Kaip tinkamai prižiūrėti čiužinį

Įsigiję dabar madingą ortopedinį čiužinį daugelis naiviai mano, kad jo nereikės prižiūrėti, o paskui skundžiasi, kad čiužinys neištarnavo nė kelerių metų. Kad čiužinys džiugintų ir ilgai ant jo miegotumėte, reikia žinoti, kaip jį prižiūrėti.

Rinkdamasis čiužinį kiekvienas nori, kad jis kuo ilgiau tarnautų. Rinktis čiužinį reikia kruopščiai, juk nuo jo kokybės priklauso jūsų miegas – tinkamas čiužinys padės atsipalaiduoti, kūnas neišsilenks į nenatūralią pozą, taigi ryte atsibusite žvalūs, pailsėję, be raumenų įtampos.

Iš esmės čiužinius galima suskirstyti į dvi grupes – spyruoklinius ir nespyruoklinius. Jie skiriasi tuo, kad pirmieji turi spyruokles, suteikiančias čiužiniui tvirtumo, stangrumo. Kamšalas gali būti sintetinis arba mišrių medžiagų – kokoso pluošto, latekso, avies vilnos, medvilnės ir kt. Čiužiniai su spyruoklėmis ir natūraliu kamšalu tarnauja 10-15 metų, bespyruokliai čiužiniai su sintetiniu kamšalu trumpiau – 5-10 metų. Kiek laiko tarnaus čiužinys, priklauso nuo jo tinkamos eksploatacijos ir priežiūros. Prieš pirkdami čiužinį perskaitykite, kokiam svoriui jis pritaikytas – jei išlaiko iki 100 kg, tad bus skirtumas, ar ant jo miegos žmogus, sveriantis 55 kg, ar 90 kg. Na, o svarbiausia – tinkama čiužinio priežiūra.

Gabenimas

Gabenti ir laikyti čiužinį galima tik horizontalioje padėtyje, tada kamšalas nesušoks gumulais, spyruoklės neišsitampys. Ortopedinių spyruoklinių čiužinių negalima susukti, kaip paprastų čiužinių, nes deformuosis spyruoklės, jos gali įplėšti audinį. Bespyruokliai čiužiniai dar gali ištverti sulenkimą, bet nereikėtų to daryti, nes tada jie trumpiau tarnaus.

Laikymas

Čiužinys dedamas ant kokybiško paviršiaus – medinės lovos geriau nei minkšti baldai. Kol nepasibaigė garantinis laikotarpis, neišmeskite įpakavimo ir nenukirpkite etikečių. Po čiužiniu negalima dėti jokių daiktų, nes tada iš viršaus jūsų svoris spaus čiužinį, o iš apačios – koks nors daiktas. Labai svarbu neapkrauti spyruoklinio čiužinio per dideliu svoriu. Jei vaikai nuolat šokinės, čiužiniui irgi bus ne į naudą. Įspėjimas itin uolioms šeimininkėms – nereikėtų itin stipriai daužyti čiužinio, tada jis tiesiog trumpiau tarnaus.

Vėdinimas

Kas 3 – 5 mėnesius apverskite čiužinį kita puse. Nusipirkus čiužinį reikia pirmiausia jį pravėdinti – išimti iš pakuotės ir palikti patalpoje kelias valandas. Ateityje čiužinį reikia pravėdinti bent kartą per metus, paguldžius horizontaliai, toliau nuo saulės spindulių.

Užvalkalas

Jei čiužinys neturi užvalkalo, reikėtų jį įsigyti. Net paprastas medvilninis užvalkalas saugos čiužinį nuo nusidėvėjimo ir nešvaros. Užvalkalą geriau neškite į valyklą, neskalbkite skalbimo mašina, nes jis gali susitraukti.

Valymas

Išvalyti dėmes iš čiužinio galima švelniu muilo tirpalu, dulkes tiesiog išsiurbkite siurbliu. Nenaudokite cheminių priemonių ar baliklių, nes čiužinio medžiaga gali pakisti, dar gali įsigerti kvapas, o juk ant čiužinio miegate. Nepilkite ant čiužinio vandens, nuo drėgmės gali imti įsimesti bakterijų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis