Patarimai, kurie padės, kad per šventes namai švytėtų švara

Kol šeimininkės nesuskubo į virtuves kepti kalėdinių pyragų ir kalakutų, verta pagalvoti apie generalinį apsišvarinimą.

Drabužių spintos

Jei tik atvėsus orams to nesuskubote padaryti, dabar būtų pats laikas peržvelgti drabužių spintą. Nelaukite, kol joje tarp nereikalingų drabužių įsiveis kandžių.

Kandys labai mėgsta vilnonius drabužius. Dėl to lentynas, kur laikote vilnonius megztinius ištepkite acto ir vandens tirpalu. Jei acto kvapas atrodo nepriimtinas, kitąmet pasirūpinkite šviežiais kaštonais. Šiuos kenkėjus taip pat atbaido tabako, muilo, citrusų žievelių, levandų kvapas.

Patalynė, kilimai ir užuolaidos

Kilimus vertėtų išnešti į lauką ir gerai išpurtyti. Savotišku dulkių siurbliu tampa ir užuolaidos, tad jas vertėtų išskalbti. Alergologė, klinikinė imunologė Nemira Vaičiulienė yra sakiusi, kad tiek kilimai, tiek užuolaidos alergiškiems žmonėms gali būti papildomas dirgiklis. Tad jei esate alergiškas, tokių daiktų namuose iš viso geriausia atsisakyti.

Patalynėje apsigyvena erkutės, keliančios alergiją, dėl to ją vėdinti reikėtų dažniau nei pavasarį ir rudenį. Patalynės užvalkalus skalbti ne mažesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje.

Pirmiausia - dulkės

Kai valote dulkes, jos kyla į viršų ir nusėda ant žemės. Tad pirmiausiai ir reikėtų atlikti šį darbą. Apie tai, kad kilimai ir užuolaidos yra tarsi dulkių siurbliai jau kalbėjome. Tačiau reikia nepamiršti bent kartą per metus išvalyti ir lovos čiužinį, o jei turite medžiaginių sofų ar fotelių, taip pat ir juos.
Dulkes reikėtų nuvalyti ir nuo sienų. Sienas užtenka nuvalyti drėgna šluoste.

Grindų plovimas

O tuomet jau laikas plauti grindis. Grindis pirmiausia reikia išsiurbti ir tik tuomet plauti. Miegamajame nereikėtų apeiti ir lovos: reikia ją arba pakelti, arba plotą išvalyti nuėmus čiužinį ir pakėlus lovos groteles.

Be to, nepamirškite kasdien namų vėdinti. Taip šventes pasitiksite švariuose ir sveikuose namuose.

Atsisakykite cheminių priemonių

Specialistų teigimu, vieni pavojingiausių ir dažniausiai aptinkami mūsų rinkoje tiekiamuose valikliuose yra chloro junginiai. Jie aptinkami skalbimo priemonėse ir daugelyje populiariausių buitinių valiklių. Patekę į aplinką jie jungiasi su kitomis medžiagomis ir sudaro sudėtingesnius junginius. Ir nuolat migruoja aplinkoje. Su maistu jie patenka ir į žmogaus organizmą. Žindančios motinos perduoda juos su savo pienu kūdikiams. Toksiški chloro junginiai gali sukelti reprodukcinius sutrikimus, pažeisti nervų sistemą, silpninti imunitetą ir net padidinti vėžio riziką.

Patarimai, vengiantiems cheminių valiklių:

Vietoje baliklio ir minkštiklio skalaujant drabužius įberkite pusę puodelio sodos. Neįsisenėjusios kavos ir arbatos dėmės taip pat nesunkiai išvalomos labai sūriu vandeniu.
Vietoje indų ploviklio galima naudoti geriamosios sodos tirpalą.
Puodams šveisti puikiai tiks kavos tirščiai.
Vonia visada bus švari, jei ją reguliariai valysite ūkinio muilo ir sodos tirpalu. Grindims plauti į vandenį tinka įpilti truputį acto.
Puikiausia tualeto dezinfekcijos priemonė – actas.
Mikrobangų krosnelę galite lengvai išvalyti citrinos rūgštimi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis