150 kv.m namai Vilniuje: organiškas 1961 m. pastatyto namo architektūros tęsinys

Šis 150 kv.m namas yra įsikūręs žaliame ir unikalia architektūra pasižyminčiame Vilniaus rajone – Žvėryne. Būsto savininkai, 4 asmenų šeima, interjero projektavimo užduotį patikėjo interjero dizainerei Eugenijai Augulienei („ebi interjero dizainas“).

„Didžiausias mano noras kuriant interjerą yra pripildyti erdvę gyvybe ir savitumu. Man, kaip kūrėjai, labai artima yra iš rytų kilusi ZEN estetikos filosofija, kalbanti apie paprastumą, atsisakymą to, kas nebūtina. Taip ir aš manau, kad „daugiau yra mažiau“ ir kad „grožis slypi detalėse“. Būtent todėl kiekviena šio interjero projektuota erdvė buvo kruopščiai apgalvota ir išjausta. Interjero funkcionalumą papildė saikingas dekoravimas, sukūręs jaukumo ir natūralumo pojūtį“ – sako dizainerė Eugenija Augulienė.


Šis interjeras turėjo būti organiškas 1961 m. pastatyto ir praeitais metais restauruoto namo architektūros tęsinys. Pagrindinis uždavinys – išlaikyti švarios ir neapkrautos namų erdvės pojūtį. Suformuota moderni ir universali interjero koncepcija puikiai apjungė namo vidų su išore.


Interjero bazę sudaro neutralių žemiškų spalvų paletė – pieno balta, pilkšva, kakavos ir grafito spalvos. Tokią spalvų bazę praturtina smaragdo spalvos užuolaidos. Ši akcentinė spalva labai gražiai suskamba derinama kartu su prigesintu purpuriniu atspalviu, kuris buvo parinktas fotelio ir dekoratyvinių pagalvėlių gobelenams. Norint pabrėžti baldų formas, furnitūrą ir kitas detales interjeras buvo papildytas juodos spalvos detalėmis. Vientisumo jausmą interjere kuria subtiliai atsikartojantys balto marmuro fragmentai – plytelės virtuvėje ir vonioje, konsolė prieškambaryje, kilimas svetainėje.Svarbiausiu virtuvės akcentu tapo žaismingos šešiakampės plytelės. Norint pagyvinti bendrą šios patalpos vaizdą, plytelėmis dekoruoti buvo nuspręsta ne tik tarpą tarp virtuvės spintelių, bet ir tuščiausią virtuvės sieną.


Erdviame namo prieškambaryje buvo suprojektuota švarių ir lakoniškų formų spinta, kuriai buvo panaudota veltinį imituojanti plokštė. Taip pat dėmesį čia traukia konsolė su pufais. Lengvos metalinės baldų kojelės suteikia baldams ir visai patalpai lengvumo pojūtį.


Net ir pereinama namų zona (pirmo aukšto holas) neliko nepastebėta. Holo centre, nišoje su pašvietimu, puikuojasi įspūdinga gyvų samanų kompozicija, prie kurios užsakovų svečiai neretai pasidaro asmenukių.


Antro aukšto pažiba – miegamasis su net 4 langais. Dėl pastarojo fakto, daug dėmesio buvo skirta langų apipavidalinimui, tačiau, tiek fiziškai, tiek emociškai dėmesio centre čia lieka siena dekoruota išraiškingu geometrinių formų tapetu.  

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis