108 kv.m kotedžas Vilniuje: erdvė, kurioje svarbios net smulkiausios detalės

Šis 108 kv.m kotedžas yra įsikūręs žaliame ir ramiame Pavilnio rajone, Vilniuje. Interjero dizainerė Rūta Bulotienė jį įrenginėjo jaunai šeimai su dviem vaikais, kurie norėjo, kad naujų namų jaukumas būtų kuriamas detalėmis ir tokiu stiliumi, kuris primintų Naujosios Anglijos regioną Amerikoje, kuriame jiems teko gyventi.

Dviejų aukštų kotedžas funkciškai yra padalintas į bendravimui ir laisvo laiko leidimui skirtą pirmąjį aukštą, o antrajame aukšte yra įkurta poilsio zona. Pirmame aukšte yra įsikūrusi bendra virtuvės, valgomojo bei svetainės erdvė ir tualetas. Antrame aukšte yra trys miegamieji (tėvų miegamasis ir du vaikų kambariai) su vonia.


Interjero dizainerė apie projektą pradeda pasakoti nuo to, kad kuriant bet kokį interjerą, jai labai svarbu yra išlaikyti vientisumą. Net tą patį eklektišką interjerą, jos manymu, galima estetiškai suderinti. „Jeigu namų erdvėje vientisumo nėra, tuomet žmonės kreipiasi su prašymu pajaukinti jų namus, nes net įsigijus jiems patikusius pavienius daiktus, jų nepavyksta surišti į vientisą visumą“, – sako R. Bulotienė. Šį interjerą vienija modernios klasikos interpretacija bei spalviniai sprendimai.


Leonas Garbačauskas


R. Bulotienė šio projekto išskirtinumu laiko dėmesį detalėms. Interjeras buvo išpildytas derinant viską iki pačių smulkiausių detalių. Kitas svarbus išskirtinumas – standartinio kotedžo vaizdo keitimas pereinant prie klasikinių elementų. Svetainėje buvo pakeisti langai, aplink juos išlieti gipso apvadai, taip pat įvesti paneliavimo elementai. Šie elementai buvo naudojami daugumoje kambarių, įskaitant ir vaikų kambarius. Kuriant interjerą, dar buvo padidinta prieangio durų anga, tuomet prieangis buvo atskirtas dvivėrėmis stiklinėmis durimis.


Labai šviesios plačių ištisinių lentų grindys ir keletas tamsesnių sienų į namus įnešė modernumo prieskonio ir tuo pačiu jaukumo pojūtį. Balti baldai su klasikos užuominomis bei moderniu išpildymu užbaigė visą bendrą visumą.

Kiekvienoje zonoje yra išlaikytas spalvinis vientisumas, sukuriant bendrą jaukumo pojūtį. Kotedžui buvo parinktos šaltų atspalvių pastelinės spalvos, kurios puikiai dera su medžio elementais ir šviesia patalpų apdaila.


Leonas Garbačauskas


Valgomasis buvo sujungtas su virtuve ištisine baldų siena, kurią pagyvino židinio intarpas ir apvalaus supjovimo dekoratyvinės malkos sudėtos lentynose. Kitos baldo lentynos buvo užpildytos kelių pasirinktų spalvų šeimai svarbiomis detalėmis. Valgomojo stalas buvo gaminamas pagal užsakymą, nes norėta ilgo tačiau siauro baldo, kad nemažintų bendros erdvės.


Svetainėje patiestas itin minkštas kilimas, derantis prie pastelinių melsvų atspalvių vyraujančių svetainės zonoje, ant kurio vyksta visas šeimos gyvenimas. Laiptai buvo derinti prie bendro interjero stiliaus. Antro aukšto miegamasis ir vaikų kambariai taip pat turi parinktas vyraujančias spalvų gamas (berniuko – pilkai melsvą, mergaitės – levandinę, tėvų – baltą). Visi kambariai turi nemažai jūros žalumo rišančių detalių (kilimai, komodos, dekoro elementai).


Leonas Garbačauskas


Be to, antrame aukšte esanti vonia buvo praminta „50 pilkų atspalvių“. Joje derinami pilki atspalviai, moderni vonia ir santechnika su klasikiniais baldai.


Visą interjerą galite apžiūrėti galerijoje: 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis