Dviejų aukštų namas Vilniuje, kuriame dominuoja klasikinis stilius

Namas, kurio interjerą kūrė dizainerė Nerija Sabaliauskienė stovi Vilniuje, Antakalnio rajone. Čia gyvenančiai šeimai sukurta jauki erdvė, kurioje susilieja klasika ir modernūs elementai.

Nerija pasakoja, kad šeimininkams artimiausias buvo klasikinis stilius, tad būtent toks parinktas ir namoprojektui bei interjerui. Turtingas ir istorija dvelkiantis interjeras yra papildytas lengvumo įspūdį kuriančiomis detalėmis. Prieš statybas interjero dizainerė Nerija su klientais aptarė būsimas erdves pagal namo šeimininkų poreikius. Pirmajame aukšte buvo įrengtas holas, svetainė, virtuvė, vonios ir darbo kambariai.


Svetainė suskirstyta į kelias erdves – valgomąjį ir 2 poilsio zonas. Vienoje iš šių zonų dažniau poilsiaujama šaltuoju metu, kitoje – šiltuoju. Maloniai pasibūti žiemos vakarą galima jaukiai įsitaisius prie židinio. Vasarą ypač praverčia antroji poilsio zona su atidaromomis terasos durimis.


Interjeras
Interjeras
Pauliaus Gasiūno nuotr.
Interjeras
Interjeras
Pauliaus Gasiūno nuotr.


Svetainėje televizoriaus nėra, šiam vieta atsirado darbo kambaryje, tačiau svetainę puošia pianinas, kuriuo namuose dažnai skambinama.


Valgomojo akcentas – stalas. Jo masyvios kojos pagamintos pagal antikvarinio stalo modelį, specialiu užsakymu gaminta ir konsolė. Erdvei prabangos suteikia sunkios auksiniais raštais margintos užuolaidos ir burgundiško vyno spalvos apmušalais trauktos kėdės.


Kadangi šeimininkai yra meno gerbėjai, namuose netrūksta nei paveikslų, nei meno dirbinių. Sienoms gyvumo suteikia šiuolaikiniai lietuvių dailininkų paveikslai bei grafikos darbai, kurie organiškai įsilieja į interjerą. Šeimininkai nusprendė erdvę papuošti ir manekeno torsu, įsigytu antikvariate. Jis buvo restauruotas ir pritaikytas specialiai darbo kambariui.


Darbo kambarys yra daugiafunkcinis: čia dirbama prie rašomojo stalo, žiūrimas televizorius, taip pat dalis erdvės skirta vaikų žaidimams. Erdvesnę aplinką kuria dvigubos veidrodinės durys, atspindinčios pro langus sklindančią šviesą.


Interjeras
Interjeras
Pauliaus Gasiūno nuotr.


Virtuvė išsiskiria šviesia spalvine gama. Viduryje įrengta sala, kurioje patogu gaminti maistą. Lengvumo erdvei suteikia stiklinės dekoro detalės, šviestuvai ir „Ph.Starck“ dizaino perregimo plastiko kėdės. Šios kėdės ne tik yra patogios, lengvina erdvę, bet ir atsveria apvalų klasikinio stiliaus stalą. Rudas medinis stalas sušildo baltą virtuvės aplinką. Buvo nuspręsta atsisakyti užuolaidų, kad pro virtuvės langus atsivertų gamtos vaizdai.


Interjeras
Interjeras
Pauliaus Gasiūno nuotr.


Antrajame namo aukšte įrengti 4 miegamieji. 2 iš jų skirti vaikams, 1 šeimininkams ir dar 1 svečiams. Taip pat čia yra 2 vonios kambariai bei drabužinės. Vaikų kambariuose vyrauja balta spalva, ją papildo šilti lengvumo įspūdį kuriantys chaki atspalviai. Mergaičių lovos gamintos pagal specialų užsakymą, jose įrengti ištraukiami stalčiai, kuriuose laikomi žaislai.


Interjeras
Interjeras
Pauliaus Gasiūno nuotr.


Daugiau šio namo interjero nuotraukų - fotogalerijoje:Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis