Langų valymo būdai, apie kuriuos anksčiau negirdėjote

(1)

Specialistai pataria atsispirti pagundai valyti langus ir stiklinius terasų fasadus pačiomis pirmomis saulėtomis pavasario dienomis.

Patariama palaukti, kol nužydės beržai, pušys ir kiti medžiai, antraip jūsų pastangos nueis niekais, ir stiklai nuo aplipusių žiedadulkių vėl atrodys nešvarūs. Geriausia langus plauti gegužės mėnesį, vos tik nužydės medžiai, kitaip švariais langais džiaugsitės labai trumpai.


Atliekant šį darbą labai svarbu laikytis darbo saugos reikalavimų – nepersisverti per langą, stengiantis kuo švariau nušveisti jį iš lauko pusės. Pavojus gresia iškritus net iš antro aukšto, jau nekalbant apie dar didesnį aukštį.

Tokiais atvejais užsidėkite šalmą ir apsivyniokite virve, kurios kitą galą pritvirtinkite prie stabilaus atramos taško. Taip pat galima įsigyti įvairių pagalbinių priemonių, padedančių pasiekti langus iš išorės nesukeliant pavojaus savo sveikatai ir gyvybei.


Jei langų ir stiklinių paviršių namuose daug, galbūt vertėtų generalinį jų valymą patikėti profesionalams.


Shutterstock


Plauti langus, kaip ir kitus paviršius namuose, rekomenduojama natūraliomis, aplinkai nekenkiančiomis priemonėmis. Ar žinojote, kad musių ir kitų vabalų paliktas dėmes nuo lango padeda nuvalyti svogūnas? Svogūną reikia perpjauti pusiau ir lygia puse patrinti nešvarumus. Po to stiklą reikia nuplauti vandeniu ir sausai nutrinti popieriniu rankšluosčiu.


Valymo darbų specialistai atskleidė dar vieną natūralią priemonę – bulvių krakmolą, kuris suteikia stiklui spindėjimo. Į vieną litrą vandens įberkite vieną valgomąjį šaukštą bulvių krakmolo. Taip pat galima pasigaminti langų valymo skystį iš vieno litro vandens ir apytikriai ketvirtadalio stiklinės acto. Išvalę langus šiomis priemonėmis, nustebsite – jie spindės it krištolas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis