Vasarnamio interjeras: prancūziško stiliaus pamokos

Šiuose natūralios šviesos kupinuose namuose atsiskleidžia pamatinė prancūziško interjero stiliaus savybė – neįpareigojantis kasdieniškumas yra jungiamas su niekada iš mados neišeinančia elegancija. Toks derinys sukuria šiuolaikiškų namų su istorinės praeities „aidais“ įvaizdį.

Nors prancūzišką interjero stilių, kurį apima tiek paryžietiški butai, tiek Provanso nuojautų kupini vasarnamiai, yra sudėtinga uždaryti į vieną bendrą „dėžutę“, tačiau yra keletas bruožų, kurie yra itin svarbūs prancūziškiems namams, o šiame interjere jų yra tikrai ne vienas.


Pirmiausia tai architektūrinės detalės, kurios primena pastato istorinę praeitį. Prancūzai labai gerbia tokias detales ir stengiasi jas išsaugoti. Šiame būste jų yra tikrai ne viena: aukštos lubos, sienų lipdiniai, durų apvadai, židinys ir t.t. Visos šios detalės interjerui suteikia išskirtinio, tik jam vienam būdingo charakterio.


Kita prancūziško stiliaus savybė, kurią žaviai iliustruoja šis interjeras, yra iš pirmo žvilgsnio nederančių detalių jungimas į žaismingai atrodančią visumą. Šiuose namuose nėra stengiamasi sukurti tobulai suderinto interjero įspūdžio. Interjere vyrauja eklektiškumas – nauji daiktai yra derinami su antikvariniais. Puikus pavyzdys yra svetainės kompozicija, kurią sudaro moderni sofa su akcentiniais staliukais, rytietiškas kilimas bei klasikinis šviestuvas. Nors dauguma šių detalių yra skirtingų stilių, visuma atrodo unikaliai bei stilingai.Dar viena prancūziška pamoka, kurios galima pasimokyti iš šio interjero – neverta pasitikėti mados tendencijomis. Tai kas populiaru šiandien, galimas daiktas, kad po kelerių metų gali pabosti. Svarbu investuoti į daiktus, kurie yra nepriklausomi nuo laiko. Šiame būste itin daug antikvarinių baldų bei akcentų, kurie yra vienetiniai ir turintys savo istoriją.

Paskutinė svarbi šio interjero savybė – spalvos.


Nors balta spalva šiame interjere užima svarbią vietą – ji kuria šviesių bei atvirų namų įspūdį, čia taip pat reikšmingą vaidmenį užima spalvos. Spalvos interjerui suteikia gyvumo, jos saikingai yra naudojamos visuose namuose: spalvotos plytelės, tapetai, užuolaidos ir panašiai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis