10 paviršių, kuriuos vis pamirštame nuvalyti

Pakankamai mėgiamas yra generalinis namų valymas, kai valomi stipriai apleisti bei apsinešę, ilgą laiką užmiršti paviršiai. Dažniausiai, tai vyksta dukart metuose.

Žinoma, namų švara ir tvarka kiekvienam pagal skonį. Tačiau aš pati esu nuolatinės namų tvarkos mėgėja. Kodėl? Nes kur kas maloniau daugiau ar mažiau tvarkinguose namuose gyventi nuolatos, nei mėgautis akiai malonia švara tik dukart per metus. Jokiais būdais nesakau, kad yra tik viena ir visiems tinkanti namų švaros ir tvarkos tiesa. Vienintelė tiesa yra nebent ta, kad nėra vieno visiems tinkamo būdo gyventi tvarkingai.


Namuose visuomet yra paviršių, kuriems nuvalyti arba pritrūkstame laiko, arba jie tiesiog lieka nepastebėti. Tačiau būtent jie ir yra ypatingai linkę apsinešti. Taigi, paviršiai, kuriuos pamirštame, nors tikrai nederėtų.

1. Elektros jungikliai. Juos liečiame visi, tikrai ne po vieną kartą per dieną ir ne visada ką tik švariai nuplautomis rankomis. Todėl ant jų kaupiasi ne tik dulkės, bet ir galybė kitų nešvarumų, liekančių nuo nešvarių rankų. Tvarkydami namus apie juos dažniausiai pamirštame. Nuvalykite nešvarumus nuo visų elektros jungiklių drėgna šluoste.

2. Durys, durų staktos. Jų funkcija namuose, labai reikalinga ir svarbi. Tačiau jų reguliarus valymas namuose nėra labai populiarus. Ypač durų rankenas valyti reikia ne tiek dėl estetinio vaizdo, bet tą daryti yra būtina dėl higienos. Ten tūno šimtai bakterijų.

3. Grindjuostės. Tai dar vienas namų apdailos elementas, kuris nuolatos pamirštamas. Ant jų puikiai gula dulkės, riebalai ir kiti nešvarumai. Ypatingai jei grinduostės yra tamsios spalvos, atrodo, jog jos yra švarios. Tačiau ant baltų puikiai matosi, koks dulkių sluoksnis kabo. Nubraukite jas dulkių šluotele. Jei dulkių sluoksnis yra susimaišęs su riebalais ar prilipus kitiems nešvarumams, pasitelkite šlapią šluostę ir valymo priemonę riebalams šalinti.

4. Langų rėmai. Lietuvoje populiariausi – plastikiniai langai. Jų rėmai, laikui bėgant, ima tamsėti, apsineša riebalais, išsitepa pirštų dėmėmis. Tokius nešvarumus geriausiai valo neskiestas indų ploviklis, kurį vėliau reikia gerai nuplauti vandeniu. Taip pat puikiai gelbsti valymo priemonė, kurioje yra acetono. Pasidomėkite, rasite ir kitų. Juk atėjus pavasariui norisi ne tik švarių langų stiklų, bet ir atsinaujinusių rėmų.

5. Radiatoriai. Kaip ir grindjuostės, jie kaupia dulkes ir nešvarumus. Reguliariai juos valykite. Radiatoriaus funkcija yra aprūpinti mūsų namus šiluma, todėl dažniausiai namuose jis yra gerai matomas ir pastebima jo švara.

6. Šviestuvų gaubtai. Dar viena dulkių kaupykla. Stiklinius, plastikinius gaubtus valykite šluoste. Medžiaginius – nusiurbkite.

Shutterstock

7. Valgomojo/virtuvės stalo kojos bei kėdės. Priklausomai nuo jų tipo ir struktūros, dažniausiai būna nučiupinėtos kėdžių atkaltės, o jų bei stalų kojos, visiškai pamirštos. Ant jų apačios dažnai būna ne tik prilipęs dulkių sluoksnis, tačiau ir maisto likučiai, nubėgę vaikų išpilti skysčiai.

8. Sienelė prie kaitlentės ir plautuvės. Ši erdvė visuomet papuošta riebalais ir aptaškyta vandeniu. Jei atrodo, jog tai atskira ir nematoma virtuvės dalis, tikrai ne. Tai puikiai matoma ir apie švarą jūsų virtuvėje daug pasakanti vieta.

9. Spintelė, kurioje laikoma šiukšlių dėžė. Tikra likučių karalienė. Atsidarykite ją ir pažiūrėkite, kas ten gyvena! Jei šiukšliadėžę, spintelę, jos dureles reguliariai valote, Jūs – tikri šaunuoliai! Taip ir toliau.

10. Paviršiai vonios kambaryje. Jei čia stovi skalbimo mašina, nuvalykite visą korpusą bei durelių stiklą. Neapleiskite paviršių, ant kurių nuolat patenka vanduo. Kitaip tuoj įsigalės kalkės. Apgadins ne tik estetinį čiaupų vaizdą, bet ir apsineš plytelės, tarpai tarp jų, apsigyvens pelėsis.


Daugiau Tomos tekstų skaitykite www.susitvarkyk.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis