90 kv.m namas Vilniuje – sumanūs sprendimai erdvei išsaugoti

Sostinės priemiestyje Pavilnyje esantis 90 kv.m namas skirtas trijų asmenų šeimai. Vieno aukšto name yra keturi kambariai – svetainės ir virtuvės erdvė, miegamasis, vaikų kambarys. Taip pat jame įrengti pagalbinė patalpa, holas ir tambūras. Interjero stilius – modernus.

Pasak interjero studijos „DG interjerai“ dizainerės Dalios Gerasimavičienės, pagrindinis užsakovų pageidavimas buvo išlaikyti gyvenamąją erdvę švarią ir neapkrautą. Šis noras nulėmė daugelį interjero sprendimų.


Visame name vyrauja neutrali žemės spalvų paletė, kurią paįvairina garstyčių spalvos akcentai. Jaukumą sukurti padeda sumaniai apgalvoti apšvietimo sprendimai.


Tambūro sienoje, taupant erdvę, siekiant patogumo ir estetikos, įrengtos stumdomosios durys. Prieškambaryje suformuota niša, kurioje paslėpta spinta. Tiek tambūro durys, tiek spinta yra tokios pačios spalvos kaip siena, todėl nekrenta į akis.


Pagrindinėje namų erdvėje sutalpintos net trys zonos – nedidelė, bet funkcionali U formos virtuvė su pusbario zona, valgomojo erdvė ir jauki svetainė su didele, patogia sofa. Virtuvė turėjo būti mažiau matoma, todėl ji įrengta įgilintoje nišoje, o likusi erdvė išnaudota pagalbinei patalpai, slepiamai su siena susiliejančių durų. Virtuvės darbo erdvę užstoja pusbario zona, o lubų aukštį paryškina kabamieji šviestuvai.


Vaidotas DarulisĮspūdingiausias bendrosios erdvės akcentas – dekoratyvių plytų siena. Šis sprendimas interjere atsirado neatsitiktinai. Pasak interjero dizainerės, projektuojant namą didžiausias iššūkis buvo suvaldyti bendrosios patalpos aukštį. Svetainės ir virtuvės erdvėje šlaitinių lubų aukštis siekia net apie 5 metrus. Kad ši laisva erdvė neatrodytų tuščia ir nuobodi, nuspręsta aukštą sieną dekoruoti plytelėmis. Joje taip pat įrengtas paslėptas funkcionalus apšvietimas. Toks dekoras leido vizualiai atskirti svetainę nuo valgomojo.Apšvietimu sukurtas ir gana siauro į bendrąją erdvę vedančio koridoriaus dekoras. Tam panaudoti modernūs minimalistiniai į sieną ir lubas įleidžiami LED profiliai. Šis sprendimas neapkrauna erdvės, atrodo jaukiai ir žaismingai.


Miegamajame panaudojant švelnią pilką kašmyro spalvą bei melsvus atspalvius sukurta rami ir harmoninga atmosfera.


Vaidotas Darulis


Vonioje jaukią atmosferą taip pat padeda sukurti modernūs apšvietimo sprendimai. Vienas jų įrengtas dušo kabinoje virš lubų. Įspūdingai atrodo didelis veidrodis su integruotu apšvietimu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis