120 kv.m namas Neringoje: pajūrio pastelė

Kuriant Kuršių nerijos nacionaliniame parke, pačiose Neringos kopose, pastatyto namo interjerą projekto autorei Jurgitai Paškevičiūtei nereikėjo toli ieškoti idėjos – ją padiktavo unikalus kraštovaizdis ir čia tvyranti nuotaika. 

Objekto dosjė:

• Tipas – naujos statybos dviejų aukštų namas Neringoje.

• Plotas – 120 kv.m.

• Gyvenamoji erdvė: pirmame aukšte – bendrasis kambarys, darbo kambarys, antrame aukšte – šeimininkų miegamieji ir vonios kambarys.

• Projekto autorė – interjero architektė Jurgita Paškevičiūtė („JP interjero studija“).


Neringoje, pačiose kopose pastatyto namo architektūra ir dizainas, natūralių, tarsi vėjo ir vandens nugairintų medžio dailylenčių apdaila organiškai ir nepastebimai ištirpsta gamtiškai jautrioje Lietuvos pajūrio aplinkoje.


Darius Petrulaitis


„Švelnių atspalvių ir lakoniškų, šiuolaikiškų formų architektūrinė kompozicija šliejasi kopose, išlaikydama harmoniją su gamta“, – pabrėžia projekto autorė interjero architektė Jurgita Paškevičiūtė. Pasak jos, projektuojant tokioje išskirtinėje vietoje pastatyto namo interjerą kito pasirinkimo nebuvo – pagrindinė idėja buvo subtiliai ir stilizuotai perkelti unikalios šios vietovės gamtos, kopų ir jūros motyvus į gyvenamąją erdvę.


Namo architektūra turėjo prisitaikyti prie kraštovaizdžio, neužgoždama gamtos grožio, o interjeras – visa tai subtiliai pabrėžti. Dėl šios priežasties eksterjerui ir vidinėms erdvėms buvo pasirinktos kokybiškos natūralios medžiagos, interjere vyrauja švelnūs, pasteliniai smėlio tonai, paryškinti jūros vandens mėlynumo akcentais. 


Pirmajame kotedžo aukšte visos funkcinės zonos – palei langus įkomponuota svetainė, valgomasis, virtuvė, laiptų zona – sujungtos į bendrą visumą siekiant išlaikyti kuo didesnį erdvės pojūtį, kad šeimos nariai galėtų bendrauti. „Skiriame per mažai laiko bendrauti su šeima ir artimaisiais, o atviros, neatskirtos erdvės skatina tarpusavio komunikaciją“, – savo sprendimą motyvuoja projekto autorė. Visas funkcines pirmojo aukšto zonas vienija bendras spalvinis derinys – interjere dominuoja natūralios Lietuvos pajūrio kraštovaizdžio spalvos ir faktūros. Koloritas nėra ekspresyvus, atvirkščiai, jis nuteikia ramiam gyvenimui ir poilsiui. Įspūdį dar labiau sustiprina pro didelius svetainės langus į vidų besiveržiantys pajūrio gamtos – smėlėtų kopų, medinių takelių, pušų vaizdai.


„Interjere vengėme iššaukiančių akcentų, atvirkščiai – siekėme vientisumo ir harmonijos, – sako Jurgita Paškevičiūtė. – Stengėmės, kad skirtingos detalės atrodytų darniai: visus interjero objektus sieja tiek pastelinės žemės spalvos, tiek plastiškos, lengvos formos, tiek kokybiškas, modernus dizainas“.Pagrindinė interjero idėja – darni sąsaja su pajūrio gamta, ilsėtis ir atsipalaiduoti skatinanti nuotaika, erdvės lengvumas ir skaidrumas – perkeliama ir į šeimininkų privačiąją zoną. Siekiant išsaugoti šį įspūdį ir neapkrauti erdvės, čia buvo kruopščiai renkami tik būtiniausi, pabrėžiantys interjero komfortą baldai ir derantys prie interjero dekoro elementai – patogi lova minkštu aukštu galvūgaliu, išraiškingas mėlynas aksominis krėslas prie didelio lango, lakoniško dizaino staleliai prie lovos su išskirtinių formų naktiniais šviestuvais, pajūrio nuotaiką atspindintis paveikslas virš konsolės.


Darius Petrulaitis


Norėdama suteikti erdvei daugiau jaukumo ir šilumos pojūčio, projekto autorė miegamųjų sienoms dekoruoti parinko pastelinio rusvo atspalvio tekstilinius tapetus, derančius prie bendro interjero kolorito ir stilistinės koncepcijos. Ją dar labiau pabrėžia miegamųjų tekstilė – minkštas to paties kolorito kilimas, blizgi, tarsi smulkiomis smėlio bangelėmis dekoruota lovatiesė, lengvai krintančios balto lino užuolaidos, subtiliai papuoštos rusvo lino juosta apačioje, ne slepiančios vaizdą pro langą, o tarsi jį įrėminančios ir akcentuojančios. Visos šios detalės suteikia erdvei faktūriškos įvairovės, tačiau išlaikytas vientisas smėlio atspalvio koloritas susieja jas į bendrą visumą. 


Darius Petrulaitis


Šeimininkų vonios kambarys savo subtilia estetika nenusileidžia kitoms namų erdvėms. Skaidrumo ir lengvumo atmosferą padeda kurti blizgaus poliruoto marmuro apdaila, pasirinkta tiek vonios kambario sienoms, tiek grindims. Lakoniškos, bet plastiškos modernios santechnikos formos atkartoja visai kompozicijai būdingą lengvumo pojūtį, o didžiulis veidrodis ne tik kuria erdvesnės patalpos įspūdį, bet ir atspindi pro langą matomą gamtos vaizdą – taip sustiprinama darnos su gamta, susiliejimo su aplinka koncepcija. Ne atsitiktinai pagrindinis šio kambario elementas – laisvai pastatoma išskirtinio dizaino vonia – įkomponuota tiesiai priešais langą, už kurio atsiveria unikalaus Neringos kraštovaizdžio panorama. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis