Kas blogiausio gali nutikti skalbiant?

Skalbimas šiandien – vienas paprasčiausių ir mažiausiai varginančių buities darbų. Drabužius, patalynę ar rankšluosčius užtenka įmesti į skalbimo mašiną, įpilti skalbiklio ir paspausti keletą mygtukų. Visą kitą už mus padaro skalbyklė – įrenginys, kuris upėse rūbus velėjusioms mūsų močiutėms tikriausiai prilygsta aštuntajam pasaulio stebuklui.

Tačiau net ir emancipuotoms XXI a. moterims skalbiant automatinėje skalbyklėje nutinka netikėčiausių situacijų. Tai paaiškėjo  apklausus daugiau kaip 400 Lietuvos moterų.

Tyrimas atskleidė, kad didžiausia problema, patiriama skalbiant, yra ne visiškai išsiskalbę drabužiai. Su tuo teko susidurti 60 proc. apklausos respondentų. 36 proc. apklaustųjų teigė turintys patirties, kai tamsesni skalbiniai nudažo šviesius, 31 proc. – kai skalbiniai nublunka, 29 proc. susidūrė su atveju, kai pasirinkus netinkamą programą drabužiai susitraukė ar išsitampė (14 proc.).

Bene dažniausiai, nepatikrinus kišenių, išskalbiami pinigai, mobilieji telefonai, automobilių signalizacijos pulteliai, mokėjimo kortelės bei rašikliai. Tačiau pasitaiko ir kurioziškesnių „skalbinių“. „Vienas iš juokingiausių išskalbtų daiktų buvo šakutė. Net nenutuokiu kaip ji pakliuvo tarp skalbinių. Radau ją perlinkusią, bet labai blizgančią“, - su šypsena patirtimi dalinosi viena respondentė. Kitos pasakoja išskalbusios vaikų įmestus žaislus, vyriškų rūbų kišenėse likusius atsuktuvus, reples bei veržles, kvepalų buteliukus ir net maisto produktus.

„Liūdniausia istorija nutiko dar vaikystėje – išskalbėme tėčio marškinius su vairuotojo pažymėjimu, kuris tuomet buvo popierinis, o norint gauti naują tekdavo perlaikyti visus egzaminus. Tėtis turėjo visas kategorijas - nuo motociklininko iki vilkiko vairuotojo... Nebarė, bet mes su sese pačios supratom, kad padarėm kažką labai negero, kai atidarę „Fėjos“ dangtį virš muilo putų pamatėm plaukiojantį apirusį raudoną tekstilinį teisių apvalkalą...“, – pasakojo tyrime dalyvavusi moteris.

Į kurioziškas situacijas skalbdami patenka ir vyrai. „Vieną kartą per kvailą galvą esu išskalbęs nediduką vonios kilimėlį guminiu paviršiumi. Guma nusiskalbė ir maži gabaliukai užkimšo vandens išleidimo mechanizmą. Teko kaip reikiant pavargti, išardyti skalbyklę, tačiau visus darbus atlikau pats“, - savo nuotykius vonios kambaryje prisiminė aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis.

Apklausa parodė, kad įsitaisyti skalbimo mašinose mėgsta ir naminiai gyvūnai, tad prieš įjungiant skalbyklę reikia būti itin atidiems. „Kartą vos neišskalbėm katės. Sudėjau į skalbimo mašiną drabužius ir nuėjau į kitą kambarį peržiūrėti, ar ko neužmiršau. Atėjusi įmečiau tuos kelis drabužėlius ir bedarydama dureles pastebėjau, jog rūbai kruta. Tuo momentu išsigandau, tik žiūriu, kad mūsų neklaužada katė Maja išlenda lyg niekur nieko – miegoti mat buvo įsitaisiusi“, – prisiminė tyrimo dalyvė.

Netikėtų situacijų pasitaiko ir perdozavus skalbimo priemonių. Ne vienai moteriai teko susidurti su atveju, kai padauginus skalbimo priemonės, iš skalbyklės ima „lipti“ putos ar skalbyklės „išeina pasivaikščioti“. „Mūsų skalbimo mašina gana pagyvenus ir moka vaikščioti – prasidėjus gręžimui ima labai judėti, išsitraukia žarna ir vanduo pasipila ant grindų. Kad taip neatsitiktų, vos pradeda gręžti, pirmasis tai išgirdęs šeimos narys bėgam laikyti arba tiesiog atsisėdam ant skalbimo mašinos“, - apie linksmai liūdnus nuotykius buityje pasakojo viena tyrimo dalyvių.

„Seniai seniai, kai tik įsigijau pirmą automatinę skalbyklę, labai magėjo ją išbandyti. Turėjom išvykti atostogų, bet vis tiek nusprendžiau išskalbti dar švarią vyro striukę. Su dideliu malonumu aš ir dukra stebėjome, kaip gražiai ji sukasi. Tačiau išskalbus pastebėjome, jog rudu zamšu dekoruota striukės apykaklė nusitrynė. Buvo labai gaila, nes striukė gera ir reikalinga prie jūros. Kad vyras nepamatytų, kraštelius nuspalvinome rudu flomasteriu. Striukės prireikė tik kitą vakarą, einant pasivaikščioti prie jūros. Su dukra stebėjome, ar vyras pamatys mūsų gudrybę. Pamatė tik grįžtant Basanavičiaus gatve, kai sušilęs nusirengė. Buvo ir nusivylimo, ir juoko. Toks mūsų pirmas skalbimas“, - prisiminė apklausos dalyvė.

Tyrimą inicijavusios įmonės„Samsung Electronics Baltics“ Buitinės technikos padalinio vadovas Lietuvoje Miroslavas Ramanavičius teigia, kad buitinės technikos gamintojai vis dažniau į savo produktus integruoja inovatyvius sprendimus, kurie ne tik padeda taupyti vartotojų laiką, bet ir tausoja audinius.  „Greitėjantis gyvenimo tempas lemia, kad buities darbams lieka vis mažiau laiko. Technologijų kūrėjai stebi visuomenės gyvenimo būdo pokyčius ir kuria sprendimus, kurie kasdienį žmogaus gyvenimą padarytų paprastesnį ir malonesnį. Viena tokių naujovių – išmaniosios skalbyklės, kuriose esantys jutikliai surenka informaciją apie skalbinius, nustato jų svorį, įvertina užterštumą ir pagal tai parenka tinkamiausią programos trukmę, nustato vandens temperatūrą ir išgręžimo intensyvumą,
dozuoja vandenį ir skalbiklį“, - sakė jis.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis