Kaip prižiūrėti grikių pagalvę?

Grikių pagalvė yra vienas geriausių pasirinkimų sveikam miegui, tačiau ją naudojant kyla klausimas apie priežiūrą – ar tokią pagalvę galima skalbti? Jei negalima, tada kaip pašalinti dulkes ir nešvarumus?

Prieš pradėdami valyti pagalvę, nepamirškite, kad jos viduje yra grikių lukštai, kuriems drėgmė kenkia – jos gavusi, pagalvė nebeatliks savo gerųjų funkcijų. Užpildas turi būti sausas, tarp lukštų turi cirkuliuoti oras, tai užtikrintų geriausias pagalvės savybes. Sudrėkę grikių lukštai labai ilgai džiūsta.

Jei grikių pagalvę naudojate daug metų, vertėtų išberti užpildą į kokį indą, išsivėdinus dulkėms, lukštus galima vėl suberti į pagalvę ir ilgai bei laimingai ją naudoti. Išvėdinus grikių užpildą, jame kitaip nei kituose užpilduose dulkės taip greit nebesikaups.

Shutterstock

Dažniausiai grikių pagalvės būna su medvilniniu užvalkalu, kurį reikėtų retkarčiais išskalbti. Užvalkalą geriausia skalbti skalbyklėje, 40 laipsnių temperatūroje. O jei jūsų pagalvės užvalkalas lininis, turėkite omenyje, kad tamsų liną patariama skalbti 40 laipsnių temperatūroje, spalvotą liną 60 laipsnių temperatūroje, o baltos spalvos lininį audinį – 95 laipsnių temperatūroje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis