156 kv.m. namas Vilniuje: naujausių dizaino tendencijų ir asmeninių pajautų dermė

Šio šilto ir šviesaus būsto savininkai – jauna šeima, kuri dėl šeimos pagausėjimo nusprendė persikelti į didesnius namus. Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė pasakoja, kad su jais bendradarbiauti pradėjo dar kūdikio laukimosi etape, todėl kilo nemažai klaustukų dėl tikslių funkcinių poreikių. Tačiau viena buvo aišku – norėjosi šeimos namų, kurie asocijuotųsi su jaukumu.

Dizainerė D. Kenstavičiūtė sako, kad šiame interjere reikėjo suderinti kelis dalykus: interjero tendencijas ir asmenines klientu pajautas. Pagrindiniai pageidavimai, kuriuos iškėlė jauna šeima – jaukios, šiltos spalvos. Tai leido atsitraukti nuo šaltesnės pilkos spalvos, kuri šiandien jau yra nebemadinga, ir naudoti rausvesnes spalvas sienų dažams. Tokia ir yra viena iš pastarųjų metų tendencijų – šiltesnės spalvos, daugiau tapetų su augalų ir kitokių romantiškų temų motyvais ir ne tik.


Patvirtinus kiekvieno erdvės kampo funkcijas, atėjo metas rinktis medžiagas tai funkcijai išpildyti. Pavyzdžiui, po laiptais įsikūrusioje bibliotekos zonoje buvo parinkti tapetai su išskirtiniais raštais tam, kad šis kampas būtų jaukesnis, o kartu ir pati bendra svetainės erdvė nebūtų tokia monotoniška.


Minimalistinės, monochromiškos erdvės taip pat lieka praeityje.Ateinančių metų interjerai bus daug šiltesni ir jaukesni, tačiau, pasak dizainerės, nederėtų namų apkrauti dekoru, kuris yra betikslis. Svarbu sąmoningai formuoti erdves, kuriose dekoras ir daiktai turi logiką bei prasmę. Pavyzdžiui, bibliotekos kampe sukurtas baldas visiems smulkiems šeimininkų daiktams. Kiekvienas jame sudėtas daiktas yra susijęs su prisiminimu, šeimos įvykiu ar kelione.


Svetainėje, kaip unikalias dekoro detales, D. Kenstavičiūtė išskiria marmuro staliuką, marmurinį laikrodį, ant TV komodas pastatytą kristalą. Kristalai, dizainerės manymu, – nauja tendencija, kuomet yra ieškoma sąlyčio su gamta arba su egzotine šalimi.


Antrame aukšte, vonios ir miegamojo kambariuose, vyrauja nuosaiki elegancija. Čia, poilsio zonoje, išpildyta kita dizainerei itin artima tendencija – mažiau yra daugiau. Miegamajame –riešutmedžio komoda, kristalai dekorui, minkšta bei patogi lova. Vonios kambario pažiba – šviesus marmuras, kuris tiek užsakovams, tiek dizainerei tiko ir patiko dėl rusvų, o ne juodų (kaip būna įprastai) gijų akmenyje.


Kitas svarbus šio interjero aspektas – apšvietimas. D. Kenstavičiūtė pasakoja, kad su klientais daug kalbėjo apie apšvietimo rūšis ir rinkosi kelis šviesos derinius tam, kad svetainės/ virtuvės erdvėje skirtingu paros metu galima būtų įsijungti numatytus šviestuvus, kuriant tam momentui norimą atmosferą.


Didžiausiu šio projekto uždaviniu dizainerė laiko atvirą svetainės ir valgomojo erdvę. Reikėjo sugalvoti, kaip išlaikyti erdvumo pojūtį ir sukurti svečiams malonią aplinką. Klientai norėjo didelio stalo, prie kurio tilptų daugiau svečių, tačiau didelio formato stalas labai sumažintų erdvę, todėl buvo pasirinkta mažesnio stalo opcija, kuri turi išskleidimo funkciją tiems pietums ir vakarienėms, kai susirenka draugai ir šeima. 


Rūta Strakšaitė


Dar keletas dizainerės minčių, kas šiais metais bus tendencinga interjero dizaine:


*Šiemet vyraus šiltos ir pozityvios spalvos. Metų spalva – koralinė. Kalbant apie šią spalvą, tai yra viena tų ryškių spalvų, kurios gali atrodyti gražiai ir ilgesnį laiką. Žinoma, atsargumo dėlei savo namuose ją naudoti galima pradėti nuo detalių.


*Jeigu norite naujausiomis tendencijomis papuošti nuomojamą būstą, visada vaizdą galima atnaujinti detalėmis. Verta investuoti į kokybiškus rankų darbo šviestuvus, paveikslus. Taip pat neužmirškite atkreipti dėmesį į kokybišką antikvarą.


*Ateina metas atsisakyti betono grindų, šaltu pilkų atspalvių, terazzo tipo plytelių.


*Bendra šių metų tendencija – sąmoningiau gilintis į daiktus ir medžiagas – koks gamintojas jas gamina, kokios to gamintojo vertybės. Taip pat ir su projektavimu – renkantis dizainerį verta labiau kreipti dėmesį į jo vertybes.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis