20 minučių metodas tobulai švariems namams

Išgirdus frazes "švaros diena", "kapitalinis tvarkymasis" ir panašiai, greičiausiai pagalvojame du dalykus: po jų namai taps švarūs ir išblizginti, tačiau sugaišite tam gerą pusdienį ar net visą dieną. O kodėl nepakeitus šių laiką ėdančių švaros apeigų paprastu, smulkiu, daugų daugiausia 20 minučių reikalaujančių tvarkymusi? Vizualus rezultatas bus tas pats, tačiau atliksite šį darbą keliskart trumpiau. Jūsų dėmesiui, paprasti patarimai kaip tai padaryti.

Nusistatykite laikmatį. Žemiau pateiktame sąraše esantiems darbams atlikti reikia ne daugiau kaip 20 minučių. Vis dėlto, neretai tokie darbai gali trukti ir iki valandos, nes nuo darbo dažnai nukrypstame į kitas veiklas dėl telefono skambučių ar įdomios televizijos laidos. Būtent dėl to, nusistatyti laikmatį, kad dirbdami orientuotumėtės, kiek laiko užtrukote. Tai yra labai svarbu, norint efektyviai atlikti šiuos darbus:


1. Grindų valymas

2. Vonios valymas.

3. Langų valymas.

4. Pasirinkto kambario įvairių daiktų valymas, dulkių šluostymas.

5. Drabužių tvarkymas.

6. Kasdieninės svarbos daiktų valymas (durų rankenos, telefonai, paveikslai ir t. t.)

7. Šaldytuvo tvarkymas.


Tai – pagrindiniai darbai, kuriems atlikti užtenka apie 20 minučių. Jei norite kad jie truktų mažiau – nusistatykite laikmatį. Tuomet bėgantis laikas, sporto komentatorių terminais kalbant,  tampa netvarkos sąjungininku. Norint spėti ir nugalėti varžybose su netvarka, tikrai neliks laiko pašaliniams darbams. Ir tai gera žinia - tvarkymasis taps efektyvesnis.


Plaukite indus po kiekvieno valgio (jei neturite indaplovės)


Indų plovimas trunka vos keletą minučių, tad ar verta tai atidėlioti vėlesniam laikui? Tikrai ne. Plaudami indus po kiekvieno valgio ne tik, kad beveik neužtruksite, tačiau ir sugebėsite savo virtuvę išlaikyti nuolatos švarią.


Nuolatos skalbkite


Skalbimas gali tapti pakankamai nemaloniu darbu, jei drabužius kaupsite keletą savaičių. Būtent dėl to, jei norite išvengti tokios situacijos, kai šitam darbui reikės aukoti visą dieną, ar net keletą jų, tai darykite nuolatos. Susikaupė nešvarių apatinių krūva? Skalbkite. Išpurvinote keletą marškinių? Skalbkite. Tai leis neužlaikyti nešvarių daiktų, kas yra išties patogu.


Klausykitės muzikos dirbdami


Nors iš pirmo žvilgsnio tai ir gali atrodyti ganėtinai kvailas patarimas, tačiau patikėkite – tai tikrai padeda. Dirbdami pagal muziką jausite malonumą bei galėsite pradėti į darbą žiūrėti kaip į atsipalaidavimą, kas padės ne tik greičiau, tačiau ir žymiai kokybiškiau atlikti namų ruošos darbus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis