Namas Danijoje, kuriame tobulai sukurtas šventinis scenarijus

Apsilankykime Danijoje, dizainerių ir prekių ženklo „Bloomingville“ įkūrėjų Betinos ir Simono Stampų namuose, – istorinės architektūros name šeima sukūrė žaismingą stilistinį miksą, kur susipina skandinaviškas minimalizmas, dizaino klasikos elementai, sendintos faktūros medžiagos, ryškiaspalviai šiuolaikiški akcentai. Toks pat žaismingas ir jaukus scenarijus kuriamas puošiant namus didžiosioms metų šventėms.

Kone prieš šimtmetį statytas istorinės architektūros namas, kuriame įsikūrusi Betinos ir Simono Stapų šeima su keturiomis dukromis Emma, Sofie, Simone ir Alberte, – gana didelis, tačiau jo erdvės buvo suskirstytos į nedideles pereinamas patalpas. Tai lėmė ir pagrindinius interjero dizaino sprendimus: norėdami išsaugoti autentišką namo projektą, šeimininkai vientisumo pojūtį kūrė naudodami vienodas medžiagas visoms erdvėms dekoruoti.


Vida Press


Pirmajame aukšte visos sienos nudažytos baltai – šis neutralus fonas padeda atsiskleisti originaliems dizaino akcentams ir ryškioms detalėms, o balintos kietmedžio grindys papildo neutralią paletę ir pabrėžia natūralių faktūrų jaukumą.


Vida Press


Poilsio kambaryje su židiniu pastatyta Kalėdų eglutė per šventes tampa pagrindiniu dekoro elementu, nes yra matoma iš kitų bendrosios erdvės kambarių – svetainės ir virtuvės.


Vida Press


Istorinio pastato erdvėje įkomponuoti moderno epochos garsaus dizaino baldai ir šviestuvai derinami su sendintais interjero elementais ir šiuolaikiškomis detalėmis.


Pirmajame namo aukšte įrengta gyvenamoji zona ir virtuvė – pagrindinė namų erdvė, kurioje verda gausios ir aktyvios šeimos gyvenimas. Jaukus poilsio kambarys, į kurį galima patekti tiesiai iš lauko, tarsi centrinė ašis – iš jo dvivėrės durys veda į nedidelę svetainę ir patogią virtuvę. Nors visos zonos suformuotos atskiruose pereinamuose

kambariuose, vizualiai jos suvokiamos kaip viena patalpa.


Tokį įspūdį kuria ne tik sumaniai parinkta apdaila, bet ir architektūriniai elementai – dvivėrės stiklinės durys, senoviniu principu suskirstytos į mažus langelius. Atvertos jos kone visai panaikina pertvaras tarp kambarių, o uždarytos pabrėžia jaukią seno namo aurą. Kadangi poilsio kambaryje su židiniu susikerta kone visi namų keliai, pagrindinis kalėdinis elementas – stilingai papuošta eglutė – taip pat puikuojasi šiame kambaryje, tad šventinė nuotaika juntama vos peržengus namų slenkstį.


Vida Press


Svetainės akcentas – patogi sofa, dekoruota įvairiausiomis pagalvėlėmis. Jas šeimininkai dažnai keičia priklausomai nuo nuotaikos ir metų laiko.


Vida Press


Jaukios megztos ir kailinės faktūros – dar vienas būdas, kaip namuose sukurti jaukią žiemišką atmosferą.


Vida Press


Kiekviena bendrojo kambario zona turi savo traukos tašką – stilingą poilsio vietą svetainėje išryškina minkštas kailinis kilimas su žemu sendinto medžio kavos staliuku, paserviruotu jaukų žiemišką vakarą laukiant švenčių...Betina ir Simonas neapsiriboja vien tik Kalėdų eglute – jaukiomis, šventinę nuotaiką skleidžiančiomis kompozicijomis dekoruoti visi kambariai. Tiesa, šeimininkai stengiasi neperkrauti namų dekoracijomis – renkasi tik tai, kas dera jų interjere: natūralią eglutę, lakoniškas grafiškas medžių šakeles, papuoštas retro stiliaus žaisliukais, žvakutes ar kankorėžius. Ne išimtis ir virtuvės-valgomojo kambarys – čia ant didžiulio valgomojo stalo jaukiai spingsi originali spalvotų žvakių kompozicija, o medinę konsolę puošia santūri medžio šakelės dekoracija.


Vida Press


Kalėdų scenarijus kasmet kuriamas vis kitomis spalvomis. Šįkart vyrauja švelnūs purpuriniai, violetiniai, rožiniai atspalviai. Mėgstantys žaisti su detalėmis ir aksesuarais namų šeimininkai prie šventinės nuotaikos pritaikė ir interjero elementus – vazas, pagalvėles,žvakes.


Nusižiūrėk receptą


Karštas vynas su žvaigždiniais anyžiais


Šeimininkai švenčių laikotarpiu svečius dažnai vaišina karštu vynu su anyžiais. Jų mėgstami prieskoniai: apelsinų žievelė dėl kartumo ir aromato, gvazdikėliai, cinamono lazdelės, muskatai ir žvaigždiniai anyžiai, ypač derantys per Kalėdas. Ruošdami karštą vyną lėtai kaitinkite jį su prieskoniais apie dešimt minučių, bet neužvirinkite, nes išgaruos alkoholis.


Vida Press


Virtuvė ir valgomasis įrengti vienoje erdvėje, tačiau šios zonos vizualiai atskirtos funkcionalia „sala“, kurioje įrengtos vietos produktams laikyti, darbo paviršius su plautuve ir suformuotas baro tipo stalas.


Vida Press


Šventės nuojauta sklando ir nedideliame vonios kambaryje: pagrindiniu jo akcentu tapo išraiškinga ragų dekoracija ant sienos, o romantišką nuotaiką pabrėžia degančios žvakės ir santūrios puokštės kompozicija.


Šeimininkų miegamasis, įrengtas pirmajame namo aukšte greta valgomojo zonos, taip pat neapsieina be kalėdinių dekoracijų.


Vida Press


Rusvo žemės spalvų kolorito erdvė, paįvairinta natūralaus sendinto medžio elementais, minkštomis tekstilės gaminių faktūromis, dvelkia jaukumu ir ramybe, tad puošdami ją žiemos šventėms šeimininkai stengiasi išlaikyti tokią atmosferą pasitelkdami emociją ir tam tikrus aromatus.


Vida Press


Vida Press


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis