Kaip išvengti varginančių rūpesčių persikraustant specialistų patarimai

Teoriškai persikraustyti nėra sunku – tereikia daiktus iš vienos vietos pervežti į kitą, tam reikia kelių rankų ir transporto. Tačiau tam, kad atėjus reikiamai dienai tiek ir užtektų, reikalingas tinkamas šio proceso suplanavimas. Jei „namų darbus“ pasiruošėte atsakingai, persikraustymas toks ir bus – sklandus ir be rūpesčių. Jeigu ne – galite susidurti su nemaloniais siurprizais. Patarimais, kaip persikraustyti lengvai ir sklandžiai, dalijasi ManoNamai.lt kalbinti ekspertai.

Pasiruošimas

Visų pirma, įvertinkite galimybes ir nuspręskite, kas atliks persikraustymą – samdysite įmonę ar kraustysitės patys. Galbūt jums tiks kombinuotas variantas – tarkime, jeigu turite draugų, kurie gali padėti, tačiau neturite transporto arba, priešingai, turite talpų automobilį, tačiau nėra kas padėtų sunešioti jūsų daiktus. Dauguma persikraustymo įmonių lanksčiai žiūri į poreikius ir gali suteikti dalines arba pilnas paslaugas. 

Pirminė daiktų apžiūra. Gali būti, kad naujame būste jums reikės ne visų daiktų. Juos galite iškart padovanoti, parduoti ar išmesti. „Sakoma, kad jeigu daiktas užsigulėjo sandėliuke ir nebuvo panaudotas metus ar daugiau, tikėtina kad jis ir nėra reikalingas“, – teigia Jonas Liauksminas, perkraustymo paslaugas teikiančios MB „Liauksmina“ vadovas.

Taip pat įvertinkite daiktų ir patalpų matmenis. Jei stambų objektą kadaise esate lengvai įnešę, tai dar nereiškia, kad jį pavyks lengvai ir išnešti. Gali atsitikti ir taip, kad atvykus į naująją vietą, paaiškės, kad stambus baldas ar, tarkime, pianinas netilps pro duris. „Yra pasitaikę tokių situacijų – kambaryje stovi masyvi sofa, spinta, kurios neišeina išardyti, tačiau reikia išnešti. Pro duris ji netelpa, nors klientas sako, kad kai jie kraustėsi, baldas įvažiavo. Pamirštama, kad buvo pakeistos durys – įdėtos siauresnės. Tačiau ir tokiu atveju galima rasti sprendimų – naudoti kėlimo techniką ir gabenti baldą pro langą, tačiau jei tai 9-12 aukštas, tenka ardyti duris. Viskas priklauso nuo situacijos, sprendimų visuomet yra, tačiau tuomet didėja ir kaina“, – teigia persikraustymo paslaugas teikiančios įmonės „Krausta“ vadovas Arturas Paliulis.

Pasidarykite sąrašą. Apžiūrėkite kurie daiktai turi būti pakuojami, kokios medžiagos tam bus reikalingos. Jei samdysite perkraustymo įmonę patartina pasikviesti jos atstovą atlikti objektų apžiūras, pasiklausti jo patarimo, rekomendacijų.

Data. Įvertinkite visas lemiančias sąlygas ir pasirinkite jums palankią datą darbams. „Reikia atsižvelgti į tokius veiksnius kaip oro sąlygos, pavyzdžiui, šaltis kenkia kai kuriems baldams, kambariniams augalams. Taip pat reikėtų atsižvelgti į naujų patalpų įrengimo darbų pabaigą, kraustymo transporto galimybes privažiuoti kuo arčiau objekto – automobilių užstatymas yra aktualus tankiai apgyvendintuose rajonuose ir verslo centų aikštelėse“, – pataria J. Liauksminas.

Jeigu nusprendėte kreiptis į perkraustymo įmonę, atsižvelkite į tai, kad, norėdami viską įvykdyti laiku, turėtumėte kreiptis iš anksto. Kraustantis iš buto ar namo, geriausia būtų kreiptis maždaug likus savaitei iki kraustymosi darbų, nors A. Paliulis teigia, kad viskas priklauso nuo daiktų kiekio. „Jeigu žmogus turi keletą daiktų, juos jau yra susipakavęs, galima paskambinti netgi iš vakaro – jei pasiseks pataikyti tuo metu, kai užimtumas nedidelis, kitą dieną jau galėsite kurtis naujuose namuose. Didelei firmai tai reikėtų pradėti daryti prieš porą savaičių, jeigu ne dar anksčiau“, – sako pašnekovas.

Kainos. Perkraustymo įmonės dažniausiai darbus apmokestina tarifu už valandą. Važiuojant į užmiestį kaina gali būti skaičiuojama ir pagal kilometražą. Priklausomai nuo įmonės, jos gali teikti įvairias paslaugas – transporto, kraustymosi konsultacijas, pakavimo paslaugas ir pakavimo medžiagų tiekimą, baldų išardymą ir sudėjimą, turto draudimą bei papildomas paslaugas. 

TAIP PAT SKAITYKITE:
Būtiniausi darbai sode, darže ir gėlyne balandžio mėnesį
Namas, kuriame vyrauja skandinaviškas minimalizmas (FOTO)
Kaip laimėti kovą su kurmiais?

Kraustymasis

Pakavimas. Visi daiktai turėtų būti sudėti į dėžes ar kitaip supakuoti. „Geriausia pakavimui naudoti kartono dėžes, kurios kompaktiškai susikrauna palei sienas ir viena ant kitos, kas padeda sutaupyti vietos. Taip bus lengviau vaikščioti ir nešioti kitus daiktus. Jeigu naudojami polietileno maišai, į kuriuos dažnai patogu sudėti patalynę, rūbus, nepatartina į juos dėti daiktų su kietais, aštriais kampais – knygų, įrankių ir panašiai. Nešant visa tai pradeda lįsti ir plėšyti maišą, taip gaištamas laikas stengiantis ten esančio turinio neišmėtyti arba jį tinkamai sukrauti automobilyje, neapgadinant kitų daiktų“, – patarimais dalijasi J. Liauksminas.

Svarbiausias pašnekovo patarimas – pakuojant prižiūrėkite savo asmeninius daiktus – pinigines, rankines, dokumentus, raktus, kad jie nepasimestų ir nebūtų supakuoti su kitais daiktais tarp kurių gali būti sudėtinga juos rasti. Taip pat reikėtų pasiruošti ir atskirai atsidėti tokius įrankius kaip peiliukai ar žirklės – jų tikrai prireiks išpakuojant daiktus.

Geriausia kraustyti po vieną kambarį vienu metu – taip būsite tikri, kad daiktai nesusimaišys. Dėžes patartina žymėti – dėžėms iš kiekvienos patalpos priskirkite spalvas (galite žymėti markeriais ar spalvotais lapeliais), skaičius ar paprasčiausiai užrašykite patalpos pavadinimą.

Baldai. Nešdami baldus, išimkite visas nepritvirtintas lentynas spintelėse, spintose, šaldytuvuose. Taip pat nepamirškite išimti visų daiktų ir stalčių, nes nešant baldą jis bus vartomas ir daiktai gali apsigadinti. Be to, ištuštinus baldą jis bus lengvesnis ir jį nešti bus saugiau ir paprasčiau.

Krovimas į transportą. Efektyviam kraustymuisi užtikrinti, patariama neužkrauti judėjimo vietos ir pasirūpinti, kad judėjimo netrukdytų jokios kliūtys. „Jei yra galimybė, supakuotą turtą reiktų krauti arčiau išėjimų, prie platesnių durų ar terasų, kad kraunant į transportą sumažėtų atstumai bei padidėtų darbo sparta. Jei kraustymas vyksta iš daugiabučio, patartina rezervuotis vietas numatytam transportui – taip jis bus arčiau ir nešioti turtą bus greičiau“, – pataria J. Liauksminas.

Iškraunant. Iškraunant jau atgabentus daiktus juos reiktų nešti tiesiai į tas patalpas, kur jos ir bus išpakuojamos. „Kas akcentuojama virtuvei ar kitai panašius baldus turinčiai patalpai – statant dėžes patartina jomis neužkrauti spintelių bei lentynų, į kurias paskui ir kraunamas išpakuotas turtas. Užkrovus praėjimus, dėžes išpakavimo metu reikės perkrovinėti iš vietos į vietą, kas gaišina laiką bei alina jėgas. Nepabijokite krauti dėžių patalpos viduryje – taip liks praėjimai ir dėžes apeisite iš kelių pusių. Tuščias, jau išpakuotas dėžes patartina išardyti ir išnešti ten kur jos netrukdys“, – pataria J. Liauksminas.

Gali būti, kad bent jau smulkių daiktų į vietas nepavyks sudėti per vieną dieną, todėl geriausia būtų pirma paruošti vietas miegui ir reikalingiausius virtuvės įrenginius ir įrankius. Galite būti pasiruošę ir pačių reikalingiausių daiktų komplektą (pavyzdžiui, paklodės ir anktlodės, rankšluotis, higienos reikmenys, drabužiai persirengti, vaistai, tualetinis popierius), jeigu įsikūrimas užtruktų.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis