230 kv.m namas: būstas, kuriame jungiasi estiškas bei latviškas skoniai

Esto Indrek ir latvės Zane šeima drauge su dizainerės Jana Ribelise pagalba sukūrė erdvę, kurią šiandien drąsiai gali vadinti namais. Šeima atnaujintame būste gyvena mėnesį ir prisimindami interjero kūrimo procesą, sako, kad jiems labiausiai patiko bendradarbiavimas su dizainere, kuris vyko natūraliai ir sklandžiai.

Indrek šis namas priklauso jau nuo 2005 metų. Šeima nusprendė, kad atėjo metas šiek tiek atnaujinti namus ir suremontuoti virtuvės erdvę. Su draugų pagalba jie rado dizainerę Jana Ribelise, kuri padėjo jiems apsispręsti dėl virtuvės kolorito. Malonus ir lengvas poros ir dizainerės bendradarbiavimas pradėjo tikrą sniego gniūžtės efektą: vieną namų atnaujinimo idėją keitė kita ir taip, galų gale, buvo nuspręsta pilnai atnaujinti namų interjerą. Šeima yra visiškai patenkinta šiuo sprendimu ir sako, kad pagaliau šioje erdvėje jaučiasi kaip tikruose namuose.

Krista Kõiv

Zane, paklausta apie latviškų ir estiškų interjerų skirtumus, juokdamasi sako, kad tereikia pažiūrėti į šį interjerą — esminių skirtumų nėra, latviai mėgsta skandinaviškus interjerus, jų paprastumą, natūralumą ir neutralumą. Ji sako, kad šiuose namuose vyraujanti neutrali spalvų paletė yra itin mėgstama abiejų tautų.

Krista Kõiv

Taigi viskas prasidėjo nuo virtuvės. Zane norėjo šviesios, jaukios ir madingos erdvės, kurioje būtų gera gaminti maistą bei leisti laiką su šeima. Naujoje virtuvėje vyrauja balta spalva: baltos sienos, baltos spalvos baldai, kurie specialiai buvo pagaminti pagal užsakymą. Šilumos erdvei suteikti buvo pasitelkta medienos faktūra (grindyse, sienų apdailoje). Parinktas ovalios formos stalas, reikalui esant, leidžia prie jo susodinti net 10 asmenų. Virtuvės ir valgomojo kompozicija buvo užbaigta stilingais pakabinamais šviestuvais.

Krista Kõiv

Krista Kõiv

Vaiko miegamajame tęsiama gamtos tematika — parinkti tapetai su paukštelių motyvais. Šią erdvę buvo nuspręsta padaryti kuo lengvesnę, todėl vietoje spintos buvo panaudotos užuolaidos.

Krista Kõiv

Svetainės erdvė ypatinga savo aukštomis lubomis. Didžiulius langus dengia lengvos, gražiai krentančios užuolaidos, kurios sukuria intymia ir jaukią gyvenamos erdvės aurą. Šioje erdvėje vyrauja natūralios, neutralios spalvos.

Krista Kõiv

Charakterio svetainei buvo nuspręsta suteikti apdailos akcentais: fototapetais vaizduojančiais knygų lentyną bei parketlentėmis, kurios nuo grindų pereina ant vienos iš sienų.

Krista Kõiv

Krista Kõiv

Antrajame aukšte yra įsikūrę miegamieji. Abiejuose miegamuosiuose buvo išlaikyta natūralių atspalvių paletė, taip pat panaudoti gamtos motyvai, suteikiantys erdvei ramybės. Tėvų miegamajame įdomi detalė — akcentinė siena lovos galvūgalyje su tekstu, kuris sudaro medžio siluetą.

Krista Kõiv

Krista Kõiv

Būste taip pat yra įrengta jauki sauna ir vidinis baseinas su vaizdu į uždarą kiemą. Ši erdvė sudaro nuosavo SPA įspūdį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis