225 kv.m namas Vilniuje, kuriame tvyro tikrumo pojūtis

(1)

Jaunos vilniečių šeimos name pirmuoju stilistiniu smuiku griežia skandinaviškas minimalizmas, tačiau šis – ne šaltas ir griežtas, o itin šiltas ir jaukus. Tokį įvaizdį kuria natūralaus medžio elementai, spalviniai žaidimai, skirtingų faktūrų namų tekstilė ir ypatingas apšvietimas. 

OBJEKTO DOSJĖ:

TIPAS – privatus namas.

PLOTAS – 225 m².

GYVENAMOJI ERDVĖ – svetainė su valgomuoju, pusiau uždara virtuvė, antrame aukšte – šeimininkų miegamieji.

GYVENTOJAI – 4 asmenų šeima.

PROJEKTO AUTORĖ – dizainerė Elžbieta Skunčikienė (studija „Soul House“). 


MANO NAMAI


Namo projektą rengusios kūrybinės studijos „Soul House“ vadovė ir interjero dizainerė Elžbieta Skunčikienė pasakoja, kad pagrindinis šeimininkų noras buvo susikurti jaukią namų erdvę, kurioje vyrautų neutralus, poilsiui nuteikiantis stilius ir natūralaus medžio elementai. Dėl to buvo pasirinkta skandinaviško stiliaus interjero kryptis: šilumos įspūdis, natūralios medžiagos, skirtingų faktūrų audiniai, švelni rusvų atspalvių paletė. Idėjų paieškos ir kūrybiniai darbai prasidėjo anksti – dar namo projektavimo pradžioje, todėl tiek išplanavimas, tiek dizainas buvo pritaikyti būsimų gyventojų poreikiams.


Vaidotas Darulis


Viena pagrindinių interjere naudotų medžiagų – natūralus ąžuolas, nes, pasak E. Skunčikienės, norėjosi jo kuriamos šilumos ir tikrumo pojūčio, nes bendra namų erdvė gana minimalistinė. Raminanti natūralaus ąžuolo spalva buvo derinama su akcentine gilia mėlyna, taip pat su neutraliais pilkais, balkšvais ir prigesintais vyšniniais atspalviais.


Namų apšvietimo projektas parengtas remiantis pagrindinio ir akcentinio apšvietimo principu. Pagrindinis apšvietimas sukurtas į lubas įleistais LED šviestuvais, o akcentinis – prie skandinaviško stiliaus interjero ir švelnios spalvinės gamos priderintais sendinto metalo spalvos šviestuvais. Sieninių šviestuvų skleidžiama šviesa tarsi nupiešia ant sienų jaukius raštus ir taip užpildo baltas tuščias sienas.


Vaidotas Darulis


Balta spalva dominuoja visose namų erdvėse – ne tik virtuvėje, svetainėje, koridoriuje, bet ir vonioje bei miegamajame. Balkšvą miegamojo erdvę sušildo skirtingų faktūrų žaismė: pintas lovos rėmas, drobinio audimo užuolaidos, minkšti vilnoniai užtiesalai ir dekoratyvinės aksomo pagalvėlės. Nors miegamojo interjeras labai nuosaikus ir tvarkingas, ši erdvė neatrodo nyki, pagrindinė puošmena – didelė stilinga lova. Kiekviename šių namų kampelyje rasite žaliuojančių augalų, jie pabrėžia skandinaviškam stiliui būdingą natūralumo elementą, suteikia namams gyvybingumo ir, žinoma, puošia. 


Balta spalva šiems namams suteikia šviesos, lengvumo, vitališkumo ir, nors gyvenamasis plotas yra didelis, pasirinkti atspalviai erdves praplečia dar labiau. Efektingai namai atrodo vos pravėrus duris – koridoriuje žvilgsnį traukia grindys, išklotos raštuotomis plytelėmis, tokios pačios panaudotos ir mažajame vonios kambaryje. Originalus koridoriaus zoną pagyvinantis sprendimas – netikėta veidrodžio detalė. Šioje erdvėje esanti klasikinio stiliaus talpi sieninė spinta siekia lubas, o vienas jos skirsnis, nuo pat grindų iki lubų, – veidrodinis.


Vaidotas Darulis


Namų prieškambaris, kaip ir koridorius, – itin minimalistinis, jame vyrauja ramybė, tvarka, tėra du pagrindiniai baldai – drabužių pakaba su minkštasuoliu ir stalelis, virš kurio pakabintas stilingas apskritas veidrodis. Jau pirmas žingsnis šiuose namuose ramina ir apsupa jaukumu – būtent tokio pojūčio ir buvo siekta pasirinkus skandinaviško stiliaus kryptį.


Visą interjerą galite išvysti galerijoje:Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis