14 kv.m pasakų namelis, kuriame galima atsipūsti nuo miesto šurmulio

Šis 14 kv.m namelis yra įsikūręs tarp dviejų didžiausių Lietuvos miestų, sklype 5 kilometrus nutolusiame nuo Vievio. Pasak projekto autorės architektės Emos Butrimavičiūtės (interjero ir architektūros studija „Utopium“ ), tai yra universali erdvė, kuri gali tapti romantiško pabėgimo vieta, kūrybine studija arba net jogos stovykla.

Pasakų namelį primenantis statinys yra apsuptas žadą atimančios Lietuvos gamtos grožio. Nors nuo šios vietos tiek Vilnius, tiek Kaunas yra pasiekiamas tiesiog ranka, taip tikrai neatrodo. Čia patekus galima pasijusti tarytum atsiribojus nuo likusio pasaulio. Taip yra todėl, kad namo sklypas nėra matomas nuo pagrindinio kelio – iš šiaurinės pusės jį tarytum saugo tankiai suaugę miško medžiai, o pietinėje pusėje plyti nuostabi, akimis vos aprėpiama pieva.


Atsižvelgiant į pasaulines architektūrines tendencijas bei norą statant namą padaryti kuo mažesnį poveikį gamtai, architektė E. Butrimavičiūtė šį projektą iki jo įgyvendinimo planavo net keletą metų. Palanki proga pagaliau imtis darbų pasitaikė visai atsitiktinai, pamačius, kad draugė pardavinėja šį idealiai projektui tinkantį sklypą.


Taigi namelis buvo pastatytas su visiškai minimaliu poveikiu aplinkai. Siekiant šio tikslo, buvo panaudoti sraigtiniai pamatai, kurie yra įsukami rankiniu būdu. Sienoms, grindims, stogui buvo pasirinktas SIP skydas, kurį surinkti galima greitai ir lengvai. Namelio pamatai ir karkasas pilnai buvo įrengti per neįtikėtinai greitą laiko tarpą – 4 dienas.Nors namelis iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visai mažytis, jame telpa viskas, ko gali prireikti – pilnai įrengta virtuvėlė, karališko dydžio lova bei papildoma ištraukiama lova, vonios kambarys su erdvia dušo kabina, jauki terasa. Po nameliu taip pat yra įrengtas nedidelis sandėliukas.


Tiek pastato eksterjeras, tiek interjeras pasižymi modernumu su natūralumo prieskoniu, kuris yra svarbus rišamasis elementas, vienijantis statinį su jį supančia gamta. Namelio interjere vyrauja lengvumo jausmas. Jaukumą čia kuria natūrali bei šilta spalvų paletė bei tokios tekstūros, kaip mediena, lino faktūra baldinėje plokštėje bei lininė patalynė, kailiu padailinta taburetė ir t.t.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis