Kokią medžiagą geriau pasirinkti sofai – audinį ar odą?

Daugumoje svetainių sofa yra centrinis, dėmesį sukoncentruojantis objektas. Šio baldo pirkimas yra tikrai nelengva užduotis, nes reikia apgalvotu daugybę niuansų: kainą, dizainą, spalvą, medžiagiškumą ir t.t. Šiame tekste pabandysime atsakyti į klausimą: kokią sofą geriau pasirinkti – su odiniu ar medžiaginiu apmušalu?

Sofų pasirinkimas šiandien yra toks gausus, kad yra sudėtinga netgi apsispręsti nuo ko pradėti tinkamiausio baldo savo svetainei paieškas. Vienas iš pradinių atspirties taškų gali būti sprendimas, kokios sofos labiau norite – odinės ar medžiaginės. Nors vienareikšmiško atsakymo, kokią sofą rinktis geriau, nėra, pateiksime svarbiausius šių sofų privalumus.

Shutterstock

Odinės sofos privalumai

* Estetika. Niekas negali nuginčyti, kad odiniai baldai turi tik jiems būdingos elegancijos. Tokia sofa erdvei suteiks papildomos prabangos įspūdį.Taip pat odinės sofos pasižymi savo glotnia tekstūra, kuri gali erdvei suteikti vizualinio gylio.

Shutterstock

* Valymas. Odines sofas priežiūra yra palyginus tikrai nesudėtinga: nuo jos tereikia kelis kartus metuose pašalinti dulkes, o štai medžiagines sofas reikia valyti bei siurbti reguliariai (kita vertus, dėl odos delikatumo, odinės sofos ne visada tinka namuose su augintiniais arba mažamečiais vaikais).

* Hipoalerginė medžiaga. Odinės sofos yra tinkamesnis pasirinkimas alerginėmis ligomis sergantiems žmonėms, nes ant odos nesiveisia dulkių erkutės.

Shutterstock

Medžiaginės sofos privalumai

* Patogumas. Nors medžiaginėms sofoms apmušalus galima rinktis iš daugybės skirtingų audinių, bet paprastai tokios sofos yra patogesnės, palyginus jas su odinėmis. Taip yra todėl, kad dauguma audinių yra minkštesni, švelnesni ir šiltesni už odą (odines sofas galima palyginti su odinėmis mašinos sėdynėmis: jos įkaista vasaromis, o žiemomis būna gan šaltos).

Shutterstock

* Spalvų ir raštų įvairovė. Nors odines sofas taip pat galima rinktis iš skirtingų spalvų, toks pasirinkimas yra nepalyginamai skurdesnis, lyginant jį su medžiaginėmis sofomis. Medžiaginės sofos gali būti įvairiausių atspalvių, taip pat yra galimybė rinktis iš skirtingų jų raštų.

* Priežiūra. Medžiaginės sofos yra tinkamesnės tiems namams, kuriuose yra mažamečių vaikų bei augintinių. Medžiaginės sofos paprastai yra atsparesnės dėvėjimuisi (priklausomai nuo audinio ir jo kokybės). Taip pat šiuolaikinės medžiaginės sofos šiandien dažnai būna apdirbtos specialiu būdu, todėl yra atsparios dėmėms.

* Kaina. Medžiaginių sofų kainos gali būti labai skirtingos. Kaina priklauso nuo audinio rūšies bei jo kokybės. Tačiau medžiaginės sofos paprastai kainuoja mažiau nei odinės sofos.

Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis