Ką vertėtų žinoti apie rūsio naudojimą

Jei jūsų butui priklauso rūsys – sveikiname, jums pasisekė, nes turėsite kur laikyti įvairius produktus, tad virtuvė bus tvarkingesnė. Pateikiame patarimus, kaip kuo veiksmingiau panaudoti rūsį, kad tai palengvintų jums kasdienybę.

Rūsys nėra šaldytuvas. Nors rūsyje įprasta laikyti maisto produktus, tai nereiškia, kad jis prilygsta šaldytuvui. Greitai gendančių produktų rūsyje laikyti nepatartina. Kur laikyti produktus, galima spręsti pagal tai, kur jie laikomi parduotuvėje. Pavyzdžiui, jei parduotuvėje aliejus, konservai, sausa maistas ar miltiniai gaminiai laikomi lentynose, reiškia, kad namuose juos galima laikyti nebūtinai šaldytuve, o ir rūsyje.

Neužverskite rūsio nereikalingais produktais. Nepatariama kaupti per daug atsargų rūsyje. Tai, kad čia galima laikyti produktus, nereiškia, kad jie išliks tinkami naudoti dvigubai ilgiau, nei laikomi kambaryje. Derėtų blaiviai apmąstyti, kas yra būtina, o ko galima atsisakyti arba nusipirkti kai prireiks.

Nelaikykite nereikalingų daiktų rūsyje. Jei žinote, kad nevalgysite uogienės ar konservuotų daržovių, neverta savęs apgaudinėti galvojant, kad kada nors tas stiklainiukas gali praversti. Rūsyje laikykite tik tai, ką iš tiesų sunaudosite, ir atlaisvinkite vietą šviežiems produktams. Jei laikas nuo laiko nedarysite revizijos, ilgainiui rūsys taps konteineriu, kur bus laikoma viskas, kas nereikalinga, o juk tikroji rūsio paskirtis ne tokia. 

Vienas iš didžiausių rūsio privalumų – tai, kad čia galima laikyti produktus, kurie išgelbės situacijoje, kai „namuose nėra ką valgyti“. Apsirūpinkite įvairiomis konservuotomis ankštinėmis ir kitomis daržovėmis, marinuotomis daržovėmis, žuvies ir mėsos konservais, kad būtų ką pagaminti iš rūsio atsargų. Reguliariai tikrinkite produktus, kad juose neįsiveistų maisto kandžių ar kitų kenkėjų. Jei kyla įtarimų, kad produktas pradėjo gesti, išmeskite jį iškart, nelaukdami, kol jis visas supelys.

Prieskoniai. Jei manote, kad džiovinti prieskoniniai augalai ir sausi prieskoniai yra amžini ir jie metų metais išlaikys savo skonį ir kvapą, labai klystate. Prieskoniai taip pat genda arba išsivadėja, tad vertėtų laikas nuo laiko atlikti reviziją, kad rūsyje nesimėtytų beskonis cinamonas ar bekvapis karis.

Organizuotumas rūsyje yra svarbi sąlyga. Tai ne tik palengvina kasdienius namų ruošos darbus, bet ir padeda palaikyti tvarką rūsyje. Dažniau naudojamus produktus laikykite lengviau pasiekiamoje vietoje, o produktus, kurių kasdien nereikia, galite užkelti ant aukštesnių lentynų. Jokios naudos iš rūsio, jei būtini produktai taip toli nugrūsti, kad praeina noras juos naudoti.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis