Žurnalui „Mano Namai“ – 20 metų: gražiausias 2009 m. interjeras

Vieniems, kurie žurnalą skaito nuo pirmojo numerio – nemenkas laiko tarpas. Kiti leidinį galbūt atrado dar visai neseniai – subrendo nauja karta, kuriai šis leidinys reikalingas dabarties etapui: jauni žmonės perkasi butus, statosi namus, kuriasi užmiesčio sodybose. Visada įdomu lyginti: kaip buvo tada, kaip yra šiandien. Tad jubiliejaus proga, kuris jau liepos mėnesį, MANO NAMAI kviečia į kelionę laike.

Baltos lankos, juodos avys...

Pasakodama apie savo namų interjero kūrimo procesą, architektė Justina Žibudienė tikino, kad iš pat pradžių nebuvo minties kaip savotišką dekoro elementą naudoti teksto ar raidžių motyvą – jis išsirutuliojo tarsi savaime. Viskas prasidėjo įprastai – nuo logiško ir funkcionalaus erdvių skirstymo. Justės šeima šį maždaug 90 m² ploto butą nusižiūrėjo dar tada, kai namas buvo statomas, todėl galėjo iš anksto, atsižvelgdama į savo poreikius, suprojektuoti vidines pertvaras.

Norėdama šiek tiek atskirti bendrąją erdvę nuo prieškambario, tačiau aklinai jos neuždengti, Justė pastatė nedidelę sienelę, kurioje iš koridoriaus pusės buvo sumontuota spinta. Šią spintą-sienelę architektė nudažė juodais matiniais mokyklinėms lentoms skirtais dažais ir yra patenkinta tokiu praktišku sprendimu: iš svetainės pusės prie sienelės buvo pastatytas valgomojo stalas, prie kurio susėdusi šeima mėgsta žaisti įvairius stalo žaidimus, o rezultatus rašo kreida tiesiog ant sienos. Kitoje sienelės pusėje – numatomų aplankyti renginių sąrašas ar įvairūs priminimai. Be to, anot Justės, tai puiki vieta dvejų metukų dukrytei lavinti savo kūrybinius įgūdžius tiesiog ant sienos... 

Interjeras
Interjeras
A. Narmonto nuotr.

Virtuvės baldų konstrukciją, kaip ir daugelį kitų baldų, architektė suprojektavo pati. Išskirtinumo virtuvės baldų konstrukcijai suteikia karkasas – Justė pageidavo, kad jis būtų pagamintas iš storų plokščių. Joms apdailinti architektė parinko medžio faneruotę, kad ši detalė išsiskirtų baltų fasadų fone. 

Interjeras
Interjeras
A. Narmonto nuotr.
Interjeras
Interjeras
A. Narmonto nuotr.
Interjeras
Interjeras
A. Narmonto nuotr.

Iš svetainės pusės prie baro su paaukštinta sienele prišlieta baltu gobelenu aptraukta moderni, taisyklingų linijų sofa, nuo kurios prasideda poilsio zona. Justė sąmoningai ją nukreipė ne į televizorių, o į lakoniškų formų, minimalistinį, iš sienos išsikišusį židinį. Televizoriui šiuose namuose skirta kuklesnė vieta – greta židinio, ant žalio kolorito spintelės, virš kurios sieną puošia panašios spalvinės gamos šeimininkės tapytas paveikslas su padrikų raidžių motyvu. Tačiau šie rašmenys poilsio zonoje – ne vieninteliai. Viena svetainės sienos plokštuma dėmesį patraukia dėl apskritų skylučių dekoro. Geriau įsižiūrėjus galima suprasti, kad tai – Brailio raštas, tačiau kas juo užrašyta, šeimininkė neišdavė.

Interjeras
Interjeras
A. Narmonto nuotr.

Nemėgstanti kurti estetikos dėl estetikos architektė pasakojo, kad ši Brailio raštu išrašyta siena turi ir savo funkciją – kita pusė nudažyta žalia spalva, o už jos esančiame tarpelyje sumontuotos dienos šviesos lempos, todėl vakarais skylėta siena virsta blyškią žalsvą šviesą skleidžiančiu šviestuvu.

Architektė pasakojo, kad miegamajame ji jaučiasi jaukiausiai. Kaip ir visame interjere, čia vyrauja baltas koloritas – šia spalva nudažytos kambario sienos, parinkti lakoniški, minimalistinio dizaino baldai. Jų nedaug, tik patys reikalingiausi. Sienos plokštumą puošia ant keraminių plytelių atspausta šeimininkų nuotraukų kompozicija, kurioje išryškėja dvi lentelės su užrašytais tekstais – Justės ir jos vyro santuokos įžadais. 

Interjeras
Interjeras
A. Narmonto nuotr.

Miegamajame itin ryškus raidžių motyvas. Pirmiausia į akis krinta plačios dvigulės lovos lovatiesė, dekoruota ant audinio atspaustu ranka rašytu tekstu. Šį apklotą Justina sugalvojo padaryti panaudojusi jųdviejų su vyru vienas kitam ranka rašytų laiškų fragmentus. Tiesa, tokia idėja atsiėjo nepigiai – teko ilgai ieškoti, kas kokybiškai atspaustų tekstą, vėliau – iš aprašyto audinio suformuoti lovatiesę, ją pasiūti, tačiau rezultatu šeimininkai labai patenkinti: tikrų laiškų nuotrupos ant miegamojo lovos tarsi užmezga emocinį ryšį su namais, suasmenina ir įprasmina juos, kuria romantikos ir privatumo pojūtį. 

Interjeras
Interjeras
A. Narmonto nuotr.

Vonios kambaryje vyrauja balta spalva – Justė išsirinko baltas keramines plyteles, kuriomis horizontaliai išklijavo visas sienų plokštumas. Šokoladinio atspalvio plytelėmis akcentuota tik niša su apšvietimu. Grindims dekoruoti architektė pasirinko švelnaus rusvo atspalvio keramines plyteles, tarp kurių įmaišė ir keletą su ženklų, kuriais žymimos kartoninės prekių pakuotės, atvaizdais. Todėl net ir vonios kambaryje atsirado raidžių motyvas – dušo kabinoje įklijuota plytelė su užrašu „Fragile“.

Interjeras
Interjeras
A. Narmonto nuotr.
Interjeras
Interjeras
A. Narmonto nuotr.

Kaip ir kitose erdvėse, vaiko kambaryje kartojamas rašmenų motyvas. Savo sukurtu tekstu apie laimę nešantį vorą Justė papuošė langą dengiančią romanetę, kambario gyventojų – dviejų mėgstamiausių dukters žaislų Skirmos ir Šiurpo – vardai išsiuvinėti ir ant dekoratyvinių pagalvėlių. 

Interjeras
Interjeras
A. Narmonto nuotr.
Interjeras
Interjeras
A. Narmonto nuotr.

Didelėmis dekoratyviomis raidėmis Justė padailino ir savo suprojektuotą spintą, kurioje telpa ne tik dukters drabužėliai, bet ir palikta vietos ištraukiamoms žaislų dėžėms su ratukais bei jaukiai mažosios bibliotekėlei. Beje, raidės ant spintos durelių parašytos ne atsitiktinai – kiekviena jų reiškia skyriaus, kurį slepia durelės, paskirtį: „A“ – antresolė, „S“ – suknelės, „R“ – rūbai, „B“ – biblioteka...

Interjeras
Interjeras
A. Narmonto nuotr.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis