9 įpročiai, kurie padės palaikyti nuolatinę tvarką namuose

Tvarkyti namus sunku, užtat susitvarkius palaikyti tvarką – lengva.

Būkime sąžiningi – niekas taip neišvargina, kaip nuolat tvarkyti namus, kurie kažkodėl vos sutvarkius ir vėl atrodo išjaukti. Jei norite ištrūkti iš šio užburto rato, jums ir jūsų namiškiams vertėtų išsiugdyti kelis paprastus įpročius, kurie padės nuolat palaikyti tvarką namuose.


1. Išsimaudę duše visad nuvalykite kabinos stiklą ir plyteles

Džiūdami vandens lašai palieka geltonas žymes ant sienų, stiklų ir veidrodžių. Lašus langų valymo mentele nubrauksite per dvidešimt sekundžių, o vonia atrodys nepriekaištingai.


2. Kaskart pasinaudoję kriaukle, nuvalykite ją servetėle

Nusiprausę ar išsivalę dantis nuvalykite kriauklę kempinėle arba vienkartine servetėle. Užtruksite vos akimirką, o keramika spindės kaip nauja.


3. Virtuvės paviršius valykite kelis kartus per dieną

Pasigaminkite naminį purškiklį iš vandens ir acto (lygiomis dalimis), galima įlašinti kelis lašus eterinio citrinų aliejaus maloniam aromatui. Išpurkškite virtuvės paviršius šiuo mišiniu ir nuvalykite servetėle. Jūsų virtuvė blizgės ir kvepės.


4. Visada pasiklokite lovą

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti ryte prieš valantis dantis – tvarkingai pasikloti lovą. Kad ir koks netvarkingas bus miegamasis, labiausiai akį trauks paklota lova.


Shutterstock


5. Kol maistas kepa ar verda, sutvarkykite virtuvę

Nieko nėra apmaudžiau, kaip po vakarienės plauti kalnus indų. Pradėkite tvarkytis, kol maistas kepa orkaitėje arba verda ant viryklės.


6. Prieš miegą nuvalykite dulkes

Įsigykite dvi pirštines iš mikropluošto. Vieną užsimaukite ant rankos, kitą ant kojos. Pereikite per kambarį, pakeliui ranka nubraukdami dulkes nuo stalų ir lentynų, o koja – nuo grindjuosčių. Jei taip darysite kas vakarą, savaitgaliais nereikės visą dieną tvarkytis.


7. Visus drabužius kabinkite į vietas

Tobuloje šeimoje visi savo drabužius visada iškart pakabina į spintą, o ne išmėto ant grindų, kėdžių ar sofų. Bet mes gyvename realiame pasaulyje. Todėl kas vakarą įtraukite namiškius ir visi kartu susirinkite savo daiktus iš visų kambarių. Taip įprasite kasryt nubusti tvarkinguose namuose. Toks neįkainojamas tvarkos pojūtis suteiks teigiamą foną visai dienai.


8. Atidarykite duris ir išvėdinkite namus

Atidarykite duris ir atverkite visus langus 10-iai minučių – įsileiskite į namus gryno oro. Taip galima daryti net ir miesto bute.


9. Uždarykite duris į nesutvarkytą kambarį

Kartais geriausias sprendimas yra tiesiog uždaryti duris į vaikų kambarį, kad svečiai nematytų netvarkos. Tai paprastas ir praktiškas sprendimas, kai fiziškai neužtenka laiko susitvarkyti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis