga ne tik jūsų butui, bet ir jūsų kišenei. Jeigu ketinate į namus įnešti naujų daiktų, tuomet kažką iš jų ir išneškite. Tokiu būdu išvengsite apkrovos ir daiktų kaupimo bei turėsite puikią progą apsvarstyti, ar įsigytos prekės jums išties reikalingos, ar vis dėlto galite apsieiti ir be jų.

Apšvietimas. Mažas yra viena, bet mažas ir tamsus yra visai kas kita. Ko gero, niekas neturi tiek įtakos kambariui, kaip apšvietimas. Pasistenkite į namus įsileisti kuo daugiau natūralios šviesos, tačiau būkite atidūs, kad baldai būtų kuo mažiau apšviesti. Taip pat neužtraukite užuolaidų, tegul pro langus sklinda kiek įmanoma daugiau šviesos.

Be to, atspindintys paviršiai, tokie kaip veidrodžiai, didina metamos šviesos kiekį. Kalbant apie dirbtinius šviesos šaltinius, įsitikinkite, jog turite įvairaus pobūdžio lempas, atitinkančias kambario paskirtį (stalinės lempos darbo kambaryje ir pan.). Jei kambarys yra tinkamai apšviestas, tuomet jausitės daug erdviau.

Organizavimas ir sandėliavimas. Nereikia net sakyti, kad mažoje erdvėje sandėliavimas ir geras daiktų organizavimas yra patys svarbiausi dalykai. Baldai, kurie nėra tik baldai, bet ir  daiktų saugojimo vietos. Beje, jūs greičiau išmoksite gyventi be to, ko jums nereikia. Nors daugeliui mūsų tai gali būti sunku, tačiau galų gale tai privers mus labiau vertinti savo mažus, tačiau jaukius namus.

Universalumas ir lankstumas. Mažoje erdvėje daugiafunkciniai ir turintys patogų išdėstymą baldai gali išties pasitarnauti erdvės taupymo tikslais. Ieškokite universalią paskirtį turinčių daiktų, pavyzdžiui, rašomasis-valgomasis stalas arba patogi ir stilinga sofa-lova – visa tai gali palengvinti jūsų gyvenimą mažame bute.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis