Ką svarbu žinoti apie vandenį prieš skalbiant

Rodos, apie skalbimą žinote jau viską, tačiau tai netiesa. Svarbu atskirti kada naudoti šaltą ar šiltą vandenį.

Kada naudoti karštą vandenį?

Pagrindinis drabužių skalbimo principas: kuo šiltesnis vanduo – tuo švaresni rūbai. Ko gero, ne kartą turėjote progos tuo įsitikinti. Dauguma lininių ir baltos spalvos drabužių yra skalbiami karštame vandenyje tam, kad būtų sunaikinti mikrobai ir purvo dėmės.

Vis dėlto kartais karštas vanduo gali ir pakenkti, o drabužiai nebeatrodo taip gerai, kaip anksčiau. Būtent dėl karšto vandens rūbai traukiasi, raukšlėjasi ir išblunka. Be to, karštu vandeniu išskalbti spalvoti rūbai yra teplūs, todėl lieka daug dėmių. Kai kurie audiniai jautriai reaguoja į temperatūrą, todėl karštas vanduo jiems gali pakenkti.

Kada naudoti šiltą vandenį?

Dauguma skalbia savo drabužius šiltu vandeniu. Šiltas vanduo – tai sumaišytas karštas ir šaltas vanduo. Kai kurios skalbimo mašinos maišo karštą ir šaltą vandenį 50:50 santykiu, o naujesnės skalbimo mašinos – 60:40. Šiltas vanduo – geriausias pasirinkimas džinsams. Norint kaip įmanoma geriau išvalyti drabužius, šiltas vanduo tam tinka kuo geriausiai, nes drabužiai nei blunka, nei raukšlėjasi, nei traukiasi.

Kada naudoti šaltą vandenį?

Šaltas vanduo dažniausiai tinkamas specifinės medžiagos rūbams skalbti bei tiems drabužiams, ant kurių etiketės nurodyta, jog skalbti reikia būtent šaltu vandeniu.

Be to, šaltas vanduo yra geriausia priemonė, kad ryškios spalvos drabužiai nesusiteptų arba neišbluktų, kas įprastai nutinka aukštoje temperatūroje. Jeigu skalbiate drabužius, kurie yra sutepti purvu, šaltame vandenyje – jums reikia ypatingai atkreipti dėmesį į tokio tipo sutepimus ir dėmes. Tokiu atveju, patariama skalbti drabužius ilgiau arba palikti kurį laiką išmirkti vandenyje prieš skalbimą.

Užsakymo nr.: PT_64533884

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis