132 kv.m namas Vilniuje, kuriame tvyro atostogų dvasia

Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė šį interjerą kūrė šiek tiek kitaip nei įprasta. Kūrybinio proceso metu ji gyveno pajūryje, kuris jai tapo vienu iš įkvėpimo šaltinių.

D. Kenstavičiūtė pasakoja, kad pusę metų laiko ji gyvena Nidoje arba Juodkrantėje. Ten išsikrausčius ji ėmė pergalvoti tai, ką kuria. Pajūrio atmosfera atsispindi ne tik gamtoje, bet ir architektūroje, namų interjeruose. Ją sužavėjo įvairus pajūrio dekoras, kuris tam kraštui yra itin tinkamas. Tuomet jai kilo noras neštis tą atmosferą ir dekorą į savo darbus mieste. Dizainerė suvokė, kad nori kurti namus – oazes, kur žmogus galėtų jaustis kaip atostogose. Visa tai papildė kelionė į egzotiškąjį Balį – ten ji gerėjosi organišku interjerų dekoru (raižiniai, natūralaus medžio detalės, pinti šviestuvai, egzotiniai augalai ir kt).


Rūta Strakšaitė


Su užsakovais D. Kenstavičiūtė susipažino dirbdama būtent pajūryje. Jie su šeima gyveno Svencelėje ir vasarą mėgavosi bei organizavo kaitavimo veiklą. Laisvi, šiuolaikiški ir itin pozityvūs žmonės – tad ir namai turėjo būti šviesūs, erdvūs, šiuolaikiški ir su „cinkeliu“.


Interjero buvo nuspręsta neperkrauti nereikalingomis detalėmis. Užsakovams svarbiausia buvo teisinga interjero funkcija, švari pradžia ir jaukumas, o detalės, jiems vežantis interjero dekorą iš kelionių ar priimant draugų ar eksponuojant savo pačių kūrybą, namuose laikui bėgant pačios atras sau vietą.Kaip išskirtinę interjero detalę dizainerė išskiria medžio masyvo stalą virtuvėje, kurį kūrė šeimos bičiulis. Svetainei šiuo metu yra kuriami papildomi baldai prie televizoriaus. D. Kenstavičiūtė priduria, kad interjeras nebuvo užbaigtas iki galo, nes augant vaikučiams dabar patogu turėti tiesiog daugiau erdvės su mažiau objektų. Kol vaikai maži – šeimos ritualai tik formuojasi, tad daugiau erdvės ir daiktinėje aplinkoje yra nauda.


Svarbiausias svetainės akcentas – balta krosnelė ir malkų laikykla. Malkinę buvo nutarta daryti nišoje tarp koridoriaus ir svetainės tam, kad į koridorių sklistų daugiau dienos šviesos. Koridoriuje ji pajaukina vaizdą, nes tampa dekoro detale.


Rūta Strakšaitė


Antrojo aukšto vonioje dizainerė išskiria akmenukų dekoro sieną, kuri primena jūrą ir jos išmetamus akmenukus. Tam, kad sienos dekoras būtų labiau matomas, lubose buvo suprojektuotas papildomas apšvietimas. Vonios spintos durelės primena itališkas langines, jos šiai erdvei suteikia jaukumo ir žaismingumo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis