Devyni melai apie namų valymą, kuriuos būtina žinoti

Dažnas jaučiame kaltę, kad retkarčiais stengiamės namuose nematyti dėmių. Tačiau nereikia savęs kvailinti – metas atvirai sau prisipažinti ir pradėti valyti, skalbti ir plauti teisingai.

1. Mano virtuvės kriauklė išsivalo rankomis plaunant indus
Ne visiškai. Kai šveičiate savo puodus ir keptuves (jau nekalbant apie pjaustymo lentelę, ant kurios pjaustote žalią mėsą), nešvarumai ir bakterijos prilimpa prie jūsų virtuvės kriauklės šonų. Kad ji vėl būtų švari ir blizgėtų, būtina išplovus indus išplauti ir kriauklę.

2. Nereikia pakeisti siurblio maišelio, kol jis nėra visiškai pilnas
Nors jūs taip darydami ir jaučiatės teisūs, tačiau iš tikrųjų pasirūpinti siurbliu reikia tada, kai užsipildo trys ketvirtadaliai maišelio. Priešingu atveju siurblio trauka bus mažesnė.

3. Nieko baisaus, jeigu indaplovėje neuždaromas plovimo priemonėms skirtas skyrelis
Prieš paspausdami starto mygtuką nepagailėkite sekundės skyrelio dangteliui uždaryti. Priešingu atveju plovimo milteliai iškart iškris ant indų plovyklės dugno ir pradėjus purkšti vandeniui bus nuplauta į kanalizaciją. Indai bus sušlapinti, bet neišplauti.

4. Vaikščiodami su batais namuose pernelyg daug purvo neprinešame
Jeigu norite namuose sumažinti dulkių ir nešvarumų kiekį, geriausia, ką galite padaryti – naudoti nešvarumus surenkančius durų kilimėlius ir palikti batus tiesiog prie durų. Už tai būsite apdovanoti – teks mažiau valyti.

Shutterstock nuotr.

5. Leidžiate savo plaušinei džiūti natūraliai, jos neišgręžiant
Šios purios dušo plaušinės siūlo bakterijoms puikią terpę – drėgmę ir šilumą. Be to, keisti vonios kempines reikėtų kas tris ar keturias savaites.

6. Tik rankomis skalbtiniems drabužiams naudojamas įprastas skalbiklis
Nenaudokite tų pačių skalbimo priemonių, kurias paprastai pilate į skalbimo mašiną, jeigu plaunate jautresnius audinius. Dėmėtiems audiniams skirtuose skalbimo milteliuose esantys fermentai gali pakenkti tokiems audiniams, kaip vilna ar šilkas, tad jų skalbimui įsigykite švelnesnių priemonių.

7. Patalynės užvalkalų keitimas kartą per savaitę – to jau per daug
Neįmanoma kažkaip subtiliai pasakyti „miegodamas tu prakaituoji“. Prakaitas iš mūsų kūno susigeria į patalynės užvalkalus ir bėgant laikui čia gali atsirasti dulkių erkučių, kurios kelia alergines reakcijas. Tad jeigu norite tikrai švarios lovos (ir to malonaus gurgždančios patalynės jausmo), turite keisti užvalkalus ir plauti juos mažiausiai kas antrą savaitę.

8. Actas yra tikras gėris – jis natūralus ir valo absoliučiai viską!
Neskubėkite – actas išties natūralus produktas (kaip ir tas brangokai atsiėjęs granito stalviršis), tačiau jis gali pažeisti, pavyzdžiui, kietmedžio grindų dangą. Ir šiaip, tam tikrų dėmių actas tikrai neišvalo.

9. Džinsų plauti nereikia, juos pakanka įdėti į šaldiklį
Nesižavėkite kai kurių „madisčių“ pasiūlymu savo mėgstamus džinsus vietoj skalbimo mašinos grūsti į šaldiklį (esą, taip jie lėčiau dėvisi). Rekomenduojame juos plauti taip, kaip nurodyta etiketėje. Dėvėdami kelnes mes prakaituojame, o paslėptos dėmės bėgant laikui gali oksiduotis.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis