Ką reikia žinoti apie kepimo sodą, kaip natūralų valiklį?

Kepimo soda – universali medžiaga, kurią buityje galima pritaikyti tikrai ne vien kepimui. Tai yra efektyvus „žalias“ valiklis, kuriuo galima pakeisti įvairiausias chemines valymo priemones. Tad ką turėtumėte žinoti apie kepimo sodą ir kaip ją galite panaudoti valymo darbams?

Ką reikia žinoti apie kepimo sodą?


Kepimo soda yra neorganinė druska. Tai bekvapiai, baltos spalvos milteliai, kurie yra naudojami įvairiuose gaminiuose, pavyzdžiui: skalbinių plovikliuose bei asmens priežiūros priemonėse. Pasak Aplinkos Apsaugos Agentūros, soda taip pat yra laikoma biopesticidu (t.y. pesticidais, išgaunamais iš tam tikrų natūralių medžiagų).


Ar kepimo sodą tinka naudoti valymui?


Kepimo soda yra labai šarminga medžiaga (jos pH yra aukštas), tad ji yra laikoma vienu iš geriausių ekologiškų valymo priemonių ingredientų. Soda dažnai įeina į ekologiškų skalbinių ploviklių, indų ploviklių, kilimų valiklių ir kitų panašių valymo priemonių sudėtį. Ši medžiaga yra vertinama dėl savo dezodoruojančių, balinančių ir valančių savybių.


Shutterstock


Keli pavyzdžiai, kaip panaudoti sodą valymo darbams


* Prikepusių puodų bei keptuvių valymas. Kovai su pridegusiu maistu keptuvės ar puodo dugne tikrai nereikia pulti naudoti cheminių valiklių. Soda gali efektyviai susidoroti su šiuo darbu. Tereikia valomame inde užvirti vandenį su soda ir leisti jam atvėsti (indą su atvėsusiu vandens ir sodos mišiniu galima palaikyti per naktį, jei prikepė didesnis maisto kiekis). Tada išpilkite skystį ir išplaukite indą vandeniu, jei liko prikepusių likučių, juos pašalinti galite užbarstę šiek tiek sodos ir patrynę kempine.


* Kilimų valymas. Soda yra tinkama priemonė kilimų valymui. Ji atlieka du vaidmenis: šalina dėmes bei panaikina blogą kvapą. Tereikia pabarstyti sodos ant dėmės, palikti ją ten, kol ši sugers dėmę ir negerą kvapą, ir tada telieka gerai išsiurbti kilimą.


* Skalbinių ploviklio efektyvumo pagerinimas. Skalbimo rutiną galite paįvairinti naudodami kepimo sodą. Prie įprastai naudojamų skalbimo priemonių papildomai galite įberti 1/2 arba 1 puodelį kepimo sodos. Tai padidins jūsų skalbinių ploviklio efektyvumą, nes natūraliai suminkštins vandenį. Rezultatas – pastebimai švaresni ir švelnesni drabužiai.


* Negero vamzdžių skleidžiamo kvapo pašalinimas. Jeigu namuose yra juntamas nemalonus vamzdžių skleidžiamas kvapas, galima pasinaudoti šiuo paprastu receptu: įberkite šiek tiek sodos į vamzdį ir leiskite jai ten pabūti bent keletą minučių, tada įpilkite šiek tiek acto, įvykus cheminei reakcija, paleiskite bėgti karštą vandenį.


* Šaldytuvo valymas. Kepimo soda ir šiek tiek vandens – itin gera priemonė šaldytuvo valymui, kuri pašalina purvą bei blogą kvapą. Tai lengvas, saugus ir netoksiškas valymo būdas. Pasigaminę vandens ir sodos pastą, ja valykite šaldytuvą naudodamiesi mikropluošto audinio pagalba.


* Klozeto valymas. Nešvariam klozetui valyti galite pasitelkti šį būdą: įberkite šiek tiek kepimo sodos į klozetą ir palikite ją ten kelias minutes. Tada išvalykite klozetą tualeto šepečiu. Papildomai apsaugai nuo mikrobų galite naudoti actą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis