260 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: modernaus gyvenimo pavyzdys

Nuotaikinga, kupina stiliaus ir spalvų istorija apie modernų gyvenimą užmiestyje, įgyvendintą svajonę, meilę žirgams ir jos atspindį namuose, ramią upės tėkmę, stilingo interjero idėjas ir kokybišką dizainą.

Objekto dosjė:
Tipas – naujos statybos vieno aukšto gyvenamasis namas Vilniaus priemiestyje.
Namo plotas – 260 m².
Gyvenamoji erdvė: bendrasis kambarys, miegamasis, darbo, du svečių ir vonios kambariai.
Pagalbinės patalpos – virtuvėlė ir skalbimo kambarys.
Gyventojai – 2 asmenų šeima.
Projekto autorė – dizainerė Audronė Litinskienė.

S.Serapino nuotr.

Nors dažniausiai Audronė Litinskienė projektuoja interjerus, šį kartą kūrė ir architektūrinį namo projektą. Juolab kad jo idėja buvo artima ir pačiai projekto autorei. Šeimininkai prasitarė, kad vyro Tori šeimoje meilė žirgams perduodama iš kartos į kartą, ne paslaptis, kad šią silpnybę turi ir Audronė, tad namo projekto idėja – žirgyno pastato motyvai – atsirado visai natūraliai. Didžiuliame sklype, palei kurio pakraštį teka Neris, buvo suprojektuotas ilgas – net 27 metrų, pilkomis medinėmis lentomis apdailintas vieno aukšto pastatas, orientuotas į upės ir už jo žaliuojančio miško pusę: šioje dalyje įrengta milžiniška medinė terasa ir įstatyti didžiuliai visų namo erdvių langai. Kitoje – pietinėje – namo pusėje suprojektuoti tik nedideli langeliai. Toks sprendimas taip pat buvo gerai apgalvotas – pro langus, iš kurių atsiveria graži panorama su didžiulio, pušimis apaugusio kiemo ir natūralios gamtos vaizdais, į vidų patenka daug natūralios šviesos, o nedideli langai pietinėje pusėje leidžia išlaikyti namuose malonią vėsą net karštą vasaros dieną.

S.Serapino nuotr.

Dekoratyvus sprendimas
Baltą ieną tarp dviejų didelių svetainės langų dizainerė sumanė dekoruoti sienų lipduku, vaizduojančiu stilizuoto medžio siluetą. Interjere tai tapo gražia aliuziją į už langų atsiveriančią natūralios gamtos panoramą.

S.Serapino nuotr.

Kiekviename Audronės projektuotame interjere visada lieka vietos santūrioms grafiškoms detalėms. Dryžuotas kilimas, grakštus palinkęs juodų toršerų siluetas, vielinių valgomojo šviestuvų linijos ir net juodai balta dekoratyvinė pagalvėlė su pandos atvaizdu – visa tai Audronės duoklė grafikai.

Vidaus erdvių planas taip pat nenutolo nuo architektūrinės pastato idėjos. Viename namo gale buvo suprojektuotas erdvus bendrasis kambarys, kuriame įrengta svetainė, virtuvė ir valgomasis, priešingoje pusėje – didelis šeimininkų miegamasis, šias dvi zonas jungia ilgas koridorius, iš kurio galima patekti ir į kitus kambarius, sudėliotus toje pačioje pusėje lygiagrečiai vienas šalia kito – tarsi žirgų „kambarėliai“ žirgyne. Nors architektūrinė pastato koncepcija gana proziška, tarsi pabrėžianti gyvenimo užmiestyje idėją, interjeras stebina modernia išraiška ir stilingumu, puikiai atitinkančiu jaunos, veiklios šeimininkų poros poreikius ir viziją. Šviesiai dekoruotoje didžiulėje bendrojoje erdvėje kiekvienas įspūdingo dizaino baldas ar nuotaikinga ryškių spalvų kompozicija tampa atskiru akcentu, pabrėžiančiu šiuolaikišką ir veržlų jaunų, modernių, aktyvų gyvenimą mėgstančių šeimininkų gyvenimo ritmą.

S.Serapino nuotr.

Aukštą dvišlaičio stogo erdvę vizualiai užpildo dekoratyvinės sijos, suteikiančios pastatui užmiesčio namo įspūdį, o įspūdingo dizaino ažūriniai šviestuvai, suteikia lengvumo ir santūrios ritmiškos grafikos neužgoždami vaizdo pro langą.

S.Serapino nuotr.

Santūraus dizaino pilko kolorito virtuvė su plačia sala, kurioje sumontuotas ne tik darbastalis su virykle, bet ir baro tipo stalviršis, puikiai dera prie modernaus atviros svetainės stiliaus. Tačiau norėdami šią erdvę išlaikyti estetišką, labiau „buitinius“ maisto ruošos darbus šeimininkai atlieka pagalbinėje virtuvėlėje, įrengtoje už pagrindinės virtuvės.

S.Serapino nuotr.

Kurdama interjerą projekto autorė eksperimentavo su šviesa – visame name nėra nė vieno įleidžiamo ar pakabinamojo šviestuvo, išskyrus dekoratyvius ažūriškus valgomojo šviestuvus, o erdvė apšviečiama paslėptais šviestuvais, nukreiptais į baltas sienų ar lubų plokštumas.

S.Serapino nuotr.

Net ir moderniame, išskirtinio dizaino garsių gamintojų baldais bei stilingais šiuolaikiškais aksesuarais dekoruotame interjere Audronė Litinskienė rado galimybių įterpti žirgyno idėjos užuominų. Šeimininkai, erdviuose namuose su didžiule terasa ir įspūdinga gamtos panorama mėgstantys rengti draugų vakarėlius ir dažnai sulaukiantys svečių „su nakvyne“, name įrengė net du svečių kambarius, vienas nuo kito atskirtus tarp jų suprojektuota svečių dušo ir tualeto patalpa – čia galima patekti tiek iš vieno, tiek iš kito kambario. Norėdama suteikti išskirtinumo nedideliems kambariukams, apstatytiems tik būtiniausiais baldais, Audronė čia pritaikė išskirtines duris – didžiules ūkinio pastato durų formas primenančias stumdomąsias ryškiai raudonai ir žaliai dažytas medines plokštumas, pagamintas pagal jos sukurtą projektą.

S.Serapino nuotr.

Kadras nuo laukujų durų: Živilės ir Tori svečius pasitinka inpozantiškojo aktoriaus Džeko Nikolsono nuotrauka, įkomponuota ant ryškiai oranžinės koridoriaus sienos.

S.Serapino nuotr.

Du svečių miegamieji atskirti tarp jų suprojektuotu vonios kambariu, į kurį iš abiejų pusių galima patekti atvėrus stumdomąsias medines plokštumas, savo dizainu primenančias ūkinio pastato duris. Norėdama suteikti joms modernų įvaizdį, dizainerė vienas nudažė ryškiai raudonai, kitas – žaliai.

S.Serapino nuotr.

Santūraus dizaino svečių miegamojo akcentas – ant baltos plokštumos virš lovos įkomponuotas grafiškas sienų lipdukas.

Šeimininkų miegamasis – didelis, erdvus, o šį įspūdį dar labiau sustiprina aukšta pastogė su tamsiomis medinėmis sijomis, primenančiomis užmiesčio pastato stilių. Prie jų dera ir apdailos sprendimai – medžio faktūra iki pusės dekoruota siena, prie kurios pristumta moderni ir stilinga lova su minkštu tarsi pagalvės galvūgaliu, o virš jos įterpta siaura ritmiška lentynėlių juosta. Tačiau, kaip ir kitose namo erdvėse, pagrindinis dėmesys norom nenorom krypsta į didelį langą, už kurio atsiveria vaizdas į erdvų žalią kiemą, pro jį tekančią upę ir už jos žaliuojantį mišką. Šį nuolat kintantį lakoniško dizaino miegamojo akcentą dizainerė dar labiau pabrėžė – įrėmino langą plačiu mediniu apvadu, tarnaujančiu ir kaip palangė, ant kurios įsitaisius galima ištisas valandas stebėti vaizdą už lango. Pati projekto autorė savo sprendimą – įrėmintą ir išskirtinai akcentuotą langą – taip ir vadina – televizoriumi.

S.Serapino nuotr.

Miegamajame suprojektuota erdvi drabužinė, į kurią galima patekti iš dviejų pusių. Kad būtų patogiau, įėjimai į ją buvo palikti atviri, be durų.

S.Serapino nuotr.

Miegamajame įrengtas originalus tualetinis staliukas su išskirtinio dizaino veidrodžiu buvo pagamintas pagal individualų projekto autorės Audronės Litinskienės projektą.

S.Serapino nuotr.

Sijose paslėpti šviestuvai apšviečia baltas lubų plokštumas, todėl atrodo, tarsi pastogė būtų apšviesta saulės.

S.Serapino nuotr.

Plačiu rėmu apjuostas miegamojo langas – dar vienas jaukus poilsio kampelis, kuriama įsitaisius galima stebėti ne tik kiemą, bet ir už jo tekančią upę bei ošiantį mišką.

S.Serapino nuotr.

Tokį pat – televizoriaus – vaidmenį langas vaidina ir greta šeimininkų miegamojo įrengtame vonios kambaryje – kaip tik dėl to modernus aptakios ovalo formos vonios dubuo įkomponuotas tiesiai priešais jį. Juolab kad už jo – tik didelis nuosavas kiemas ir upė, jokių pašalinių akių ir smalsių žvilgsnių. Jaukumo įspūdžiui išryškinti vonios kambariui dekoruoti pasirinkta neutrali spalvų gama – balta derinama su pilkšvomis akmens masės plytelėmis, pritaikyti tokių pat atspalvių pagal individualų projektą pagaminti baldai su medžio faktūros bei pilkų fasadų fragmentais, ir tik Audronės suprojektuotas originalus veidrodis su ryškiais sodraus mėlyno atspalvio rėmais išblaško monochromišką erdvės paletę.

S.Serapino nuotr.

Praktiškas sprendimas
Audronės suprojektuota lentyna vonios kambaryje – itin praktiška: ant lentynėlių patogu susidėti reikalingus daiktus, o ant skersinių galima patogiai kabinti rankšluočius.

S.Serapino nuotr.

Greta miegamojo įrengtame šeimininkų vonios kambaryje pagrindiniu akcentu taip pat tapo langas – ne atsitiktinai palei jį įkomponuota moderni aptakaus dizaino vonia, o praustuvas ir tualetas – šiek tiek atokiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis