Paprasti būdai, kaip kovoti su dulkėmis namuose

Namų tvarkymas – darbas ne iš maloniųjų, reikalaujantis ne tik kantrybės, bet ir nemažai laiko. Bene daugiausiai šių resursų reikalauja dulkių valymas, kurios kaupiasi nepastebimai greitai: rodos, dar vakar pavyko viską sėkmingai iškuopti, o šiandien vaizdelis namuose ir vėl nekoks. Nors nuo dulkių pabėgti negali niekas, tačiau yra keli veiksmingi būdai, padedantys sumažinti ne tik jų kiekį, bet ir vargą su jomis kovojant. Kokie jie?

Pažabokite pagrindinius dulkių šaltinius


Didžiausią dalį dulkių atsinešame iš lauko, kurių galybė paprastai nusėda ne tik ant mūsų batų, bet ir drabužių, todėl vos tik nusirengiame, dulkės tuojau pat pasklinda po namus. Nusirengti striukę grįžus namo žinoma reikia, tačiau pasistenkite nevaikščioti po kambarius su batais – paskleisite ne tik dulkes, bet ir bakterijas. Beje, nemažą dalį dulkių namuose sudaro negyvos žmogaus ląstelės. Todėl norėdami švaresnės aplinkos, turime ir patys reguliariai praustis. Vanduo sėkmingai nuplauna didžiąją dalį negyvų odos ląstelių ir taip jos nepasklinda į aplinką. Galiausiai, didžioji dalis dulkių į mūsų namus patenka iš lauko. Jos sugeba pralysti net ir pro menkiausius tarpelius, todėl turėtumėte patikrinti savo langų sandarumą bei stengtis vėdinti patalpas, kai nėra stipraus vėjo.


Valykite teisingai


Tam, kad nepraleistumėte nė dulkelės ir visas jūsų darbas nenueitų perniek, pradėkite valyti nuo aukščiausiai jūsų namuose esančių daiktų ir palaipsniui eikite žemyn. Jeigu valysite kitokia seka, teks plušėti dvigubai daugiau – valant nuo apačios į viršų dalis dulkių kris žemyn, tad valyti teks iš naujo. Taip pat, valymui naudokite tik drėgnas medžiagines arba specialiai pritaikytas servetėles, tam, kad dulkės priliptų, o ne dar labiau pasklistų. Kalbant apie grindų valymą, šluotą visuomet iškeiskite į dulkių siurblį ar skudurą, kitu atveju tik sukelsite dulkes ir vargsite valydami savo namus jau kitą dieną.


Pasitelkite šiuolaikinę techniką


Kaip rašoma spaudos pranešime, nors grindis rekomenduojama siurbti mažų mažiausiai kartą per savaitę, mums tai neretai tampa tikru iššūkiu į kurį neretai numojame ranka. Vis dėlto, šiandien siurbimą gali palengvinti išmanūs elektronikos įrenginiai, pavyzdžiui, siurbliai robotai. Nustatykite, kur, kada ir ką išsiurbti ir viskas bus padaryta už jus. Šiuolaikinius įrenginius galite sėkmingai kontroliuoti ir nuotoliniu būdu, būnant ne namuose ir naudojantis savo išmaniuoju telefonu. Yra net tokių modelių, kur siurblys pats išvalo savo šepetį, jame susikaupus plaukams. Pasirūpinę tokiu prietaisu, taupysite savo brangų laiką ir galėsite daugiau jo skirti malonesniems dalykams.


Pasakykite „ne“ dulkių magnetams namuose


Nors gražus kilimas puošia mūsų namus, atkreipkite dėmesį, kad tai gali būti pagrindinis dulkių ir jų erkučių magnetas. Jeigu vis dėlto jūsų namuose yra kilimų ir neketinate jų atsisakyti, juos reikėtų siurbti kuo dažniau. Nepamiršite reguliariai keisti ir patalynę, nes joje taip pat kaupiasi nemažai įvairių dulkių ir jų erkučių. Tas pats galioja ir visiems užtiesalams, staltiesėms, rankšluosčiams ar užuolaidoms.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis